piątek, 24 maja 2024
HotMoney
laptop i kalkulator

W reklamach często słyszy się o możliwości wzięcia kredytu online. Czy jest to możliwe? Czy da się wziąć kredyt bez wychodzenia z domu? Sprawdzamy!

Czym jest kredyt online?

Kredyt gotówkowy online to środki pieniężne, która udzielane są przez Internet. Zwany bywa tez kredytem konsumpcyjnym lub pożyczką gotówkową. Aby go zaciągnąć potrzebny jest po prostu dostęp do sieci. Nie trzeba udawać się do placówki banku, czy na spotkanie z pracownikiem parabanku.

Kredyt bankowy online to produkt, z którego skorzystać mogą nowi, jak i stali klienci danego banku. Wystarczy wejść na jego stronę internetową i wypełnić wniosek. Konsumencki kredyt całkowicie online może wynosić nawet 200 tysięcy złotych. Oczywiście w przypadku takiej kwoty konieczne jest dostarczenie wielu zaświadczeń, przy niższej pożyczce gotówkowej nie jest to konieczne.

Kredyt online na raty najczęściej jest zaciągany na mniejsze kwoty. To pomoc dla osób, którzy z przyczyn losowych potrzebują nagle pieniędzy, chcą sfinansować jakiś okazyjny zakup itp. Szybki kredyt online to pożyczka przy której zaciąganiu nie trzeba przedstawiać celu, na jaki środki będą przeznaczone.

Kredyt online czy w oddziale?

Wiele osób zastanawia się, czy lepiej wziąć kredyt online czy w oddziale. Zwłaszcza osoby, które dotąd wszelkie kwestie załatwiały w placówkach banków mają wątpliwości, czy aby na pewno jest to możliwe, bezpieczne i właściwe. Kredyt online zdaje im się zagrożeniem. Tymczasem okazuje się, że to bardzo popularny sposób pożyczania gotówki.

Dzięki kredytowi gotówkowemu online zaoszczędzić można dużo czasu. Placówki banków są otwarte w określonych godzinach, często ich pracownicy mają wielu petentów, a samo załatwianie sprawy może być czasochłonne. W przypadku kredytu bankowego online nie trzeba się o to martwić. Sprawę załatwia się bardzo szybko. Wystarczy znaleźć chwilę, usiąść przed komputerem i złożyć wniosek o kredyt online na raty. Jest on rozpatrywany bardzo szybko.

zobacz także:  Rynek finansowy. Rynek kapitałowy. Rynek pierwotny.

Aby znaleźć najkorzystniejszy kredyt online bez wychodzenia z domu można samodzielnie przejrzeć strony internetowe najpopularniejszych banków. To jednak dość czasochłonne i wymagające samodzielnego przeliczenia ofert w celu sprawdzenia, która najbardziej się opłaca. Może się też okazać, że porównuje się zupełnie inne produkty bankowe, na przykład pożyczkę, którą jednak trzeba podpisać w siedzibie banku.

Jeśli chcemy zaciągnąć kredyt całkowicie online lepiej skorzystać ze stron WWW z porównywarkami ofert banków. Dzięki temu wykorzysta się potencjał, jaki daje internet. Specjalne programy automatycznie porównują oferty. Można zmieniać parametry, szukać najbardziej dogodnej propozycji.

Kredyt online bez wychodzenia z domu jest w ofercie wielu banków. Wystarczy za pośrednictwem strony internetowej złożyć wniosek. Można też zadzwonić na infolinię lub zostawić informację i oczekiwać kontaktu telefonicznego pracownika banku. Szybki kredyt online jest możliwy dzięki przesyłaniu droga elektroniczną potrzebnych dokumentów.

Zdarza się też, że bank w celu pozyskania niezbędnych dokumentów – w tym podpisanej umowy, wysyła do nas kuriera. Nic się za to nie płaci, jednak konieczne jest przebywanie w domu lub innym miejscu w czasie, w którym przybędzie. Czasami możliwe jest podejście do placówki banku w celu złożenia stosownego podpisu. Wówczas procedura jest znacznie szybsza niż gdyby od początku załatwiać wszelkie formalności w siedzibie kredytodawcy.

Taki kredyt przez internet na konto pozwala bardzo szybko skorzystać z pożyczonej gotówki. Pieniądze trafiają na nie zwykle w ciągu 24 godzin. Oczywiście wiele zależy od tego, jaka jest wysokość zobowiązania i od tego, czy przy wydawaniu decyzji nie okaże się, że potrzebne są jakieś dodatkowe zaświadczenia. Prawda jest jednak taka, że kredyt przez internet na konto zazwyczaj jest wsparciem błyskawicznym, który nie wymaga wielu formalności.

zobacz także:  Energia ekologiczna – gdzie produkuje się najwięcej energii odnawialnej?

Kredyt online bez zaświadczeń

To, co zachęca wielu klientów do skorzystania z kredytu gotówkowego online bez zaświadczeń to właśnie brak konieczności dostarczania do banku dokumentów umożliwiających jego zaciągnięcie. Nie trzeba prosić pracodawcy o wydanie zaświadczenia o dochodzie, czy rodzaju umowy o pracę, co dla wielu jest sprawą delikatną. Taki kredyt na oświadczenie online jest jednak często obwarowany pewnymi ograniczeniami. Najczęściej dotyczą one wysokości pożyczki. Jeśli jednak potrzebna jest niewielka kwota, która zostanie spłacona w krótkim czasie – nie ma co się obawiać.

Kredyt online bez zaświadczeń to najczęściej po prostu kredyt online na dowód. Aby go otrzymać klient nie musi przedstawiać żadnych dokumentów. Jedyne, co jest potrzebne, to dowód osobisty. Najprościej jest go otrzymać w banku, w którym ma się otwarty rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy na który wpływa pensja. Ma on bowiem dostęp do informacji na temat dochodów, łatwiej jest więc otrzymać pozytywną odpowiedź. Często ma się też do czynienia z kredytem na oświadczenie online. W jego wypadku konieczne jest napisanie oświadczenia o dochodach. Czasami trzeba jeszcze przedstawić wyciąg z rachunku.

Kredyt online bez BIK

Czy starając się o kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń można uniknąć sprawdzania w BIK? Niestety nie. Wnioskując w banku o udzielenie pożyczki trzeba się liczyć z tym, że sprawdzi informacje o kredytobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej. Kredyt online bez BIK jest możliwy do otrzymania tylko w przypadku parabanków. Banki chcą mieć pewność, że spłata pożyczki będzie realizowana. Oczywiście nie ma co się obawiać BIK biorąc kredyt online na dowód po raz pierwszy, czy mając pozytywną historię kredytową. Wszak w BIK są też pozytywne informacje o pożyczkobiorcach. Jeśli nie ma się żadnych zaległości wówczas BIK może nawet pomóc.

zobacz także:  Donald Trump popiera kontrowersyjnego kandydata do Sądu Najwyższego

Inaczej w przypadku osób, które mają lub miały w przeszłości problemy ze spłatą zobowiązań finansowych. W ich przypadku konieczne jest znalezienie kredytu online bez baz. Nie chodzi tu tylko o BIK, ale i KRD i BIG. Tutaj jednak nie można liczyć na banki. W ich procedurach konieczna jest weryfikacja klienta. Kredyt online bez baz znaleźć można tylko w tzw. parabankach, które udzielają pożyczek bez zaświadczeń.

Kredyt dla zadłużonych online

A co z osobami, które są zadłużone i szukają sposobu na to, by ułatwić sobie spłatę zobowiązań? Dla nich banki oferują kredyt konsolidacyjny online. To sposób na to, by wiele kredytów i pożyczek połączyć w jedną. Kredyt dla zadłużonych online charakteryzuje się jednakową stopą procentową, jednym okresem spłaty i niższą, miesięczną ratą kredytową, ale przy wydłużeniu okresu spłaty zobowiązań. Kredyt konsolidacyjny online można uzyskać przez internet, choć zdecydowanie wygodniej jest udać się do placówki banku wraz ze skompletowanymi wszystkimi dokumentami.

Inne rodzaje kredytów udzielanych online

Oczywiście nie tylko osoby prywatne mogą liczyć na pożyczkę gotówkową udzielaną przez internet. Banki mają w swojej ofercie również kredyt dla firm online. Procedura jego zaciągania jest podobna, co w przypadku osób fizycznych. Kredyt dla firm online to wygoda i szybkość, którą doceniają zapracowani przedsiębiorcy.

Wspomniano już, że przy wnioskowaniu o kredyt gotówkowy przez internet nie trzeba wskazywać celu, na jaki chce się przeznaczyć pozyskane środki. Są jednak i pożyczki, które są na specjalne okazje. W tym na przykład kredyt samochodowy online. To wsparcie finansowe na konkretny cel, jakim ma być zakup auta. Kredyt samochodowy online to sposób na pozyskanie środków na nowy pojazd w prosty i błyskawiczny sposób.

komentarze 4

 1. jan pisze:

  kredyty bez wychodzenia z domu to praktycznie tylko szybkie małe pożyczki gotówkowe, z ofert finansowych to w pełnej ofercie można wziąć online tylko ubezpieczenia

 2. ameba pisze:

  Kredyt gotówkowy bez problemu można dostać nie wychodząc z domu, nawet jeśli chodzi o wyższą kwotę. Tylko wtedy trzeba jeszcze dostarczyć kopię zaświadczenia o dochodach. A pieniądze w obecnych czasach zwykle przelewane są na konto bankowe.

 3. Anastazja pisze:

  Generalnie to dzisiaj da się wziąć kredyt bez wychodzenia z domu, ale w banku, w którym ma się konto, na które przychodzi wynagrodzenie. W ten sposób ban ma jak wyliczyć zdolność kredytową.

 4. Elwirka pisze:

  Macie rację, nie każde firmy pożyczkowe są bezpieczne, ale ja uważam, że trzeba uważnie czytać zanim się weźmie cokolwiek. Kilka lat temu wpadłam na firmę, która oferuje wybór firm pożyczkowych od ręki. Można zapoznać się z ofertą, porozmawiać z konsultantem w razie potrzeby wyjaśnienia niejasności,

Dodaj Twój komentarz