wtorek, 28 maja 2024
HotMoney

Ile kosztuje wypożyczenie roweru? Ceny wypożyczenia roweru górskiego

Rowery w górach

Wypożyczalnie rowerów, szczególnie w miejscowościach turystycznych górskich, od dobrych kilku lat cieszą się dużą popularnością. Dlaczego tak jest? Ile właściwie kosztuje wypożyczenie roweru górskiego?

Czym zajmują się wypożyczalnie rowerów?

Rzecz jasna wypożyczalnie rowerów zajmują się wypożyczaniem na określony czas i za określoną cenę rowerów, jednak zarówno cennik, jak i szerokość dostępnej oferty będzie zależała już od danej firmy. Mówiąc o rowerach górskich należy pamiętać, że można ich wyróżnić kilka rodzajów, w zależności od wyposażenia, jakie posiada czy wielkości. Często też obok klasycznych MTB, oferowane są także rowery elektryczne, rowery dla dzieci, a także liczne akcesoria, od kasków, po foteliki rowerowe, co oferuje wypożyczalnia rowerów w Szczyrku (trip2bike.pl). Wiele szczegółowych informacji o danej firmie można pozyskać w sieci, co może znacznie ułatwić planowanie wyprawy w góry.

Ile kosztuje wypożyczenie roweru?

Każda z wypożyczalni rowerów ma swój własny cennik, który ustalany jest indywidualnie. Może on zależeć od takich czynników jak miejscowość, ilość turystów, rodzaje rowerów, dodatkowe akcesoria i inne usługi. Tak więc klasyczny rower górski MTB będzie można wypożyczyć za ok. 40 – 50 zł za jeden dzień, rower elektryczny z kolei to kosztu już wyższy, bo ok. 120 – 180 zł za cały dzień. Niektóre wypożyczalnie oferują rowerki biegowe dla dzieci, za nie można zapłacić ok. 30 zł. Oczywiście są to ceny poglądowe, dodatkowo trzeba pamiętać, że wiele wypożyczalni oferuje także wynajem od kilku godzin do nawet kilku dni.

zobacz także:  Ile kosztuje kampania wyborcza i kto za nią płaci?

Ludzie na rowerach

Jak wynająć rower górski?

Zazwyczaj większość turystów dopiero na miejscu decyduje się na wynajem rowerów, a z racji tego, że zwykle działa ich na danym terenie więcej, najczęściej nie stanowi to wielkiego problemu. Trzeba jednak pamiętać, że z racji ciągłej rotacji może okazać się, że nie ma wystarczająco wielu pojazdów lub akurat takich modeli, na których nam by zależało, dlatego warto o tym pomyśleć wcześniej. Wiele wypożyczalni prosi wręcz by rezerwacje rowerów robić z wyprzedzeniem, co pozwoli bez obaw otrzymać taki rower i w takiej ilości, jaka będzie potrzebna.

Dlaczego warto wypożyczać rowery górskie?

Rowery górskie, szczególnie te wyższej jakości są niezwykle drogie – nie każdego na nie stać. Inna sprawa to fakt, że nie każdy jest w stanie je bezpiecznie i prawidłowo przewieźć, a podróż z takim bagażem bywa po prostu uciążliwa. Najzwyczajniej w świecie nie każdy chce i ma możliwość to zrobić.

Z tego też względu powstały wypożyczalnie, które umożliwiają dostęp do rowerów dla turystów, którzy w ten sposób chcą spędzić odrobinę wolnego czasu i może dotyczyć to zarówno amatorów, jak i bardziej doświadczonych cyklistów. To dobre rozwiązanie dla całych rodzin, które chcą aktywnie spędzić weekend, a także dla tych, którzy wolą mocniejsze wrażenia i trudniejsze tereny. To znaczne ułatwienie i fakt, że wypożyczalni rowerów górskich jest tak wiele, oznacza ni mniej, ni więcej, że rzeczywiście są to miejsca oblegane i chętnie się z nich korzysta.

zobacz także:  Polskie stadiony: mecze, koncerty... Największe imprezy na polskich stadionach

Dodaj Twój komentarz