niedziela, 3 marca 2024
HotMoney

Kredyt gotówkowy przez internet? Jak porównywać kredyty gotówkowe zanim pójdziesz do banku?

banknoty pln

Chcesz wziąć kredyt gotówkowy? Nie wiesz jednak, na który się zdecydować? Przeglądasz oferty banków i wciąż nie wiesz, która opcja jest najlepsza? Zanim pójdziesz do banku, porównaj kredyty gotówkowe. Jak? Przez Internet! Zobacz, jak jest to możliwe.

Jak porównać kredyty gotówkowe?

Najprościej do swoich potrzeb kredyt gotówkowy dopasujesz na totalmoney.pl. Znajdziesz tam porównywarkę, która po podaniu przez ciebie kwoty, jaką chcesz pożyczyć i okresu spłaty zobowiązania, wygeneruje listę ofert banków. Sortowane są według wysokości raty. Możesz więc z łatwością sprawdzić, gdzie pożyczając wybraną kwotę na dany czas, będziesz płacić miesięcznie najniższą ratę. Oczywiście sposobów filtrowania ogłoszeń masz kilka. Jeśli wolisz – możesz uszeregować je wg raty rosnąco, a także według innych parametrów. Warto bowiem wiedzieć, że sama rata to nie wszystko. Na co jeszcze zwrócić uwagę szukając kredytu gotówkowego?

Na co zwrócić uwagę szukając kredytu gotówkowego?

To, jakie miesięcznie koszty trzeba ponieść, gdy pożycza się pieniądze od banku jest ważne, bowiem trzeba to uwzględnić w miesięcznym budżecie domowym. Jednak nie tylko. W momencie, gdy zawnioskuje się do banku o udzielenie kredytu, a nie będzie się miało wystarczającej zdolności kredytowej, wówczas bank może odmówić udzielenia finansowania lub zaproponuje niższe raty w zamian za wydłużenie okresu spłaty.

zobacz także:  Ranking lokat Maj 2019

Warto jednak wiedzieć, co składa się na miesięczną ratę. Wylicza się ją bowiem dzieląc pożyczoną kwotę na ilość miesięcy – to część kapitałowa. Oprócz niej jest część odsetkowa. Na nią z kolei składają się marża dla banku – najczęściej stała, ale zdarza się, że bywa zmieniania oraz stawka referencyjna. Czym jest? To inaczej stopa bazowa narzucana niejako przez stawkę referencyjną, a więc WIBOR. Oprocentowanie może być stałe lub zmienne.

Jednak samo oprocentowanie to nie wszystko. Dla kredytobiorcy zdecydowanie ważniejsza powinna być Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO). Dlaczego? Bowiem to jest oprocentowanie powiększone o pozostałe koszty, jakie trzeba ponieść w związku z uruchomieniem kredytu, takie jak prowizje, opłaty i inne usługi dodatkowe, jak np. składki na ubezpieczenie. W RRSO jest nawet uwzględnianie to, przez jaki czas będzie się dysponowało pożyczoną kwotą. Podczas porównywania kredytów dobrze jest również sprawdzić wysokość prowizji. Są banki, które z niej całkowicie rezygnują, jednak częściej każą sobie zapłacić za uruchomienie kredytu. To, co istotne, to sprawdzenie, w którym momencie zapłaci się prowizję. Co to oznacza? Chodzi o to, czy przypadkiem nie pojawi się po rozpatrzeniu wniosku. Banki prowizję ukrywają również w formie opłaty za obsługę kredytu, czyli tzw. opłaty operacyjne. Najbardziej należy się przyglądać tym ofertom, w których prowizja jest zerowa. Banki sobie to z pewnością jakoś wynagrodzą.

zobacz także:  Umowa kredytowa - co powinno znaleźć się w umowie o kredyt gotówkowy, hipoteczny, konsolidacyjny?

Kredyt gotówkowy przez internet?

Skoro już wiadomo, gdzie porównywać kredyty gotówkowe, a także na co zwrócić uwagę podczas ich zestawiania, dobrze jest odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jak wziąć kredyt. Dzisiaj nie ma potrzeby udawania się w tym celu do siedziby banku. Z powodzeniem można złożyć wniosek online. Dzięki temu nie traci się czasu. Zdarza się, że decyzja kredytowa jest ekspresowa. Najłatwiej jest wnioskować online o kredyt w banku, w którym posiada się konto osobiste.

komentarze 2

  1. Robin pisze:

    Zgadzam się z tym, że trzeba bardzo dokładnie przeanalizować oferty, zanim zaciągnie się kredyt. Jak dla mnie pożyczka z banku to ostateczność, wolę się obejść bez niektórych rzeczy, niż się zadłużać.

  2. Radek pisze:

    Na wiele parametrów trzeba zwrócić uwagę wybierając kredyt gotówkowy. Nie tylko oprocentowanie ma znaczenie, chociaż większość osób tak sądzi.

Dodaj Twój komentarz