czwartek, 18 kwietnia 2024
HotMoney

Kredyt gotówkowy, jakie daje możliwości?

Portfel z kartą kredytową

Kredyt gotówkowy to produkt, który daje duże możliwości. Szybko można go otrzymać i nie trzeba zazwyczaj zdradzać bankowi przeznaczenia środków. O kredyt gotówkowy może wnioskować osoba pełnoletnia, która spełnia określone wymagania, nie są one jednak zbyt wygórowane. Co trzeba wiedzieć o kredycie gotówkowym i jakie daje on możliwości?

Kredyt gotówkowy – co to jest?

Kredyt gotówkowy to jeden z popularniejszych produktów finansowych. Wyróżnia się kredyt konsumpcyjny, który jest najczęściej wybierany, kredyt w ROR oraz kredyt na karcie kredytowej. Możliwości jest więc wiele, a to na który kredyt gotówkowy się zdecydujemy zależne jest od naszych potrzeb.

Kredyt gotówkowy konsumpcyjny to produkt, który stosunkowo łatwo otrzymać. Banki nie wymagają wielu formalności. Zazwyczaj wystarczające jest okazania dowodu osobistego oraz zaświadczenia o zarobkach. Banki sprawdzają historię w BIK i na tej podstawie przyznają lub odmawiają kredytu. Formalności nie trwają zbyt długo. Potrzebną gotówkę można otrzymać nawet tego samego dnia. To dotyczy zarówno produktów w stacjonarnych oddziałach banków, jak i kredytów gotówkowych online.

zobacz także:  Koszty kredytu hipotecznego to nie tylko oprocentowanie - jakie opłaty przy kredycie hipotecznym?

Jakie możliwości daje kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy daje właściwie nieograniczone możliwości. Można przeznaczyć go w zasadzie na wszystko. Banki z reguły nie wymagają podania przeznaczenia. Kredyt gotówkowy może zatem być wydany na zakup samochodu (dla wielu to alternatywa dla kredytu samochodowego), remont mieszkania (zamiast kredytu hipotecznego), wakacje, AGD, czy inne bieżące wydatki.

W jakim banku kredyt gotówkowy?

Ofert kredytów jest mnóstwo, właściwie każdy bank proponuje klientom taki rodzaj „wsparcia finansowego”. W jakim banku pożyczka będzie opłacalna? Podczas poszukiwania najtańszego kredytu gotówkowego warto skorzystać z dostępnych w Internecie narzędzi, które pomagają przeanalizować RRSO, prowizje, czy wysokość miesięcznych rat. Kalkulator kredytu gotówkowego podpowie nam, na jakie oferty warto zwrócić uwagę i wyliczy jaka będzie całkowita kwota do spłaty. Oprócz niego w sieci dostępne są także rankingi kredytów gotówkowych, które zazwyczaj przedstawiają aktualne oferty banków.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy łatwiej otrzymać niż np. kredyt hipoteczny czy mieszkaniowy. W dodatku kwota, o jaką można wnioskować nie musi być niska. Niektóre banki oferują pożyczki nawet w wysokości 150 000 czy 200 000 zł. Zarobki są oczywiście istotne, ponieważ instytucje finansowe muszą sprawdzić, czy będziemy w stanie spłacać miesięczne raty bez zbytniego obciążenia domowego budżetu. Z tego względu, szczególnie przy wysokich kwotach i długim okresie kredytowania, niezbędne jest przedstawienie zaświadczenia z pracy o zarobkach. Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy. To w znacznej mierze uzależnione jest od tego, ile od banku chcemy pożyczyć i na jaki czas.

zobacz także:  Ranking kredytów gotówkowych styczeń 2020

Dodaj Twój komentarz