wtorek, 16 Październik 2018
HotMoney

Rayanair przenosi się do Polski! To reakcja na strajki związków zawodowych

mężczyzna na lotnisku

O problemach irlandzkiego przewoźnika głośno jest już od dawna, a teraz możemy mieć pewność, że receptą na nie ma być przeniesienie części samolotów oraz załogi do Polski. Decyzje te są wynikiem zarówno strajków wśród pracowników Rayanaira, jak i zapotrzebowania widocznego na Polskim rynku.

Jak będzie wyglądał rozwój Rayanaira w Polsce?

W 2017 roku założona została w Polsce spółka Rayanair Sun, która ma obsługiwać rynek czarterowy i to ona będzie stopniowo przejmować operacje rozkładowe tej linii lotniczej w Polsce. Już teraz nasze biura podróży mogą korzystać z ponad 10 samolotów irlandzkiego przewoźnika. Michael O’Leary, dyrektor generalny linii lotniczych Rayanair twierdzi, że polski rynek lotniczy mocno wzrasta, podczas gdy np. irlandzki jest psuty przez liczne i nieuzasadnione strajki. Zwiększenie ilości samolotów w Polsce ma więc służyć redukcji strat związanych z działaniami niezadowolonych pracownikach z wielu krajów.

Sytuacja Rayanaira na rynkach zagranicznych

W ostatnim czasie strajk ogłosili pracownicy linii lotniczych Rayanair w Dublinie, we Włoszek, w Belgii, Portugalii oraz w Hiszpanii. Działania te wspierają także piloci irlandzkich linii z Niemiec i Holandii. Ich celem jest uzyskanie lepszych warunków pracy, w tym podwyżek oraz przejrzystego systemu awansów i transferów. Najbliższy strajk zaplanowany na 28 września 2018 roku ma spowodować odwołanie ponad 600 lotów. Przez 24 godzinę uziemione mają być wszystkie samoloty obsługujące loty do i z Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Belgii i Holandii.

Odpowiedź Michaela O’Leary’ego na żądania protestujących

Dyrektor generalny irlandzkich tanich linii lotniczych znany jest ze swoich kontrowersyjnych działań i zaskakujących reakcji. Jego zdaniem strajki pracowników są nieuzasadnione i w odpowiedzi jest gotów na redukcję zatrudnienia. Część pracowników będzie mogła uniknąć utraty pracy korzystając z możliwości transferu do Polski oraz innych baz Rayanaira na świecie.

udostępnij: