piątek, 24 maja 2024
HotMoney

Ranking kont dla firm styczeń 2020

Konta dla firm to usługa tworzona z myślą o przedsiębiorcach. Zasadniczo nie różnią się one od rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych dla osób fizycznych, często jednak umożliwiają przedsiębiorcom skorzystanie z dodatkowych usług. Dla osób prowadzących firmę ważna jest też możliwość wykonywania bezpłatnych przelewów do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego. Jeśli chodzi o konta dla firm [których LISTA jest tu], banki mają w styczniu sporo do zaoferowania.

BIZnest Konto w Nest Bank

BIZnest Konto jest darmowym kontem firmowym. Nie ma tu żadnych opłat za prowadzenie konta, internetowe przelewy krajowe Elixir, wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, wpłaty gotówki we wpłatomatach sieci Euronet w Polsce, wydanie i obsługę debetowej karty Visa, a także kody SMS do autoryzacji przelewów w Bankowości internetowej i mobilnej.

Dodatkowo zakładając to konto otrzymujemy terminal płatniczy, dzięki któremu możemy umożliwić klientom płacenie kartą lub telefonem. Jego roczna dzierżawa jest darmowa, a od transakcji kartą nie są pobierane prowizje. Posiadacze BIZnest Konta mogą też, nie czekając na zapłatę od klientów, przekazywać bankowi wystawione faktury, a on wpłaci ich wartość na konto. Ułatwi to regulowanie na czas zobowiązań.

zobacz także:  Terminal płatniczy ile kosztuje? Przepisy regulujące posiadanie terminalu płatniczego?

Rachunek iKonto Biznes w Alior Bank

Prowadzenie tego rachunku jest darmowe. Nie płaci się też za księgowość online prowadzoną na portalu zafirmowani.pl. Darmowe są przelewy internetowe krajowe oraz do ZUS i US, a także 5 przelewów europejskich SEPA miesięcznie.

Dodatkowo można otrzymać dla swojej firmy nawet 1500 zł premii za aktywne korzystanie z karty do rachunku – do 60 zł premii za średniomiesięczne saldo na Rachunku Uczestnika, 15 zł za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku, 30 zł za przelew do ZUS lub US, po 10 zł za transakcje kartą i przelewy SEPA.

mBiznes konto Standard w mBank

Konto jest darmowe, pod warunkiem, że klient opłaca z rachunku składkę ZUS (przynajmniej jeden przelew w miesiącu – jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, opłata za konto wynosi 9 zł miesięcznie). Same przelewy do ZUS i US są darmowe. Nie płaci się też za wypłatę gotówki powyżej 100 zł z bankomatów Planet Cash, Euronet i Santander.

Korzystając z tego konta nie trzeba uiszczać miesięcznych opłat za kartę pod warunkiem, że suma transakcji bezgotówkowych dokonanych kartą i rozliczonych przez bank w ciągu miesiąca kalendarzowego wyniesie co najmniej 500 zł (w przeciwnym razie miesięczna opłata wynosi 5 zł). Posiadacze mBiznes konta Standard mają zapewnioną kontrolę nad finansami swojej firmy dzięki serwisowi transakcyjnemu i aplikacji mobilnej. Oprócz tego mogą liczyć na całodobową pomoc ekspertów.

zobacz także:  Środki trwałe, co to jest środek trwały?

Konto Otwarte na Biznes w BNP Paribas S.A.

Prowadzenie konta jest darmowe po warunkiem, że średnie miesięczne saldo wyniesie 3000 zł lub wpływy będą wynosić 20 000 zł miesięcznie (jeśli warunki te nie zostaną spełnione, opłata będzie wynosić 9 zł). Darmowe jest wydanie Karty debetowej Mastercard, a także internetowe przelewy.

Posiadacze tego konta mogą wybierać również usługi dodatkowe z szerokiego pakietu, obejmującego między innymi usługi terminala płatniczego POS, długoterminowy wynajem samochodu dla firmy Auto Plan, platformę GOksięgowość do samodzielnego wystawiania i księgowania faktur, preferencyjne stawki na usługi związane z tworzeniem stron internetowych i promowaniem firmy w sieci.

 

Dodaj Twój komentarz