wtorek, 28 maja 2024
HotMoney
podpisywanie umowy

Masz podpisaną umowę z UPC? Chcesz ją wypowiedzieć lub któryś z komponentów oferty? Nie wiesz, czy jest to możliwe, a także – jak tego dokonać? Przeczytaj nasz poradnik, a dowiesz się, w jaki sposób tego dokonać.

Czym jest UPC?

Nie ma co ukrywać, że UPC to największy operator dostarczający telewizję kablową, szerokopasmowy dostęp do internetu i usługi telefoniczne, który działa w Polsce. Swoją ofertę kieruje do osób prywatnych i przedsiębiorców. Zdarza się jednak, że wśród wielu zadowolonych klientów znajdzie się osoba, która chce zrezygnować z usług UPC. Nie ma w tym nic złego. Dzisiaj konkurencja jest na tyle duża, że każdy ma prawo szukać innej, lepszej oferty. UPC w odróżnieniu od wielu innych firm tego typu, nie utrudnia abonentom rozwiązania umowy. Warto więc wiedzieć, jak ją wypowiedzieć.

Jak wypowiedzieć czasową umowę z UPC?

W sytuacji, gdy podczas podpisywania umowy z dostawcą internetu, telewizji kablowej, telefonii lub jej przedłużania, skorzystało się z promocji, to może okazać się, że jej wypowiedzenie będzie znacznie trudniejsze. Warto sprawdzić, jak to wygląda w swoim panelu użytkownika.

zobacz także:  Na czym polega cesja leasingu samochodu? Czy to się opłaca?

Może się bowiem okazać, że wcześniejsze rozwiązanie umowy wiąże się z naliczeniem kary umownej. Wtedy warto zastanowić się, czy aby na pewno nie lepiej jest poczekać. Wysokość kary zależy od tego, na jaki czas została zawarta umowa i ile czasu jest jeszcze do jej zakończenia. Oblicza się wysokość roszczenia biorąc pod uwagę wysokość przyznanej ulgi, która pomniejszana jest proporcjonalnie w zależności od okresu korzystania z usług.

W takiej sytuacji warto też pamiętać o tym, że jeżeli w czasie trwania promocji to UPC zmieniło jej warunki, wówczas ma się prawo do złożenia wypowiedzenia bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji. Wszak przecież nie musimy się godzić na nowe propozycje.

Oczywiście to nie tak, że zawsze jest w takich sytuacjach problem. Jeśli na przykład umowa była na 2 lata, a po 1,5 roku okazało się, że trzeba się wyprowadzić z miejsca, w którym obowiązywała, wówczas może spojrzą na to przychylniejszym okiem. Każda sytuacja jest inna.

Jak zrezygnować z usług na próbę UPC?

UPC umożliwia testowanie niektórych usług. Jeśli nie spodoba nam się, możemy z nich zrezygnować. Aby to zrobić, warto przejść do formularza kontaktowego, wskazać usługę i wybrać sposób rezygnacji z niej. Z czasem będzie ona rozpatrzona.

zobacz także:  Jak kupić auto za granicą? Formalności i opłaty podczas samodzielnego sprowadzania samochodu z zagranicy.

Jak wypowiedzieć umowę z UPC?

Wypowiedzieć umowę z UPC można na kilka sposobów. Przede wszystkim przez Internet, korzystając z formularza kontaktowego na stronie. Można też wysłać rezygnację faksem i listownie. Oczywiście możliwe jest dostarczenie dokumentu również osobiście w biurach obsługi klienta.

Najprościej i najszybciej można rozwiązać umowę z UPC za pośrednictwem Internetu. Wystarczy w formularzu kontaktowym w polu usług wybrać tę, z której chce się zrezygnować. Kolejnym krokiem jest zdecydowanie się na formę dostarczenia rezygnacji. Może być ona wykonana poprzez czat z konsultantem, telefonicznie, w salonie sprzedaży i listownie.

Co musi zawierać rezygnacja z usług UPC?

Jakie dane powinny znaleźć się w rezygnacji z usług UPC? Z pewnością nie powinno w niej zabraknąć numeru identyfikacyjnego, danych osobowych abonenta, adresu instalacji usługi, usługi jakiej dotyczy rezygnacja i podpisu. Wskazane jest także, by podać powód. Warto napisać także numer telefonu i adres e-mail.

komentarze 4

 1. Tobiasz pisze:

  Najbardziej denerwuje mnie, gdy tego typu firmy chcą na siłę zatrzymać klienta, ale nie mają mu nic do zaoferowania. Przecież normalnym jest, że jeśli inna firma proponuje lesze warunki, to się zmienia dotychczasowego usługodawcę na lepszego.

 2. Przem pisze:

  umowę lub usługi w UPC można wypowiedzieć tylko na 2 sposoby, obydwa uciążliwe dla klientów, prosze sprawdzić sobie jakie

 3. cheek pisze:

  Ja be problemów rozwiązałam umowę z UPC. Wystarczy czytać co jest w warunkach umowy, żeby potem nie było problemów.

 4. little_angel pisze:

  Wypowiadałam kiedyś umowę z UPC tylko po to, by dostać lepsze warunki 😛 Udało się. No a moja mama złożyła całkowitę rezygnację i też bez problemu.

Dodaj Twój komentarz