piątek, 21 czerwca 2024
HotMoney

Ile kosztuje transport drogowy, morski, lotniczy?

ile kosztuje transport morski

Międzynarodowy i krajowy transport towarów umożliwia rozwój sprzedaży oraz współpracę przemysłową. Cenniki obowiązujące w tej branży są zróżnicowane ze względu na wykorzystany środek i dobrze wiedzieć jak kształtują się koszty transportu, aby wybrać właściwą usługę.

Co wpływa na koszty transportu?

Na strukturę kosztów transportu drogowego, morskiego i lotniczego mają wpływ zarówno nakłady własne oraz opłaty zewnętrzne. Do płatności własnych należy zaliczyć koszty, które przedsiębiorstwo usługowe ponosi bezpośrednio jak wynagrodzenie pracowników, czy zużycie energii. Opłaty zewnętrzne służą eliminacji negatywnych skutków transportu na środowisko naturalne. W tym aspekcie najdroższy jest transport lotniczy i drogowy, mniejszych nakładów wymaga transport morski i kolejowy.

Musisz pamiętać, że wysokość kosztów zewnętrznych uzależniona jest też od rynkowej oferty konkurencyjnych przedsiębiorstw funkcjonujących w tej branży. Szeroki wybór firm przewozowych i spedycyjnych pozwala dopasować usługodawcę, który zapewnia kompleksową obsługę logistyczną. Kiedy nie wiesz jaki środek dostarczenia towaru jest odpowiedni transport drogowy, morski, lotniczy oraz ich ceny omówisz ze specjalistami (fracht.pl). Uzyskasz tam wyczerpujące informacje na temat optymalizacji łańcucha dostaw wraz z dokładnym cennikiem poszczególnych usług. Fachowa obsługa pozwoli Ci dopasować sposób przekazania towaru do potrzeb konkretnego produktu.

zobacz także:  Ranking kredytów gotówkowych Kwiecień 2019

Jak kształtują się ceny transportu drogowego?

Na ceny usług transportu drogowego wpływa wiele czynników, wartość konkretnego zlecenia uzależniona jest min. od rodzaju wykorzystanego samochodu, odległości do miejsca docelowego oraz dodatkowych opłat. Wpływ również ma czas wyprzedzenia zamówienia, zakres czynności dodatkowych oraz termin i forma zapłaty za wykonaną usługę.

Pamiętaj, że ceny podlegają też negocjacji, jednak standardowy cennik w przewozach krajowych samochodami wysokotonażowymi to 2,5 zł do 3,5 zł za kilometr przebiegu (przejazd w dwie strony ) i ok. 3 zł do 3,5 zł za kilometr ładowny, czyli każdy kilometr z załadunkiem (dotyczy przejazdu z towarem w jedną stronę). W transporcie międzynarodowym obowiązują wyższe stawki, o około 1 zł na kilometrze więcej.

Ile kosztuje przewóz towarów drogą morską?

Sektor transportu morskiego daje możliwość dostarczenia dużej ilości towaru ze względu na ogromną ładowność. To wszechstronna forma transportu, drogą wodą można przekazać zarówno zwierzęta, produkty stałe, żywność, paliwo.

Stawki frachtowe uzależnione są od trasy przewozu, rodzaju i wagi towaru. Musisz też wziąć pod uwagę dodatkowe kontrole min. sanepidu. I tak np. standardowy transport pełno-kontenerowy towarów na trasie Chiny-Polska to koszt około 1500 dolarów.

zobacz także:  Przyszłość reklamy – gdzie jeszcze można umieścić reklamę? Na jakich odjechanych miejscach umieszczano dotąd reklamę?

Transport lotniczy – wycena przesyłek

Do niewątpliwych zalet transportu lotniczego trzeba zaliczyć szybki czas dostawy. Tą drogą przekazywane są towary o umiarkowanych gabarytach, średniej wagi. Kiedy zamierzasz wykorzystać transport lotniczy na popularnej trasie z Chinami musisz liczyć się z wydatkiem ok. 4 dolarów za 1 kilogram towaru.

Dodaj Twój komentarz