wtorek, 28 maja 2024
HotMoney

Spotify, Tidal, Deezer, Google Play Music, Apple Music – porównanie cen

Spotify na smartfonie

Polacy coraz chętniej korzystają z mediów strumieniowych, dzięki którym można słuchać ulubionej muzyki. Kupowanie płyt odchodzi w niepamięć, więcej osób decyduje się na „zakup” muzyki w wersji cyfrowej. Możliwości słuchania muzyki na smartfonie, tablecie, czy laptopie jest wiele. Ile kosztują najpopularniejsze platformy muzyczne jak Spotify, Tidal, Deezer, Google Play Music i Apple Music?

Ile kosztuje Spotify?

W zasadzie ze Spotify można korzystać za darmo, zarówno z poziomu aplikacji w smartfonie, jak i przeglądarki internetowej. Jest to jednak usługa ograniczona. Piosenki odtwarzane są losowo, nie można ich słuchać w trybie offline, odtwarzane są reklamy itp. Osoby, którym zależy na dźwiękach wysokiej jakości, budowaniu playlist, słuchaniu muzyki bez reklam i możliwości pomijania utworów, powinny zdecydować się na Spotify Premium. Usługa ta jest płatna 19,99 zł miesięcznie. Poprzedza ją 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

Spotify ma także inne abonamenty. Posiadając legitymację studencką można skorzystać z usługi Premium dla studentów, którą należy odnawiać co 12 miesięcy maksymalnie 3 razy. Wówczas jest ona płatna miesięcznie jedynie 9,99 zł.

zobacz także:  Ile kosztuje królik? Jakie są koszty utrzymania królika?

Spotify ma też usługę Premium dla rodziny. Kosztuje ona 29,99 zł i daje możliwość założenia 5 kont dla osób, które mieszkają pod tym samym adresem. Jest jeszcze Premium Duo, czyli muzyka dla dwojga przeznaczona dla par. Decydując się na taki abonament płatność za miesiąc wynosi 24,99 zł. Warunkiem skorzystania z oferty jest również wspólny adres zamieszkania.

Ile kosztuje Tidal?

Tidal także oferuje 30-dniowy bezpłatny okres próbny. Po tym czasie, podobnie jak Spotify, kosztuje 19,99 zł. Z dodatkowych promocji mogą skorzystać abonenci Play i T-Mobile. Dostępna jest także oferta dla rodziny. Umożliwia ona stworzenie 5 kont za 29,99 zł miesięcznie, a w wersji HiFi 59,99 zł. Na atrakcyjne ceny liczyć mogą również studenci. Ci za miesiąc użytkowania płacą jedynie 9,99 zł, a w wersji HiFi 19,99 zł.

Ile kosztuje Deezer?

Deezer w wersji Premium kosztuje tyle co wymienione wyżej platformy, czyli 19,99 zł. W tej cenie otrzymujemy ponad 50 milionów utworów, brak reklam, słuchanie muzyki w trybie offline. Możliwe jest również skorzystanie z 30-dniowego okresu próbnego za darmo. Jest też abonament Deezer Family za 29,99 zł, w którym założyć można aż 6 profili dla członków rodziny, wystarczy że mieszkają pod tym samym adresem.

zobacz także:  Ile kosztuje podłączenie prądu? Koszty podłączenia prądu

Ile kosztuje Google Play Music i Apple Music?

Google Play Music, oprócz udostępniania muzyki do słuchania oferuje także możliwość przesyłania własnych piosenek. Do wyboru są 2 rodzaje pakietów w takich samych cenach co u konkurencji. Za abonament Dla Ciebie należy zapłacić 19,99 zł miesięcznie, natomiast pakiet Dla Rodziny to wydatek rzędu 29,99 zł. Nie ma tu natomiast wersji dla studentów. Jeżeli chodzi o Apple Music, ceny dla klientów indywidualnych oraz dla rodzin są takie same jak w przypadku Google Play Music. Wyjątkiem jest dodatkowy abonament dla studentów za 9,99 zł miesięcznie.

Dodaj Twój komentarz