niedziela, 8 grudnia 2024
HotMoney

Ile kosztuje wyjazd integracyjny? Jak rozliczyć wyjazd firmowy?

wyjazd integacyjny

Sezon wyjazdów integracyjnych w pełni, a to oznacza, że wiele firm może być na etapie planowania wycieczki, która poprawi relacje między pracownikami i pracodawcą. Jakie wyjazdy cieszą się największą popularnością? Jakie atrakcje warto na nich zapewnić? I w końcu ile kosztuje taka integracja i jak można rozliczyć wyjazd firmowy? Na te pytanie odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Ile kosztuje wyjazd integracyjny dla firm?

W każdej firmie najważniejsi są pracownicy. To od nich zależy, jak funkcjonuje dane przedsiębiorstwo i w jakiej wysokości przynosi zyski. Wpływ na to mają dobre relacje między pracownikami, o które warto zadbać zabierając firmę na regularne wyjazdy integracyjne. Ceny takich wycieczek są dosyć zróżnicowane. Zależą od ilości i rodzaju atrakcji, długości pobytu, regionu, liczby uczestników, standardu noclegów, wyżywienia itp. Opłaca się więc skorzystać z usług firm, które na co dzień zajmują się organizacją takich imprez. Wyjazd integracyjny, aby oszacować koszt, warto skonsultować ze specjalistami (bcamp.pl), którzy wycenią wstępnie, z jakim wydatkiem należy się liczyć. Można też zaplanować wycieczkę samodzielnie, jednak wtedy trzeba poświęcić swój czas na organizację, co może być stresujące i w efekcie dużo droższe.

zobacz także:  Statoil zmienia się w Circle K - co wiemy o Circle K?

Jak rozliczyć wyjazd firmowy?

Wydatki związane z wyjazdem integracyjnym firmy mogą stanowić koszt uzyskania przychodu. Należy jednak wykazać integracyjny charakter wycieczki. Celem takiego wyjazdu ma być nawiązanie pozytywnych relacji między pracownikami, poprawa atmosfery w pracy, ewentualne zdobycie wiedzy, jeśli część rekreacyjna połączona jest ze szkoleniami. To w pewien sposób wpływa na wzrost przychodów firmy w przyszłości.

Aby jednak taki wyjazd integracyjny dla firmy rozliczyć, należy odpowiednio go udokumentować. Jeśli korzysta się z usług zewnętrznej agencji, która zajmuje się organizacją takich wycieczek to wystarczająca będzie faktura. Warto jednak zachować korespondencję między firmami, która potwierdzi integracyjny charakter wyjazdu. Do dokumentacji można dołączyć również listę obecności uczestników wyjazdu, plan wyjazdu, zdjęcia itp. Jeśli natomiast wyjazd integracyjny organizowany jest samodzielnie, wówczas trzeba pamiętać o dokumentach potwierdzających opłatę za noclegi, żywność, bilety wstępu i różnego rodzaju atrakcje.

Atrakcje na firmowych wyjazdach integracyjnych

Dużą popularnością cieszą się kilkudniowe wyjazdy integracyjne w atrakcyjne regiony, np. w góry, nad jezioro czy nad morze. Od lokalizacji w znacznej mierze uzależnione są atrakcje, na jakie można liczyć podczas takiej wycieczki. Przede wszystkim są to gry i zabawy, które mają wzmocnić tzw. team building, czyli zintegrować pracowników. Może to być paintball, marsz na orientację, strzelanie z łuku, pokonywanie tras w parku linowym itp. Liczą się takie konkurencje, które pobudzą w uczestnikach zmysł rywalizacji, ale i przyczynią się do poprawy relacji w firmie.

zobacz także:  Kto musi mieć kasę fiskalną, dla kogo obowiązkowa kasa fiskalna?

komentarze 3

  1. Sandra pisze:

    Przepisy niestety nie są jednoznaczne i w dużej mierze zależą od interpretacji US.

  2. Elżbieta pisze:

    U nas w firmie szef organizuje spotkania integracyjne w naszym mieście. Wynajmuje salę, a resztą zajmuje się firma. W czerwcu mieliśmy urządzony mix teleturniejów i zabawa była świetna 🙂 A skoro szef robi takie imprezy to musi być świadomy wszystkich kosztów oraz tego jak ważna jest integracja.

  3. Jacek pisze:

    Wyjazdy integracyjne muszą mieć fajną atrakcję, taką jak skutery wodne, quady, pojazdy 4×4 lub super gry scenariuszowe. My zawsze robimy z jedną firmą mają kupę sprzętu i zaskakujące programy.

Dodaj Twój komentarz