piątek, 14 czerwca 2024
HotMoney

Kredyty i pożyczki pozabankowe – na co trzeba uważać korzystając z usług finansowych poza bankiem?

pożyczki i kredyty pozabankowe

Rozległa oferta instytucji pozabankowych kusi szybkim i łatwym wsparciem finansowym, bez zbędnych formalności. Dobrze wiedzieć na co uważać decydując się na kredyty i pożyczki pozabankowe?

Gdzie pożyczać pieniądze?

Czasem nie możesz pozwolić sobie na wymarzone wakacje, realizację planów i jedynym rozwiązaniem pozostaje zaciągnięcie długu. Niespodziewane wydatki, problemy finansowe, chwilowy brak płynności finansowej zmuszają Cię często do wizyty w banku z wnioskiem o kredyt lub pożyczkę. Ubiegając się o dodatkowe środki finansowe musisz udokumentować zdolność kredytową, a Twoja historia w Biurze Informacji Kredytowej nie może budzić zastrzeżeń.

Osoby, które w przeszłości miały problemy z regulowaniem zaciągniętych zobowiązań muszą szukać innych rozwiązań, jednym z nich są usługi oferowane przez prywatne firmy. Kredyty i pożyczki to produkty finansowe, które znajdziesz nie tylko w banku (sprzedajemy.pl), szeroki wybór pozabankowych ogłoszeń na rynku daje szansę na szybki zastrzyk pieniędzy. Elastyczne zasady funkcjonowania firm z sektora pozabankowego pozwalają na uzyskanie wysokich kwot pieniędzy, bez skomplikowanych procedur.

zobacz także:  KRD - czym jest krajowy Rejestr Długów i jakie informacje gromadzi?

Na co uważać korzystając z usług finansowych poza bankiem?

Dla wielu osób jedyną alternatywą pozostaje skorzystanie z usług finansowych poza bankiem, jednak szybka i łatwa gotówka niesie ze sobą wiele zagrożeń. Funkcjonowanie banków obwarowane jest restrykcyjnymi przepisami min. ustawy prawo bankowe oraz podlega szczególnemu nadzorowi, natomiast parabanki to prywatne firmy, które często nie podlegają kontroli.

Kredyty i pożyczki pozabankowe to zazwyczaj wysokie odsetki, prowizje. Często, szeroko reklamowane, korzystne oprocentowanie oraz niskie RRSO związane jest z dodatkowymi opłatami, przez co całkowity koszt zadłużenia jest bardzo wysoki. Szeroka dostępność pozabankowych produktów finansowych sprawia, że możesz popaść w tzw. spiralę zadłużenia. Pożyczane w ten sposób pieniądze popychają często do zaciągania kolejnych zobowiązań, brak możliwości spłaty do tej pory zaciągniętych sprawia, że próbujesz spłacić poprzednią pożyczkę pieniędzmi z kolejnej.

Kredyty i pożyczki pozabankowe – czym się różnią od oferowanych w banku?

W odróżnieniu od bankowych produktów kredyty i pożyczki zaciągane w instytucjach pozabankowych są zdecydowanie łatwiej osiągalne. Przyczyną są liberalne zasady dotyczące analizy zdolności kredytowej oraz minimum formalności podczas procedury ubiegania się o pieniądze. Starając się o kredyt lub pożyczkę w parabanku często nie musisz pojawiać się w jego stacjonarnym oddziale, ponieważ wiele usług odbywa się całkowicie online, prywatne firmy wykorzystują obsługę klienta za pośrednictwem mobilnych doradców.

zobacz także:  Leczysz się za granicą? Sprawdź jak otrzymać zwrot kosztów leczenia

Istotne, że decydując się na kredyty i pożyczki pozabankowe najczęściej zgadzasz się na zdecydowanie wyższe koszty obsługi długu. W porównaniu do bankowych ofert całkowita cena pożyczanych pieniędzy jest wyższa, ponieważ długi zaciągane w prywatnych instytucjach finansowych charakteryzują się większym oprocentowaniem.

komentarze 3

 1. Konrad pisze:

  Ja nie boję się pożyczać w firmach pożyczkowych, czasami naprawdę mają dobre warunki a do tego aplikuje bez formalności i długich kolejek w banku.
  Ze swojej strony polecam.

 2. Dawid pisze:

  Wystarczy myśleć i czytać. Te firmy działają w pełni legalnie, więc muszą spełniać normy narzucone im prze prawo.

 3. Magda pisze:

  Witam, osobiście całkowicie zgadzam się z Twoim tekstem !

Dodaj Twój komentarz