poniedziałek, 24 czerwca 2024
HotMoney

Kredyt gotówkowy, jaki bank wybrać? Jak dopasować kredyt gotówkowy?

Rosnący stale popyt na kredyty sprzyja powstawaniu kolejnych bankowych ofert na produkty finansowe, które dają możliwość przeznaczenia pieniędzy na dowolny cel. Taką szansę stwarza kredyt gotówkowy, trzeba jednak wiedzieć jak odpowiednio go dopasować i czym kierować się w wyborze banku.

Który bank udzieli kredytu gotówkowego na korzystnych warunkach?

W morzu reklam często pojawia się slogan „najtańszy kredyt gotówkowy”, który sugeruje, że koszty związane z zaciągnięciem zobowiązania będą niezauważalne. Zazwyczaj nie wiemy, który kredyt gotówkowy jest najlepszy, gubimy się w gąszczu ofert, często też banki kuszą specjalnymi promocjami.

Poszukując produktu, który spełni nasze oczekiwania warto korzystać z dostępnego w sieci narzędzia jak porównywarka kredytowa. Dzięki porównywarce, po wpisaniu kilku informacji, jak kwota zobowiązania i okres kredytowania, uzyskujemy szybki dostęp do pakietu odpowiednich ofert. W kilka sekund system generuje pełen zestaw kosztu poszczególnych kredytów, wysokość kolejnych rat, możemy zobaczyć, który bank proponuje najniższe oprocentowanie. Internetowy kalkulator kredytu gotówkowego sortuje produkty bankowe według informacji jak RRSO czy wysokość prowizji.

zobacz także:  Karta do konta ROR wydawana od ręki - w których bankach?

Ogromną zaletą takich urządzeń jest możliwość złożenia wniosku o kredyt gotówkowy online, w ten sam sposób można przedłożyć wymagane dokumenty. Rankingi kredytów gotówkowych pozwalają na zobrazowanie poszczególnych warunków udzielania zobowiązania.

Na co zwrócić uwagę zaciągając kredyt gotówkowy?

Warto pamiętać, że ostateczne warunki kredytowania bank określa w oparciu o wnioskowaną kwotę zobowiązania, okres spłaty oraz informację kredytową na nasz temat. Podpisując umowę należy poddać rozważnej analizie jej warunki, aby ustrzec się przed nieprzyjemnymi niespodziankami.

Banki kuszą potencjalnych klientów niskim oprocentowaniem, które nie zawsze oznacza, że oferowany kredyt będzie generował niewielkie koszty. Często stosunkowo niewysokie oprocentowanie idzie w parze z dużą prowizją za udzielenie kredytu gotówkowego. Mała prowizja lub jej brak jest często związana z obowiązkiem wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Zdarza się, że instytucja finansowa proponuje atrakcyjne warunki kredytowania, uzależnia je jednak od skorzystania z dodatkowych produktów bankowych jak np. karta kredytowa. Trzeba wiedzieć, że uproszczone możliwości przyznawania kredytów zazwyczaj związane są z mniejszymi środkami pieniężnymi i gorszymi warunkami kredytowania.

Jak odpowiednio dobrać kredyt gotówkowy?

Bankowe oferty kuszą stosunkowo wysokimi kwotami, które możemy otrzymać w ramach kredytu gotówkowego, dlatego wybierając ten produkt trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek. Większa ilość środków pieniężnych na koncie to wyższe koszty zobowiązania. Kiedy cel, który pragniemy sfinansować za pomocą kredytu możemy, choć w części, pokryć z zaoszczędzonych pieniędzy.

zobacz także:  Ranking kont dla firm wrzesień 2019

Należy unikać maksymalnych kwot, które proponuje bank, nie warto korzystać z pełnej zdolności kredytowej. Choć krótszy okres kredytowania oznacza większe raty, ważne, aby nie była ona wyższa niż kwota, którą jesteśmy w stanie zaoszczędzić w czasie miesiąca.

Dodaj Twój komentarz