sobota, 24 października 2020
HotMoney

co to jest hiperinflacja

Co to jest hiperinflacja?

Co to jest hiperinflacja?

Kiedy jednak inflacja zamienia się w hiperinflację? Czy mamy się czego obawiać? Definicja hiperinflacji Czy hiperinflacja była w Polsce? Jak wyglądała hiperinflacja w innych krajach?… Kiedy mamy do czynienia z hiperinflacją? Umownie mówi się, że hiperinflacja jest wówczas, gdy przez okres co najmniej kilku miesięcy ceny rosną o 50%. Czy hiperinflacja była w Polsce?…w temacie: ,

28.01.2019 Banki, Domowe finanse, Finanse, Gospodarka, News
Na czym polega inflacja? Największe inflacje w historii

Na czym polega inflacja? Największe inflacje w historii

Największe inflacje w historii Wzrost inflacji na świecie nie jest niczym nadzwyczajnym, a zarówno w historii Polski, jak i historii innych krajów, można znaleźć okresy gigantycznych inflacji cen, zwanych hiperinflacjami…. Rodzajów inflacji jest wiele i można je podzielić pod względem kilku kryteriów: tempa wzrostu (defilacja, pełzająca, krocząca, galopująca, hiperinflacja), przyczyny (wewnętrzna, importowana, endogeniczna, egzogeniczna, popytowa…w temacie:

28.01.2019 Domowe finanse, Finanse, Giełda, Gospodarka, News
Co to jest denominacja?

Co to jest denominacja?

W krajach, w których jest super-, ale i hiperinflacja ceny drastycznie rosną i to o kilkadziesiąt procent. Należy więc drukować coraz więcej pieniędzy….

19.02.2019 Giełda, Gospodarka, Kursy walut, News, Polityka
Dlaczego świat boi się Iranu?

Dlaczego świat boi się Iranu?

Przyczyniło się to w bezpośredni sposób do zniesienia panującej tam hiperinflacji i redukcji bezrobocia. Społeczeństwo irańskie zarzucało jednak ówczesnemu prezydentowi brak realizacji wyborczych obietnic….

28.01.2019 Gospodarka, News, Polityka