wtorek, 16 kwietnia 2024
HotMoney

Na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie komunikacyjne? Gdzie wykupić OC i AC samochodu?

Najtańsze OC nie zawsze jest najkorzystniejszą opcją. Powinniśmy zwracać uwagę także na rozszerzenia polis, które niejednokrotnie mogą uratować nas w niezbyt przyjemnych sytuacjach. Sprawdź, na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie komunikacyjne, a także gdzie najkorzystniej wykupić OC i AC.

Czym są ubezpieczenia komunikacyjne?

Jest to rodzaj zabezpieczenia finansowego, które obejmuje zarówno sam pojazd, uszkodzony podczas kolizji, jak i kierowcę oraz wszystkich pasażerów, którzy uczestniczyli w wypadku. W jego skład wchodzą m.in. ubezpieczenia OC, AC lub assistance. Trzeba także pamiętać, że ubezpieczenia komunikacyjne są rodzajem ubezpieczeń majątkowych, a ponadto część z nich jest obowiązkowa.

Ubezpieczenie komunikacyjne ― o czym pamiętać przy wyborze?

Mogłoby się wydawać, że w przypadku ubezpieczenia OC najlepiej skupić się na cenie, otóż nie do końca… Podstawową informacją, która powinna nas interesować podczas podpisywania polisy są możliwe darmowe rozszerzenia OC, np. holowanie pojazdu po stłuczce, którą spowodowaliśmy. Te rozwiązanie okaże się szczególnie korzystne, jeśli nie wykupiliśmy AC ani ubezpieczenia assistance.

zobacz także:  Oszustwa w kopalni kryptowalut, Chińska blokada Wikipedii... - przegląd 15 maj 2019

wypadek-kolizja-ubezpieczenie-komunikacyjne

Natomiast jeśli zdecydujemy się na auto-casco, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych elementów umowy. Przede wszystkim co obejmuje nasze AC? Czy jest ono pełne, czy może zabezpiecza pojazd jedynie w niektórych sytuacjach, takich jak kradzież lub pożar. Następna sprawa to sposób naprawy (bezgotówkowy lub gotówka i kosztorys), a także jakie części (oryginalne lub zamienne) zostaną użyte do naprawy naszego pojazdu. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczeń komunikacyjnych? Na pewno na udział własny, amortyzację części, a także zakres terytorialny ubezpieczenia.

Gdzie wykupić OC i AC samochodu?

Aby znaleźć najkorzystniejsze ubezpieczenie pojazdu, warto skorzystać z internetowych porównywarek OC i AC, np. porowneo.pl. Można również przejrzeć ich listę tutaj. Dzięki takim serwisom możesz szybko przeszukać cały rynek ubezpieczeniowy i wybrać najlepszą ofertę.

pieniądze-ubezpieczenie-komunikacyjne

Ubezpieczenie samochodu w Avive

Pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych OC i AC w Avivie pokrywa m.in. holowanie samochodu w wypadku, kolizji i awarii, a także pojazd zastępczy (na ustalony w umowie okres czasu). Ponadto obejmuje kradzież samochodu, a także jego uszkodzenie, po którym otrzymasz pieniądze na naprawę lub będziesz mógł naprawić auto w warsztacie. Ponadto assistance w Avivie zapewnia 3 wizyty lekarskie w czasie trwania ubezpieczenia. Należy jednak pamiętać, że większość z tych usług różni się w zależności od wariantu ubezpieczenia.

zobacz także:  Co nas czeka po wprowadzeniu euro w Polsce? Kiedy euro w Polsce?

Ubezpieczenie samochodu ― Link4

Posiadając ubezpieczenie OC lub AC w Link4 możemy liczyć na pomoc drogową w około 30 minut od zgłoszenia kolizji. Ceny pakietów OC/AC zaczynają się tu już od 674 złotych. Dużym plusem tej oferty jest także fakt, że za polisę AC możesz zapłacić nawet punktami PAYBACK. Jednak dokładne informacje na temat tych ubezpieczeń komunikacyjnych najlepiej sprawdzić na dole strony.

komentarze 3

  1. Ubea.pl pisze:

    Warto pamiętać, że darmowe assistance dodawane do OC ma zazwyczaj bardzo ograniczony zakres. Jeśli więc ktoś planuje dłuższe podróże ubezpieczanym autem, powinien dokupić assistance o szerszym zakresie, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo na drodze.

  2. Ekspert Superpolisy pisze:

    Rynek ubezpieczeń jest bardzo niestabilny i ceny często ulegają zmianom. Przed wyborem odpowiedniej polisy komunikacyjnej warto skorzystać np. z porównywarki ubezpieczeń. Dzięki temu porównamy jednocześnie różne oferty oraz wybierzemy dla nas najbardziej odpowiednie ubezpieczenie OC/AC w pakiecie z Assistance czy innymi dodatkami, które zapewnią nam szerszy zakres ochrony.

  3. Magda pisze:

    Czytałam ostatnio, że OC w końcu ma zmaleć. Niewiele co prawda, ale dobre i to po ostatnich podwyżkach rok w rok.

Dodaj Twój komentarz