niedziela, 26 maja 2024
HotMoney

Ranking lokat Czerwiec 2019

Lokata to popularny produkt bankowy, który pozwala na przechowywanie pieniędzy w bezpiecznym miejscu i pomnażanie kapitału. Lokaty bankowe są oprocentowane, dzięki czemu klient po zakończeniu umowy otrzymuje nie tylko kapitał, ale i odsetki. Wybierając najlepszą lokatę bankową należy zwrócić uwagę na to, jakie są warunki jej otrzymania, czy niezbędne jest posiadanie konta osobistego, by móc zdecydować się na taki produkt, jaka jest wysokość oprocentowania, na jaki czas może być otwarta lokata itp. Warto też skorzystać z porównywarki lokat zamieszczonej tutaj, w których znaleźć można bieżące oferty. Gdzie więc można otworzyć lokatę w czerwcu 2019?

Lokata w mBank

W mBank klienci mają do wyboru kilka lokat. Są to lokaty na nowe środki, lokaty dla nowych klientów, lokaty elastyczne, lokaty terminowe i lokaty walutowe. W zależności od wybranego rodzaju, różnić się może oprocentowanie produktu, ale i warunki otrzymania takiego produktu. Często wybierana jest lokata terminowa, której oprocentowanie zależne jest od czasu trwania tego produktu. Wynosi ono od 0,5 do 1%. .Decydując się na taką lokatę należy wpłacić minimalnie 1 000 zł, nie ma natomiast kwoty maksymalnej. Środki ulokowane na lokacie są cały czas bezpieczne, ponieważ objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

zobacz także:  Gigantyczny rachunek za prąd - jak sprawdzić? gdzie szukać pomocy?

Lokata w Nest Bank

W Nest Bank są lokaty dla klientów nowych i obecnych. Osoby, które pierwszy raz chcą zdecydować się na ten produkt, mogą otrzymać lokatę z oprocentowaniem w wysokości nawet 4% przy trwaniu umowy na 6 miesięcy. Są jednak ograniczenia dotyczące kwot, jakie można ulokować. Minimalnie może to być 1 000 zł, maksymalnie 10 000 zł. Klienci przelewający na konto wynagrodzenie mogą założyć w Nest Bank lokatę nawet na 24 miesiące. Wówczas oprocentowanie wynosi 2,3%. Z kolei ci, którzy nie mają i nie chcą posiadać rachunku osobistego w banku mogą zdecydować się na lokatę, która będzie oprocentowana ok. 2% w zależności od czasu trwania umowy.

Lokata w ING Bank Śląski

W ING Bank Śląski istnieje możliwość założenia lokaty terminowej na 3, 6, 12 lub 24 miesiące ze stałym oprocentowaniem. Lokata może być prowadzona w 3 walutach do wyboru, w złotówkach, dolarach lub euro. Co ważne, klient może założyć nawet kilka lokat na wybrany przez siebie czas. Wystarczy w tym celu pójść do oddziału banku lub otworzyć lokatę przez Internet, jeśli posiada się już konto oszczędnościowe w ING Bank Śląski. Istnieje jednak pewien warunek, aby móc skorzystać z tego produktu, należy wpłacić środki w wysokości co najmniej 1 000 zł.

zobacz także:  Jak wyjść ze spirali zadłużenia?

Lokata w PKO BP

W PKO BP jest lokata terminowa, którą można otworzyć na 1, 3, 6 lub 12 miesięcy. Należy jednak wpłacić co najmniej 1 000 zł, nie istnieje natomiast górna granica. Oprocentowanie jest stałe, w skali roku wynosi 1%. Założyć można nawet kilka lokat, są one odnawialne. A jak można to zrobić? Na przykład w oddziale banku, przez Internet, infolinię lub aplikację mobilną IKO. Co ważne, bank nie pobiera opłat za otwarcie, prowadzenie czy likwidację lokaty.

Dodaj Twój komentarz