piątek, 19 lipca 2024
HotMoney
klucz na dłoni

Każdy, kto chce kupić nieruchomość na kredyt szuka najkorzystniejszej z opcji. Wiadomo, że najważniejsze jest, by ponieść tego jak najmniejszy koszt. Znaczące jest tutaj oprocentowanie. Prezentujemy przegląd kredytów hipotecznych z niskim RRSO.

Czym jest RRSO?

Na początek odpowiedzmy sobie w ogóle na pytanie, czym jest RRSO. Nie dla każdego jest to jasne. Tymczasem okazuje się, że chcąc zaciągnąć kredyt hipoteczny, warto zwracać uwagę zwłaszcza na ten czynnik. RRSO to Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania. Tak więc jest to całkowity koszt, jaki ponosi kredytobiorca. Zawierają się w nim więc nie tylko oprocentowanie, ale także prowizje, ubezpieczenia oraz znane i mniej znane opłaty bankowe. Spłacane są w comiesięcznych ratach.

Przegląd kredytów hipotecznych z niskim RRSO

Nie jest łatwo porównać kredyty hipoteczne pod względem RRSO korzystając z informacji przedstawionych na stronie banku, gdyż każdy z nich przedstawia informacje w oparciu o inny przykład reprezentatywny. Właśnie dlatego zdecydowanie lepiej jest sprawdzić to dokonując wyliczeń na podstawie takich samych danych. Tutaj będzie to kwota kredytu 250 000 zł i okres spłaty 25 lat.

zobacz także:  Kredyt mieszkaniowy – jakie dokumenty trzeba przygotować?

Kredyt mieszkaniowy – PKO Bank Polski

Kredyt oferowany przez PKO Bank Polski, czyli kredyt Własny Kąt hipoteczny ma oprocentowanie 3,00%. Jednak RRSO wynosi 3,38%. W przypadku tej propozycji prowizja wyniesie 3,50%, a więc pożyczając 250 000 zł na 25 lat zwrócić należy 368 106,53 zł. Miesięczna rata wynosi 1227,02 zł. To, co ważne w kredycie to możliwość karencji, czyli zawieszenia spłaty kapitału nawet na 26 miesięcy. Można też dokonać wcześniejszej spłaty. Warto wiedzieć, że maksymalna kwota kredytu wynosi 30 000 000 zł. Jednak bank jest skłonny udzielić pożyczki hipotecznej na 35 lat – nie więcej. Co istotne, klient w momencie spłaty zobowiązania nie może mieć więcej niż 75 lat.

Kredyt hipoteczny banku Citi Handlowy

Pieniądze na nowy dom – Kredyt Hipoteczny to produkt bankowy oferowany przez bank Citi Handlowy. Dla reprezentatywnego przykładu oferuje oprocentowanie 3,39%. Oczywiście Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania jest wyższa – wynosi 3,69%. Za udzielenie kredytu bank Citi Handlowy pobiera prowizję w wysokości 2,50%. Tak więc przy zaciąganiu kredytu na 250 000 zł na 25 lat ma się do zapłacenia 380 334,09 zł. Miesięcznie należy płacić ratę 1 267,78 zł. Warto jednak wiedzieć, że bank udziela kredytu hipotecznego do 80% wartości nieruchomości. Jednak kwota kredytu może wynosić nawet do 6000 000 zł. Decyzja kredytowa jest udzielana szybko, a doradca pomaga w załatwieniu formalności.

zobacz także:  Ile kosztuje wdrożenie lean manufacturing?

Kredyt hipoteczny – Bank Millennium

Bank Millennium również ma w ofercie kredyt mieszkaniowy. W przypadku oferty z omawianego przykładu, RRSO wynosi 3,97%. W kredycie hipotecznym Banku Millenium ma się oprocentowanie 3,90%. Prowizja wynosi 0,00%. Po 25 latach spłaca się więc bank na wysokość 391 748,23 zł. Miesięczna rata to 1305,83 zł. Nic nie płaci się za wcześniejszą spłatę, a raz w roku można skorzystać z opcji „wakacje kredytowe”.

Przejrzyj dostępne tutaj kredyty hipoteczne. Przelicz przy pomocy kalkulatora, który z nich będzie najkorzystniejszy.

komentarze 2

  1. Renia pisze:

    Dostanie kredytu w banku nie jest teraz takie proste niestety, ale szukanie najkorzystniejszych ofert, do tego biorąc jeszcze pod uwagę swoje możliwości finansowe… jak komuś się uda, to dobrze 🙂

  2. kredyty w listopadzie pisze:

    A czy to są aktualne informacje? Jeśli nie, to gdzie znaleźć porównanie kredytów za listopad?

Dodaj Twój komentarz