wtorek, 28 maja 2024
HotMoney

Ile kosztuje Uber? Uber czy taksówka co bardziej się opłaca?

uber-taxi-ile-kosztuje

Uber uznawany jest za jeden z najtańszych i najszybszych środków transportu w większych miastach, a jak jest w rzeczywistości? Ile kosztuje Uber i czy rzeczywiście zapłacimy za niego mniej niż za taksówkę?

Co to jest Uber?

Uber to aplikacja, która pozwala na szybki i wygodny kontakt między kierowcami a pasażerami w większych miastach. Jak zamówić Ubera? Jeśli potrzebujesz szybkiego transportu, w mieście, w którym działa Uber, możesz zarezerwować kurs za pomocą swojej aplikacji mobilnej. Ustala ona twoją lokalizacje i wysyła zamówienie do znajdującego się najbliżej kierowcy. Gdy kierowca przyjmie kurs, ty dostaniesz powiadomienie z szacownym czasem przyjazdu. W aplikacji wyświetli ci się także imię kierowcy, numer rejestracyjny i marka samochodu.

A jak sprawdzić ile kosztuje Uber? Jeszcze zanim złożysz zamówienie, aplikacja obliczy, ile będziesz musiał zapłacić za kurs. Na cenę wpływa opłata podstawowa, która zależy od czasu trwania przejazdu i pokonanej odległości oraz opłata za rezerwację. Dodatkowo, gdy w danym momencie liczba pasażerów, którzy składają zamówienia, jest większa niż liczba wolnych kierowców, koszty przejazdu Uberem mogą wzrosnąć.

zobacz także:  Czym jest profil zaufany? Jak założyć profil zaufany?

Ile kosztuje Uber?

Uber powszechnie uznawany jest za bardzo tani i komfortowy środek transportu w większych miastach. Na dodatek na Ubera, nie trzeba czekać długo, zamówiony samochód najczęściej przyjeżdża już po kilku minutach. A ile dokładnie kosztuje przejazd Uberem? Stawka Ubera zależy od usługi, jaką wybierzemy. Najczęściej możemy zamówić UberPOP lub UberSELECT, ta pierwsza opisywana jest jako usługa na każdą kieszeń, z kolei UberSELECT to przejazdy o podwyższonym komforcie.

W przypadku pierwszej usługi, opłata podstawowa za przejazd wynosi 4 złote, dopłata za każdą minutę przejazdu to 25 groszy, a za każdy kilometr 1,30 złotych. Jednak warto pamiętać, że za kurs musimy tutaj zapłacić minimum 10 złotych. Z kolei opłata podstawowa w UberSELECT to 7 złotych, za każdą minutę przejazdu dopłacamy 35 groszy, a za każdy kilometr trasy 1,70 złotych. Tutaj również opłata minimalna za kurs wynosi 10 złotych.

Ile kosztuje taksówka?

W przypadku standardowych taksówek sprawa wygląda nieco inaczej. Tutaj pobierane są dwie opłaty: za wejście oraz za przejechany kilometr. Cena za wejście do taksówki najczęściej wynosi od 5 do 10 złotych. Z kolei drugi element uzależniony jest od kilku czynników, m.in. od pory dnia. W standardowej taryfie dziennej w większych miastach zapłacimy od 1.90 do 3 złotych za przejechany kilometr. Jak można łatwo obliczyć, Uber wychodzi zazwyczaj taniej niż standardowe taxi.

zobacz także:  Obligacje skarbowe - jak kupować, ile można zarobić?

taxi-taksowka-ile-kosztuje

Uber czy taksówka – co się bardziej opłaca?

Jak widać ceny kursów uzależnione są nie tylko od ilości przejechanych kilometrów. Dlatego nie można jednoznacznie stwierdzić, która z tych opcji okaże się korzystniejsza. Można jednak przyjąć, że w standardowych warunkach, czyli gdy np. chcemy przejechać w ciągu dnia na spotkanie, lotnisko czy do centrum miasta, opłaca się zamówić Ubera. Z kolei, gdy wracamy z koncertu lub imprezy w sobotnią noc, warto skorzystać z usług standardowych taksówek.

Dodaj Twój komentarz