piątek, 24 maja 2024
HotMoney
kredyt-konsolidacyjny-kredyty

Kredyt konsolidacyjny często nazywany jest lekiem na kłopoty finansowe, ponieważ niejednokrotnie pomaga w uporządkowaniu zadłużeń. Jednak musimy pamiętać, że jest on tylko chwilową ulgą w spłacie kredytów… Podpowiadamy, gdzie znaleźć najkorzystniejszy kredyt konsolidacyjny? W jakim banku warto go szukać?

Kredyt konsolidacyjny – co to?

Konsolidacja to jeden ze sposobów na odciążenie domowego budżetu. Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu kilku zadłużeń w jedno, co prowadzi do obniżenia wartości comiesięcznych zobowiązań. Niestety jeśli weźmiemy pod uwagę koszty całkowite wszystkich kredytów, to okaże się, że kredyt konsolidacyjny jest droższy od sumy pojedynczych zobowiązań. Dlaczego? Kredyt konsolidacyjny obniża wysokość raty, a tym samym wydłuża czas spłaty kredytu, co z kolei prowadzi do wyższych odsetek. Mimo to klienci często decydują się na konsolidację, ponieważ znacznie odciąża ona miesięczne wydatki.

Warto również zaznaczyć, że nie każdy może skonsolidować swoje zadłużenia, ponieważ decyzja banku zależy m.in. od naszej zdolności kredytowej.

zobacz także:  Zamrożenie cen prądu, Sankcje na irańską ropę... - przegląd 28 czerwiec 2019

Jak wybrać kredyt konsolidacyjny?

Wybierając kredyt konsolidacyjny, należy sprawdzić wysokość prowizji oraz dowiedzieć się, czy w wybranej przez nas ofercie istnieją opłaty za przedterminową spłatę zadłużeń. Poza tym warto zaufać takim narzędziom jak kalkulator kredytu konsolidacyjnego, który pomoże nam obliczyć, ile możemy zyskać, zamieniając kilka rat wielu kredytów w jedną. Z kolei internetowe porównywarki pomogą nam znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny spośród dostępnych ofert bankowych.

Kredyt konsolidacyjny – gdzie szukać?

Oprócz internetowych kalkulatorów warto również korzystać z rankingów kredytów konsolidacyjnych. Takie rankingi zazwyczaj w przejrzysty sposób przedstawiają najkorzystniejsze oferty bankowe oraz ich krótką analizę. W internecie znajdziemy masę takich rankingów, dlatego najpierw należy zwrócić uwagę na datę, aby później nie okazało się, że powołujemy się na nieaktualne dane.

Kredyt konsolidacyjny – jaki bank?

Jaki bank warto wybrać? Gdzie znajdziemy najtańszy kredyt konsolidacyjny? Poniżej przedstawiamy listę kilku kredytów konsolidacyjnych, które zdecydowanie królują w internetowych rankingach.

  • Alior Bank kredyt konsolidacyjny – charakteryzuje się niskim oprocentowaniem 5.9%, maksymalną kwotą w wysokości 200 000 złotych oraz możliwością wcześniejszej spłaty kredytu
  • Euro Bank – możliwa kwota kredytu konsolidacyjnego w tym banku to nawet 150 000 złotych, są także dostępne wakacje kredytowe
  • Kredyt konsolidacyjny w banku PKO – 0% prowizji dla kwot powyżej 50 tysięcy złotych
  • T-Mobile Usługi Bankowe – kredyt konsolidacyjny jest tam ograniczony do minimum formalności, maksymalna kwota kredytu to 200 000 złotych, a wstępną decyzję na temat kredytu konsolidacyjnego możemy otrzymać tam zaraz po wypełnieniu wniosku.
zobacz także:  Ranking kredytów konsolidacyjnych Sierpień 2019

Dodaj Twój komentarz