poniedziałek, 27 maja 2024
HotMoney
pożyczka

Pożyczki online z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego. Są wygodne, dostępne i atrakcyjne. Zanim jednak zdecydujemy się na wzięcie pożyczki, dowiedzmy się na jej temat jak najwięcej. Musimy sprawdzić dokładnie wszystkie zapisy umowy, zapoznać się z firmą, z którą chcemy wejść we współpracę, porozmawiać z doradcą. Tak, by mieć gwarancję pełnego bezpieczeństwa. Na co zwrócić uwagę przy wyborze pożyczki? Oto 3 podpowiedzi.

Bezpieczeństwo

Tym, na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę przy ubieganiu się o pożyczkę, jest bezpieczeństwo. Zanim w ogóle podejmiemy decyzję o podpisaniu umowy, sprawdźmy dokładnie firmę, z którą planujemy wejść we współpracę. Tutaj nie ma miejsca na półśrodki i niepewność. Pożyczajmy ze sprawdzonych instytucji finansowych – rejestr legalnych firm pożyczkowych znajduje się na stronie KNF-u w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych. Tutaj powinniśmy skierować swoje kroki na samym początku.

Kiedy już upewnimy się, że dana firma działa legalnie, przyjdzie czas na czytanie umowy. Dokładnie analizujmy kolejne zapisy, wszelkie wątpliwości konsultujmy z doradcą. Nie ma głupich pytań – jeśli coś jest dla nas niejasne, natychmiast dowiadujmy się więcej. Tylko takie podejście da nam gwarancję bezpieczeństwa.

zobacz także:  Porozumienie policji z rządem po masowych zwolnieniach lekarskich - co zostało ustalone?

Wygoda

Nie bez znaczenia dla pożyczkobiorcy jest również wygoda zaciągania pożyczki. Tutaj prym wiodą oczywiście pożyczki online, które można brać za pośrednictwem internetu. Nie wymaga to od nas mozolnych wycieczek od biura do biura, spotykania się z dziesiątkami ludzi i słuchania wielu ofert. Wszystkie warunki znajdziemy na stronie internetowej konkretnej firmy, a składanie wniosku zajmie nam dosłownie chwilę. Siedząc w wygodnym fotelu, popijając kawę i mając czas na zastanowienie, podejmiemy na pewno odpowiedzialną decyzję finansową.

Biorąc pożyczkę przez internet (np: https://www.provident.pl/pozyczka-przez-internet), upewnijmy się, że wszystkie nasze dane są odpowiednio szyfrowane. Taką gwarancję daje certyfikat SSL na stronie internetowej.

Zero kruczków

Podejmując decyzję o pożyczce, bądźmy odpowiedzialni na każdym kroku. Nie opierajmy swojej wiedzy o telewizyjne reklamy i każdorazowo sprawdzajmy firmę, z którą chcemy się związać. Niezwykle istotne jest tutaj upewnienie się, że pożyczkobiorca nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów, o których nie wiedział w momencie podpisywania umowy. Żadnych gwiazdek, dopisków, komentarzy – wszystko ma być dla nas jasne jeszcze przed złożeniem podpisu.

zobacz także:  Śmierć pożyczkobiorcy - kto spłaca pożyczki i inne zadłużenia?

Kierując się tymi wskazówkami, dajemy sobie szansę na znalezienie atrakcyjnego, pomocnego, wygodnego wsparcia finansowego, które będzie przydatne nawet w najbardziej kryzysowej sytuacji.

Dodaj Twój komentarz