piątek, 24 maja 2024
HotMoney

Ranking kredytów hipotecznych czerwiec 2020

Choć oferty kredytów hipotecznych nie zmieniają się tak często, jak gotówkowych czy samochodowych, warto je śledzić na bieżąco. Dzięki temu łatwiej i szybciej jest się dopasować do aktualnych wymagań. A żeby ci w tym pomóc, przedstawiamy kredyty hipoteczne [pełna LISTA tutaj], które dostępne są w czerwcu 2020 r. Sprawdź, co mają w ofercie najpopularniejsze banki oraz jakie warunki należy spełnić, aby pozyskać środki na wymarzony dom czy mieszkanie. I choć jest to ranking najkorzystniejszych w naszej ocenie kredytów hipotecznych, pamiętaj, że ostatecznie jego warunki i tak będą dopasowywane do twojej zdolności kredytowej. Podpowiadamy, że jest to doskonała okazja do negocjacji…

Kredyt hipoteczny w Millenium

Jako pierwszy przedstawiamy kredyt hipoteczny w banku Millenium, który reklamowany jest hasłem „Własne cztery kąty, szybko i bez prowizji”. Na zachętę od razu dodamy, że RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 3,70%.

Wyróżnić można 3 główne korzyści tej oferty, a pierwszą już znasz – to 0% prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego. Druga z nich to brak opłat za wcześniejszą spłatę zobowiązania. Ta opcja przyda się zwłaszcza w sytuacji, gdy będziesz chciał sprzedać mieszkanie/dom z kredytem.

zobacz także:  Ranking kredytów hipotecznych Kwiecień 2019

A jaka jest trzecia korzyść? To wakacje kredytowe, z których możesz skorzystać raz w roku. Dzięki temu możesz zawiesić spłatę raty w przypadku, gdy pojawią się chwilowe problemy finansowe lub spadną na ciebie nagłe wydatki.

Oprócz tego bank Millenium ogranicza wszelkie formalności do minimum, a wstępna decyzja kredytowa jest szybko podejmowana.

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas

Wiesz o tym, że BNP Paribas otrzymał statuetkę Złotego Bankiera w kategorii kredyt hipoteczny? Ten bank wyróżnił się na tle innych elastycznością, dostępnością oraz niskimi kosztami finansowania.

A skoro o elastyczności już mowa, to BNP Paribas przygotował kilka opcji kredytu hipotecznego. W ofercie standardowej RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 3,49%. Wliczona jest w to prowizja wynosząca 2%.

Możesz też wybrać ofertę z pakietem ubezpieczeń na życie lub na wypadek utraty pracy. Wtedy nie zapłacisz prowizji, a RRSO może wynieść 2,59%. Natomiast trzecia oferta to kredyt z niską marżą o RRSO 2,79% – bez pobierania prowizji, za to z ubezpieczeniem na życie.

Minimalna wartość kredytu hipotecznego w BNP Paribas wynosi 50 000 zł, ponadto można uzyskać do 15% kwoty zobowiązania na dowolny cel. Do wyboru masz zarówno raty równe, jak i malejące, istnieje możliwość refinansowania środków do 12 miesięcy wstecz.

zobacz także:  Sprzedaż odziedziczonego mieszkania - kiedy nie zapłacisz podatku?

Dopadły cię problemy finansowe? Nie martw się, ponieważ obecna oferta banku BNP Paribas przewiduje karencję w spłacie zadłużenia.

Kredyt hipoteczny w ING Banku

W czerwcu zmiany nastąpiły m.in. w banku ING i najważniejsza z nich dotyczy wysokości wkładu własnego, który obecnie musi wynosić min. 30% wartości nieruchomości. To może być sporą przeszkodą dla niektórych klientów, aczkolwiek mamy kilka plusów, które powodują, że warto zastanowić się nad tą ofertą.

Z praktycznych informacji warto wiedzieć, że minimalna wartość zobowiązania to 70 000 zł, a kredyt może być rozłożony na maksymalnie 35 lat. Za wcześniejszą spłatę lub nadpłatę nic nie zapłacisz. W niektórych wersjach kredytu bank nie pobiera również prowizji, a RRSO zaczyna się od 2,78%.

Na koniec wspomnimy jeszcze o jednej, ciekawej możliwości – do końca czerwca 2020 roku obowiązuje promocja na ekokredyt, którego prowizja wynosi 0%, a marża 1,75% w oprocentowaniu zmiennym. Możesz go zaciągnąć w sytuacji, gdy planujesz kupno lub budowę domu ekologicznego, którego roczne zapotrzebowanie na energię nie przekracza 40 kWh/mkw.

 

Dodaj Twój komentarz