środa, 17 lipca 2024
HotMoney

Jak wziąć kredyt przez internet? Poradnik

Komputer z bankowością online

Chcąc wziąć kredyt gotówkowy nie jest konieczne udanie się do placówki bankowej. Równie dobrze można zrobić to online, co z wielu względów jest o wiele praktyczniejsze i wygodniejsze. W jaki sposób wziąć kredyt przez internet? Jak zrobić to bezpiecznie? Oto kilka przydatnych porad!

Kredyt online – czy warto?

Jedną z największych zalet kredytów przez internet, jest możliwość zaciągnięcia zobowiązania bez wychodzenia z domu. Jest to szczególnie przydatne w momencie, gdy nie mamy czasu na bieganie po bankach, co często wiąże się z wielokrotnymi wizytami w celu weryfikacji oraz ustalaniu szczegółów umowy. Kredyt gotówkowy online jest więc wygodniejszą alternatywą szczególnie, że coraz więcej banków i instytucji finansowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i udostępnia możliwość złożenia wniosku i załatwienia sprawy całkowicie przez internet. Jedyną wadą ten metody jest to, że nie mamy możliwości negocjacji warunków, jak również może doprowadzić to do zbyt szybkich i pochopnych decyzji.

zobacz także:  Karta kibica: ile kosztuje, jak wyrobić, gdzie jest potrzebna?

Zanim się więc zdecydujemy na kredyt online, najlepiej jest przemyśleć swoją sytuację finansową, a także dokładnie sprawdzić oferty banków, przy czym pomocna może być porównywarka kredytu gotówkowego.

Jak wziąć kredyt online?

Aby wziąć kredyt przez internet, pierwszym krokiem będzie znalezienie odpowiedniej oferty. Następnie należy skorzystać z przystosowanej do tego platformy, którą oferują zarówno banki, jak i inne instytucje finansowe. Wypełnia się online wniosek, do którego konieczne jest dołączenie dokumentów koniecznych do weryfikacji. Najczęściej konieczne jest zaświadczenie o dochodach, a także wyciąg z banku, który pozwoli na ocenienie wiarygodności klienta.

Na stronie banku lub firmy pożyczkowej, ustala się takie kwestie, jak wysokość kredytu, który chce się zaciągnąć, a także ustala się czas, w jakim chcemy to zobowiązanie spłacić. To wszystko. Wniosek jest wysyłany i rozpatrywany już nawet w ciągu kilkunastu minut, choć będzie to zależało od wielu czynników. W banku weryfikacja zazwyczaj trwa dłużej, niż w przypadku pożyczki pozabankowej.

Na co zwracać uwagę przy kredycie przez internet?

Wzięcie kredytu online jest banalnie proste, ale właśnie z tego powodu należy bardzo uważać. Przede wszystkim należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych z korzystanie z internetu. Po pierwsze trzeba mieć zabezpieczony komputer i chodzi tutaj głównie o program antywirusowy oraz zabezpieczona przeglądarka dla transakcji bankowych. Najlepiej robić to z własnego sprzętu, a także dokładnie sprawdzać adresy stron. Istotna jest także sieć – powinna być zabezpieczona, tak samo jak nasze konta, które będą wymagać dobrych haseł.

zobacz także:  Jak tanio polecieć do Kataru? Co zobaczyć w Katarze?

Kredyt online jest propozycją bezpieczną, a banki i instytucje finansowe dbają o to, by system był jak najwyższej jakości. Zazwyczaj najsłabszym punktem zabezpieczeń jest nie strona czy ban, a klient, który nie dba o bezpieczeństwo ze swojej strony.

Gdzie wziąć kredyt online?

Obecnie wiele banków oferuje kredyty całkowicie przez internet. Najlepiej zapoznać się z ich ofertami i porównać je ze sobą. Nie tylko zresztą banki, ale i liczne firmy pozabankowe dają możliwość zaciągnięcia pożyczki gotówkowej drogą internetową. W sieci łatwo znaleźć porównywarki, które ułatwią nam zweryfikowanie ofert, porównanie ich i zapoznanie się ze szczególnymi warunkami otrzymania. Wybór placówki finansowej będzie więc zależał tylko i wyłącznie od nas i od tego, czego oczekujemy.

Kredyt przez internet czy w banku?

Wybór tak naprawdę pozostaje w naszych rękach. Kredyt online jest wygodniejszą opcją, jednak wiele osób nie jest co do tej formy przekonanych. Obawiają się oni o bezpieczeństwo, albo nie są pewnie tego, w jaki sposób należy dokonać wszystkich formalności, by było w porządku. Najlepiej będzie zweryfikować wszystkie „za” i „przeciw” każdej z opcji, by określić, co będzie dla nas bardziej korzystne i lepsze.

zobacz także:  Ile kosztuje rozwód? Koszty sądowe, koszt adwokata

Kredyt internetowy ma też kilka ograniczeń, na przykład nie jesteśmy w stanie zaciągnąć go w celu spłaty zadłużeń czy też nie otrzymamy na niego zabezpieczeń. Zazwyczaj jest jednak tańszy od standardowego kredytu branego bezpośrednio w banku. Ostateczna decyzja zawsze jednak będzie należała do nas.

1 komentarz

  1. Jasmine pisze:

    To teraz powszechne rozwiązanie. Myślę nawet, że większość osób, przynajmniej tych młodych, bierze kredyt gotówkowy przez Internet.

Dodaj Twój komentarz