środa, 24 kwietnia 2024
HotMoney

Kredyt odnawialny czy gotówkowy – co bardziej się opłaca?

Karta kredytowa

Jeśli potrzebujesz dodatkowych środków, masz kilka możliwości. Jedną z nich jest kredyt odnawialny lub kredyt gotówkowy. Na czym to polega? I co się bardziej opłaca?

 

Kredyty i pożyczki gotówkowe

Jeśli wybierzesz kredyt gotówkowy, otrzymasz jednorazowy „zastrzyk gotówki” w wysokości, która jest Ci potrzebna. W przypadku kredytów możesz uzyskać od 500 zł do nawet 200 000 zł, choć im wyższa jest ta kwota, tym więcej wymagań musisz spełnić. Pożyczki zwykle opiewają na niższe sumy, są jednak łatwiej dostępne dzięki temu.

A w jakim banku kredyt gotówkowy opłaca się zaciągnąć? To już zależy od aktualnie istniejących na rynku ofert. One zmieniają się bardzo szybko, dlatego aby być na czasie, warto korzystać z kalkulatorów tanich kredytów gotówkowych. Jak działają? Wystarczy określić kwotę zadłużenia i okres spłaty, a to proste narzędzie wygeneruje listę ofert, które są adekwatne do tych warunków.

Dzięki temu możesz w prosty i szybki sposób znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy oraz od razu wysłać wniosek. Zazwyczaj banki bardzo szybko wydają decyzję, a gdy starasz się o niższe kwoty, pieniądze możesz otrzymać nawet następnego dnia. Nie zawsze jest też potrzebne zaświadczenie o dochodach i formie zatrudnienia – w niektórych wypadkach banki wymagają jedynie osobistego oświadczenia o dochodach.

zobacz także:  Gdzie najlepiej wziąć kredyt hipoteczny Lipiec 2019, przeglądamy oferty do 100 tysięcy

Jak działa kredyt odnawialny?

Na czym polega kredyt odnawialny? Jest to przede wszystkim alternatywa do kredytów gotówkowych, dzięki której można uzyskać stały dostęp do dodatkowych środków. Jak to działa?

Aby uzyskać kredyt odnawialny z limitem, musisz posiadać konto osobiste w danym banku i wykazać regularne wpływy (np. z wynagrodzenia). Z limitu odnawialne w koncie można korzystać w taki sam sposób, jak z własnych środków, czyli płacić kartą w sklepie, dokonywać płatności internetowych lub wypłacać pieniądze z bankomatu.

Największą zaletą tego rozwiązania jest to, że środki są odnawialne, czyli można wielokrotnie korzystać z przyznanego limitu, nie wolno natomiast go przekraczać. Co więcej, odsetki nie są liczone od całości przyznanych środków, ale od kwoty, która została wykorzystana.

Kredyt gotówkowy czy kredyt odnawialny?

Które z tych rozwiązań jest bardziej opłacalne? Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każde z nich ma swoje wady i zalety. Kredyt odnawialny jest najczęściej niżej oprocentowany, dodatkowo odsetki naliczane są wyłącznie od wykorzystanych środków.

Ale za to dzięki kredytowi gotówkowemu można uzyskać wyższą sumę pieniędzy, jak zostało to już wspomniane, wynoszącą nawet do 200 000 zł. W przypadku kredytu odnawialnego jego wysokość zależy w głównej mierze od tego, w jakiej wysokości środki osobiste wpływają na konto. Ponadto uzyskanie tak wysokiej kwoty jest praktycznie niemożliwe.

zobacz także:  Jak bezpiecznie korzystać z kart płatniczych?

Zwykle konto z limitem odnawialnym traktowane jest jako rozwiązanie na „czarną godzinę”. Zawsze można liczyć na dodatkowe środki, bez konieczności udawania się każdorazowo do banku, lecz jednocześnie nie trzeba z nich korzystać. Natomiast na kredyt gotówkowy decydują się Ci, którzy jednorazowo potrzebują większej sumy pieniędzy.

Dodaj Twój komentarz