piątek, 24 maja 2024
HotMoney

Ceny popularnych operacji plastycznych. Jakie operacje plastyczne wykonuje się najczęściej?

lekarka ze skalpelem

Dzisiaj operacje plastyczne są w zasadzie w zasięgu ręki większości z nas. Stały się znacznie tańsze, bardziej dostępne. Co więcej, ich efekty są bardzo subtelne, więc i więcej osób się na nie decyduje. Ile więc kosztuje operacja plastyczna? Jakie zabiegi wykonuje się najczęściej?

Jakie operacje plastyczne wykonuje się najczęściej?

Nie będzie dla nikogo zdziwieniem, że najczęściej wykonuje się powiększanie piersi silikonowymi implantami. Panie wybierać mogą nie tylko rozmiar, ale i kształt.

Równie częstym zabiegiem na jakie decydują się kobiety, ale i mężczyźni, jest plastyka nosa. Operacja może mieć różny cel. Niektórym zależy na zmianie kształtu, innym na wydłużeniu lub skróceniu, zwężeniu. Bywa, że modelowany jest tylko czubek nosa lub tylko płatki.

Osoby, którym przeszkadza zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej, decydują się często na liposukcję, a więc odsysanie tłuszczu. Nadmierna jej ilość jest usuwana za pomocą rurki wprowadzonej pod skórę. Można zdecydować się na liposukcję brzucha, ud, bioder i pośladków.

zobacz także:  Ceny u adwokata, czyli ile kosztuje adwokat? Przykłady opłat za czynności adwokackie

Z biegiem lat skóra traci na jędrności, co uwidacznia się m.in. na twarzy. Chcąc ją odmłodzić, warto postawić na lifting. Poddać mu można tylko powieki, ale i całą twarz. To zabieg, który sprawia, że cera staje się bardziej jędrna, rozświetlona, a więc – młodsza. Lifting można zrobić również na czole i szyi. Dzięki podniesieniu brwi zmienia się wyraz twarzy na bardziej pogodny, a zmarszczki ulegają wygładzeniu. Z kolei dzięki liftingowi szyi możliwe jest usunięcie tzw. drugiego podbródka.

Dość popularnym zabiegiem jest też operacja uszu. Najczęściej koryguje się odstające uszy. Dzięki cięciu z tyłu małżowiny szwy są niewidoczne.

Ile kosztuje powiększenie biustu?

Zabieg powiększania piersi polega na umieszczeniu implantu w piersi pacjentki. Może on się znaleźć pod mięśniem piersiowym lub pod gruczołem mlecznym na mięśniu piersiowym. Cięcie wykonuje się w fałdzie podpiersiowym, wokół otoczki brodawki lub pod pachą. Do wyboru jest implant okrągły lub anatomiczny.

Trudno dokładnie wyjaśnić, ile może kosztować powiększanie piersi, ale należy się liczyć z kosztem od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Droższe są implanty anatomiczne. Oczywiście w cenę wliczona jest konsultacja, opieka lekarska, hospitalizacja, opatrunki, specjalny biustonosz. Tak więc panie, które chcą powiększyć biust, muszą przeznaczyć na to 10-18 tysięcy zł.

zobacz także:  Ile kosztuje operacja nosa, powiększenie piersi, czyli koszty operacji plastycznych

Ile kosztuje operacja nosa?

Nie ma co się oszukiwać, od kształtu nosa w dużej mierze zależy wygląd całej twarzy. Tak więc operacja nosa aby nie skończyła się źle, musi być wykonana przez doświadczonego lekarza. Ale nie tylko. Ładny nos nie świadczy o tym, że operacja została dobrze wykonana. Ważniejsze jest to, by był drożny. Pacjent nie może pięknie wyglądać, ale mieć problemy z oddychaniem.

A ile trzeba zapłacić za operację nosa? Szacuje się, że należy liczyć się z kosztem 10-17 tysięcy złotych. Kwota zależna jest od tego, jak rozległy jest to zabieg. Operacje plastyczne nosa przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu należy zostać na noc w klinice. Proces gojenia jest czasochłonny i wymaga wizyty kontrolnej.

Dodaj Twój komentarz