sobota, 20 lipca 2024
HotMoney

Kredyt refinansowy – na czym polega takie rozwiązanie?

Ręka podpisująca kontrakt

Spłacany przez Ciebie kredyt zaczyna być niepokojącym problemem? Wielu kredytobiorców spotyka się z tym problemem, kiedy odsetki niepokojąco rosną, a wysokość rat przekracza już możliwości finansowe. Kredyt refinansowy może pomóc Ci w spłacie uciążliwego zobowiązania finansowego. Dowiedz się, na jakiej zasadzie działa taki produkt.

Niektóre potrzeby finansowe bywają niespodziewane. Jeśli nie posiadamy wtedy na koncie odpowiedniej ilości środków, z pomocą mogą przyjść kredyty i pożyczki. Brak obeznania w produktach finansowych oraz presja spowodowana potrzebą szybkiego uzyskania gotówki sprawia, że czasami podejmujemy niekorzystne dla nas decyzje. Po czasie okazuje się, że mogliśmy skorzystać z bardziej opłacalnego rozwiązania.

Czy wszystko wtedy stracone? Niekoniecznie! Zawsze możemy sięgnąć po kredyt refinansowy. Wybór takiego produktu powinien być jednak dokładnie przemyślany. Decyzję najlepiej podjąć z pomocą doświadczonego specjalisty. Dobrym przykładem jest zespół Spłaty Pożyczek – https://splatapozyczek.pl/. W naszym artykule znajdziesz informacje nt. korzyści płynących z wykorzystania kredytu refinansowego.

Kredyt refinansowy – zasada działania

Czym jest kredyt refinansowy? Celem takiego produktu jest ułatwienie kredytobiorcy spłaty innego zobowiązania. Pieniądze pozyskane w ramach kredytu refinansowego przelewane są bowiem na konto instytucji finansowej, w której posiadamy uciążliwy kredyt. W ten sposób zobowiązanie jest “przenoszone” do innego banku. Warunki spłaty są ponownie ustalane z nowym wierzycielem. Kredyt refinansowy jest wykorzystywany przede wszystkim w przypadku wysokich kredytów obarczonych długim okresem spłaty. Przykładem jest tutaj chociażby kredyt hipoteczny, którego harmonogram rat jest nierzadko rozpisany na czas trwający do 20, a nawet do 30 lat.

zobacz także:  Kto musi mieć kasę fiskalną? Ile kosztuje kasa fiskalna?

Zalety kredytu refinansowego

Główną zaletą kredytu refinansowego jest wspomniana już możliwość zmiany warunków spłaty posiadanego zobowiązania. Są one dostosowywane indywidualnie do preferencji kredytobiorcy oraz jego sytuacji finansowej. Umożliwia to jej poprawę ze względu na niższe raty, które jesteśmy w stanie uzyskać w ten sposób. Wystarczy bowiem wydłużyć okres spłaty zobowiązania. Często okazuje się również, że wcześniejsza spłata poprzedniego zobowiązania wiąże się ze zwrotem niektórych kosztów udzielenia kredytu. Dokonując refinansowania kredytu, możemy więc zaoszczędzić.

Jak znaleźć najlepszy kredyt refinansowy?

Wybrany przez nas kredyt refinansowy nie może być przypadkowym produktem. Zanim podejmiemy decyzję o przeniesieniu kredytu do innego banku, musimy mieć pewność, że będzie to korzystnym dla nas rozwiązaniem. W takiej sytuacji najlepiej uzyskać poradę eksperta z dziedziny kredytów. Osoba doświadczona w tym temacie będzie w stanie szybko stwierdzić, czy zmiana warunków kredytowania poprzez kredyt refinansowy będzie opłacalna. Co więcej wskaże ona atrakcyjne możliwości i pomoże nam w wyborze najlepszej z nich. Za skorzystaniem z usług specjalisty przemawia również mniejsze ryzyko refinansowania kredytu. Profesjonalista wskaże nam bowiem wyłącznie bezpieczne opcje.

zobacz także:  Za jakie produkty przepłacamy najwięcej?

Dodaj Twój komentarz