sobota, 20 lipca 2024
HotMoney

Pożyczka, kredyt kiedy nie masz konta osobistego, czy możliwa?

Gotówka, pożyczka bez konta bankowego

Konto bankowe ułatwia przelanie pieniędzy do pożyczkobiorcy, a dodatkowo umożliwia jego weryfikację. A co jeśli nie posiadamy konta w banku lub wolimy otrzymać pieniądze w gotówce? Czy możliwe jest otrzymanie kredytu bez podawania numeru konta bankowego?

Pożyczka bez konta bankowego

Posiadanie konta bankowego znacznie ułatwia otrzymanie pożyczki. Pieniądze mogą się wtedy znaleźć na naszym rachunku już po kilka minutach. A co w przypadku jeśli nie mamy konta bankowego lub z jakichś powodów nie chcemy go podawać firmie pożyczkowej? Możemy wtedy skorzystać z pożyczki na czek GIRO, którą wypłacimy w dowolnym oddziale poczty na terenie całego kraju. A czy istnieje jakiś inny sposób? Jak otrzymać pożyczkę do ręki bez wychodzenia z domu?

Kredyt do domu to też sposób na pozyskanie dodatkowego finansowania (silesiakredyt.pl), jeśli zdecydujemy się na tę opcję, przedstawiciel firmy pożyczkowej dostarczy nam pieniądze we wskazane miejsce. Możemy umówić się z nim w naszym mieszkaniu lub innym miejscu (jeśli zamierzamy wziąć pożyczkę bez wiedzy najbliższych). W tym przypadku wnioskowanie obywa się przez telefon lub w oddziale firmy udzielającej takich pożyczek.

zobacz także:  Czek giro - jak działa, jak i gdzie można go zrealizować?

Pożyczka na czek GIRO

Jak już powiedzieliśmy, pożyczkę na czek GIRO możemy odebrać w dowolnej placówce Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego. Może być to również rozwiązanie dla osób zadłużonych, które potrzebują gotówki, a nie chcą, aby komornik ściągnął im pieniądze z konta. Jednak trzeba przy tym pamiętać, że zaciąganie kolejnych zobowiązań przy kiepskiej sytuacji finansowej, nie pomoże nam w wyjściu z zadłużeń… Ponadto mało która firma pożyczy nam pieniądze w takiej sytuacji.

A jak w praktyce wygląda proces ubiegania się o pożyczkę na czek GIRO? Po wyborze oferty musimy wypełnić formularz pożyczkowy, w którym zaznaczymy, że interesuje nas odbiór środków za pomocą czeku GIRO. Jeśli instytucja pozabankowa zdecyduje się pożyczyć nam pieniądze, wyśle do nas kuriera z umową pożyczki. Ten przekaże nam również specjalny czek, za pomocą którego będziemy mogli wypłacić gotówkę na poczcie. Warto jednak pamiętać, że czek GIRO ma określony termin ważności, po którego upływie nie będziemy mogli już wypłacić pieniędzy.

Gdzie po pożyczkę bez konta bankowego?

A gdzie możemy otrzymać taką pożyczkę bez weryfikacji konta bankowego? O pożyczkę na czek GIRO możemy wnioskować w takich firmach jak: Super Grosz, Net Credit, Kredyt-dla-zadłużonych czy Extra Kieszeń. Z kolei pożyczki z dostawą do domu udzielają Provident, Optima i Bocian Pożyczki.

zobacz także:  Lip duby, co to jest? 5 popularnych Lip dubów

A jak spłaca się takie zobowiązanie? Tutaj również możemy to zrobić na kilka sposobów – oddając gotówkę przedstawicielowi danej firmy pożyczkowej lub spłacając raty w formie przekazu pocztowego. Warto również pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na pożyczkę z dostawą do domu, będziemy musieli dodatkowo zapłacić za dostarczenie pieniędzy w wyznaczone miejsce.

1 komentarz

  1. saler pisze:

    Wow, nigdy nie sądziłem, że można dostać kredyt bez konta bankowego.

Dodaj Twój komentarz