poniedziałek, 24 czerwca 2024
HotMoney

Ile kosztuje operacja nosa, powiększenie piersi, czyli koszty operacji plastycznych

twarz dziewczyny

Kanony piękna są różne. Możliwości dzisiejszej medycyny coraz częściej jednak sprawiają, że zamiast godzić się ze swoim wyglądem, postanawiamy zmienić to, co nam się w nim nie podoba. Ale nic za darmo! Za taki luksus trzeba słono płacić.

Jakie są koszty operacji nosa?

Operacja nosa pozwala skrócić, zmniejszyć lub wyprostować nos, zmniejszyć nozdrza, wyprostować przegrodę nosową, pozbyć się garbka, skorygować czubek – możliwości jest wiele.

Ile będziemy musieli zapłacić za taką operację? To zależy od rodzaju samej operacji, od kliniki oraz lekarza, który będzie ów zabieg wykonywał. Ważne jest też to, jaką część nosa poddajemy operacji. Korekcja części chrzęstnej to koszt „zaledwie” w granicach od 6500 zł do 7500 zł, ale już pełna plastyka nosa, czyli chrzęstna i kostna, może nas kosztować nawet 13 000 zł. A wliczyć w koszty należy nie tylko samą operację, lecz również towarzyszące jej niezbędne wydatki – koszt badań kwalifikacyjnych, hospitalizacji i wizyt kontrolnych po zabiegu.

zobacz także:  Ranking kredytów dla firm marzec 2020

W niektórych okolicznościach jednak nie musimy pokrywać wszystkich tych kosztów. Operacja nosa może być refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia w sytuacji, gdy dotyczy plastyki funkcjonalnej. Mówiąc prościej, refundacja nie obejmuje plastyki estetycznej, czyli operacji, na które decydujemy się, by poprawić swój wygląd. Obejmuje za to te przypadki, gdy korekcja nosa ma za zadanie usprawnić jego funkcjonowanie (na przykład poprawić drożność).

Ile kosztuje powiększenie piersi?

Na ceny operacji powiększenia piersi za pomocą wszczepienia implantów wpływa renoma kliniki i chirurga plastycznego wraz z jego doświadczeniem. Decydujące dla ceny są jednak przede wszystkim dwa czynniki – rodzaj implantów oraz pracochłonność zabiegu.

Jeżeli chodzi o zastosowane implanty, to ich ceny mogą się bardzo różnić. Implanty anatomiczne, o charakterystycznym kształcie łezki, są droższe od tych zwykłych okrągłych. Również marka wpływa na cenę. Co ciekawe, to, ile zapłacimy, nie zależy za to od rozmiaru implantów, chyba że będą niestandardowo duże.

Drugą z najważniejszych kwestii jest, jak już nadmieniliśmy, pracochłonność operacji. A trzeba zaznaczyć, że wymaga ona nieraz dużego nakładu pracy i czasu. Przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym zabieg trwa z reguły od 1,5 do 2 godzin i wymaga zaangażowania chirurga plastycznego, anestezjologa, instrumentariuszki i asystentki.

zobacz także:  OC spedytora - ile kosztuje, co powinna obejmować polisa przewoźnika?

Cena może zatem być naprawdę zróżnicowana, najczęściej jednak za operację powiększenia piersi trzeba w Polsce zapłacić od 11 000 do 15 000 zł.

Ile kosztują inne operacje plastyczne?

Przyjrzyjmy się, co jeszcze oferuje nam chirurgia plastyczna i jakie koszty jej dobrodziejstwa za sobą pociągają. Jednym z popularniejszych zabiegów jest korekcja ust. Zmiana ich wielkości lub kształtu to koszt w okolicach od 1500 do 2500 zł. Abdominoplastyka, czyli plastyka brzucha, kosztuje od 5000 do 12 000 zł. Implanty pośladków wiążą się z kosztami sięgającymi od 10 000 do 18 000 zł.

Popularna jest też oczywiście liposukcja. Odsysanie tłuszczu z ud, bioder, ramion czy pośladków może kosztować od 3000 do 9000 zł.

komentarze 2

  1. Bogusia pisze:

    Myślałam, że takie zabiegi są już na tyle popularne, że ich cena jest niższa, a tu zaskoczenie… W sumie jak się chce mieć wszystko dobrze wykonane to trzeba solicie zapłacić.

  2. natural_women pisze:

    Rozumiem, że niektóre kobiety mają poważne kompleksy i to jest sposób, aby sobie z nimi poradzić, ale lekarze powinni częściej odmawiać niektórym wykonywania operacji plastycznych, bo zdecydowanie przesadzają…

Dodaj Twój komentarz