sobota, 20 lipca 2024
HotMoney

Jakie są zalety outsourcingu IT dla firm?

mężczyzna pracujący na laptopie

Korzystanie z usług firm, które specjalizują się w dbaniu o kwestie związane z obsługą informatyczną, jest współcześnie bardzo częste. Jest to niezwykle wygodne i opłacalne rozwiązanie. Firmy specjalizujące się w outsourcingu IT dbają o bezpieczeństwo sieci, poufność danych, odpowiednie dostępy do zasobów i są w stanie interweniować w przypadku nagłych awarii. To tylko kilka z ogromnej ilości zalet, jakie ma zewnętrzna opieka informatyczna. Warszawa jest miastem, gdzie każda firma zainteresowana takimi usługami znajdzie odpowiedniego dostawcę.

Twoją firmą zajmą się specjaliści z różnych dziedzin IT

Firmy outsourcingowe z reguły dysponują pracownikami, którzy są ekspertami w różnorodnych dziedzinach. Są osoby, które specjalizują się w sieciach, inne administracją systemów, jeszcze inne dbają, by wszystko odbywało się zgodnie z przepisami RODO i normami ISO. Ostatecznie Twoja firma będzie dysponowała zapleczem złożonym z wielu specjalistów. Dzięki ich eksperckiej wiedzy będzie można rozwiązać różnorodne problemy informatyczne, które w pojedynkę mogłyby okazać się zbyt skomplikowane.

Brak obciążania dla działu HR i dodatkowych kosztów

Znalezienie dobrego informatyka dla firmy wiąże się z dużym zaangażowaniem ze strony HR. Ponieważ umiejętności IT są aktualnie niezwykle pożądane, ciężko jest znaleźć odpowiedniego pracownika, który dodatkowo będzie pasował do kultury firmy. Nawet po zatrudnieniu odpowiedniej osoby, są niskie szanse, że jeden człowiek będzie miał wiedzę z tak wielu dziedzin, co wszyscy specjaliści z firmy outsourcingowej IT. Dodatkowo trzeba się liczyć z tym, że zatrudniając jednego informatyka, możemy mieć luki kadrowe w przypadku choroby lub urlopu. By się przed tym zabezpieczyć, należy zatrudnić co najmniej dwóch specjalistów. To natomiast podwaja koszty. Zatrudnianie pracowników i tworzenie działu IT jest znacznie bardziej kosztowne niż zewnętrzna opieka informatyczna. Warszawa, jako stolica jest miejscem, gdzie średnia pensja informatyka jest najwyższa w całej Polsce. To dodatkowo przemawia na korzyść zatrudniania zewnętrznej firmy IT.

zobacz także:  Gdzie są płacone podatki przy delegowaniu pracowników do Niemiec?

Odpowiedzialność określona umową

Decydując się na skorzystanie z zewnętrznego wsparcia IT dla firm, podpisuje się umowę, która dokładnie określa zakres obowiązków. Zwykle po złożeniu zapytania przez formularz lub telefonicznie, możemy skorzystać z opcji darmowej konsultacji. Następnie firma IT informuje nas, jaki zakres usług byłby zalecany w przypadku konkretnie naszej firmy i podaje wycenę. Całość informacji zostaje dokładnie spisana w umowie, dzięki czemu zyskujemy pewność, na co możemy liczyć ze strony zewnętrznej obsługi informatycznej. To nam daje gwarancje, że w przypadku konkretnych awarii, możemy liczyć na szybką i profesjonalną pomoc.

Brak dodatkowych zmartwień na głowie

Usługi outsourcingu IT gwarantują duży poziom bezpieczeństwa. Działając, na podstawie umowy wcześniej podpisanej, zyskujemy pewność, że nasz system informatyczny będzie niezawodny i bezpieczny. W razie problemów technicznych zawsze możemy liczyć na wsparcie merytoryczne od specjalistów. Biorąc pod uwagę ogrom zalet, z jakimi wiąże się korzystanie z usług firm IT, nic dziwnego, że zyskują one coraz większą popularność. Jeśli jesteś zainteresowany nawiązaniem współpracy w zakresie outsourcingu IT w swojej firmie, zapoznaj się z ofertą NetSupport. Wyróżnia nas nie tylko bogate doświadczenie i stale doskonalone kwalifikacje, ale również elastyczne podejście do potrzeb Klientów.

zobacz także:  Gdzie i jak wyrobić książeczkę sanepidowską?

1 komentarz

  1. Markus pisze:

    Ostatni argument jest najważniejszy — mniej zmartwień na głowie. Umówmy się! Nikt z nas nie jest alfą i omegą! Lepiej robić z biznesie to, na czym się znamy, a nie wszystko i nic.

Dodaj Twój komentarz