środa, 29 maja 2024
HotMoney

Ile kosztuje powiększenie biustu, redukcja, czy podniesienie piersi w Polsce? Ceny operacji plastycznych piersi w Polsce

Kobieta obejmująca piersi

Popyt na operacje plastyczne w Polsce związany jest, w dużym stopniu, z lansowanym od lat przez media, branżę rozrywkową ideałem piękna. Różne są motywacje poprawiania urody przy pomocy skalpela, często jest to potrzeba większej pewności siebie, podwyższenia samooceny, czasem chęć szybkiego awansu zawodowego. Wszechobecny kult piękna skupił się w znacznym stopniu, w tej dziedzinie, na kobiecym biuście. Jakie są ceny operacji plastycznych piersi w Polsce?

Co, oprócz ładnego wyglądu, możemy zyskać poddając się operacji plastycznej piersi?

Rozwój chirurgii plastycznej jest odpowiedzią na coraz większą chęć poprawiania urody. Daje możliwość likwidowania kompleksów, odzyskiwania poczucia własnej wartości, może dać nam zastrzyk wiary we własne możliwości. Czasem poprawa tego, co otrzymaliśmy w naturze staje się bodźcem, który pomaga stymulować naszą chęć działania, pozbawia ukrytych przez lata hamulców. Podejmując decyzję o operacji plastycznej wiele kobiet postanawia zaciągnąć pożyczki gotówkowe, które umożliwiają osiągnięcie wymarzonego wyglądu.

zobacz także:  Co to jest deflacja?

Ważne jednak, aby zdrowa próżność nie przerodziła się w groteskową manię. Uzależnienie od operacji plastycznych, brak granic powodują, że ich efekty stają się wręcz karykaturalne. Najważniejsze jest tutaj zachowanie zdrowego rozsądku poparte medycznymi wskazaniami. Trzeba pamiętać, że żadna operacja nie będzie rozwiązaniem problemów osobistych, nie zmieni naszego charakteru, osobowości.

Jakie są dostępne metody powiększania piersi?

Modne zabiegi powiększania biustu, pomimo różnorodnych metod, zawsze mają charakter inwazyjny, dlatego istotnym jest aby odpowiednio wcześnie wybrać właściwe ubezpieczenie na życie, które zagwarantuje nam poczucie bezpieczeństwa finansowego.
Najczęściej stosowaną metodą są implanty silikonowe, które umieszcza się pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem. Producenci nowoczesnych implantów, najwyższej jakości, dają im dożywotnią gwarancję.

Efekty, najbardziej zbliżone do naturalnych, daje zastosowanie własnego tłuszczu, to opcja dla kobiet, które nie mogą lub nie chcą wszczepiać obcego ciała. Polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z ustalonego miejsca, następnie implantuje się ją do piersi. Istnieje tutaj możliwość zwiększenia przeżywalności komórek tłuszczowych poprzez dodanie komórek macierzystych lub osocza bogatokomórkowego.

zobacz także:  Kurs Bitcoina – jak sprawdzić? Czy opłaca się inwestować w kryptowaluty?

Podobne efekty przynosi wykorzystanie kwasu hialuronowego, którym wypełnia się pierś we właściwych miejscach, by nadać im odpowiedni kształt.

Jak się kształtują ceny operacji plastycznych piersi?

Ceny augmentacji czyli powiększania piersi przy pomocy implantów kształtują się w granicach od 8 000 zł do 16 000 zł. Na koszt operacji ma wpływ rodzaj i marka wkładki, renoma kliniki oraz rehabilitacja po zabiegu.

Zabieg powiększenia piersi własnym tłuszczem to koszt około 5 000 zł, do tego doliczyć trzeba cenę odessania tkanki. Modelowanie biustu w celu nadania pożądanych kształtów przy użyciu kwasu hialuronowego to wydatek od 7 000 zł.

Zmniejszanie piersi, polegające na ich podniesieniu i poprawie kształtu, z jednoczesną redukcją wielkości ma na celu uzyskanie efektu kształtniejszego i bardziej proporcjonalnego do sylwetki biustu. Cena za operację, znieczulenie, pobyt w klinice waha się od 12 000 zł do 18 000 zł. Plastyka polegająca na podniesieniu biustu to wydatek od 10 000 do 14 000 zł.

komentarze 3

  1. Karina pisze:

    Rozumiem, że niektóre kobiety mogą naprawdę potrzebować tego typu operacji np. w sytuacji, gdy ich biust jest bardzo mały, lub tak duży, że przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Nie rozumiem natomiast kobiet, które mając naturalnie ładny biust powiększają go do jakiś absurdalnych rozmiarów.

  2. tissue pisze:

    Absurdalne jest to, żeby brać kredyt na powiększenie piersi… Takie zobowiązanie finansowe to wg mnie tylko w przypadku mieszkań, ale nie operacji. I to jeszcze takiej poważnej.

  3. Iwona pisze:

    Na pewno nie są to tanie operacje, ale według mnie, jeśli piersi są problemem, który uniemożliwia codzienne komfortowe funkcjonowanie, to warto się zdecydować. Ja po wielu latach postanowiłam powiększyć piersi, które od zawsze były moim kompleksem. Zgłosiłam się do dr Raczkowskiej – Muraszko i nie żałuję. Jest profesjonalną lekarką, która doskonale zna się na tym co robi, co z resztą widać w efektach zabiegu.

Dodaj Twój komentarz