piątek, 14 czerwca 2024
HotMoney
najtansza-marka-samochodu-nowe-auta

Zakup nowego samochodu to zazwyczaj duże obciążenie dla domowego budżetu. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na luksusowe auto. A czy istnieją tanie marki samochodów? Sprawdź, jakie auta są uznawane za najtańsze. Ile może kosztować najtańszy nowy samochód?

Dacia – marka najtańszych nowych samochodów

Od roku, na pierwszym miejscu w liście najtańszych nowych samochodów, które kupimy w Polsce znajduje się Dacia, a konkretnie modele Logan i Sandero. Różnią się one od siebie typem nadwozia, a każdy z nich można kupić już za niecałe 30 000 złotych, wybierając wersje bez klimatyzacji. To zdecydowanie najniższa cena za samochód na polskim rynku, ale też jej najlepszy stosunek do otrzymywanego pojazdu. Dzięki takiej ofercie, wiele osób może sobie pozwolić na nowy samochód, bez zaciągania kredytu.

Zarówno Logan, jak i Sandero to tanie w eksploatacji pojazdy, które świetnie sprawdzą się do codziennego użytkowania. Posiadają stosunkowo duży bagażnik i przestronne wnętrze. W wersji podstawowej obydwa samochody są napędzane 1-litrową jednostką SCe o mocy 70 KM.

zobacz także:  Ile kosztuje hybryda? Czy warto kupić samochód hybrydowy?

Fiat Panda wśród najtańszych samochodów

Na drugim miejscu wśród najtańszych nowych samochodów znajdziemy niezawodną Pandę. Ten samochód w wersji Fresh jest dostępny od 34 800 złotych, co zapewnia mu dużą przewagę wśród konkurencji. Podstawowa wersja tego samochodu wyposażona została w silnik 1.2 o mocy 69 KM i również nie posiada klimatyzacji. W bardzo podobnej cenie możemy znaleźć nowe Renault Twingo oraz Volkswagena Up. Fiat Panda jest tanim i solidnym samochodem, jednak w przeciwieństwie do wspomnianej Daci nie posiada przestronnego wnętrza. Prowadzi się go przyzwoicie i będzie dobrym pojazdem dla kobiet, które poszukują małego samochodu do miejskiej jazdy.

skoda-najtansze-nowe-samochody

Inne tanie marki nowych samochodów

Do innych samochodów, które kupimy za całkiem przyzwoitą kwotę należą Skoda Citygo, Toyota Aygo i Kia Picanto. Wszystkie z tych modeli dostępne są już za niecałe 40 000 złotych. Najtańsza z tej trójki będzie Skoda Citygo, idealna do miejskiej jazdy. To ekonomiczne i mało awaryjne auto, jednak ze względu na niewielkie gabaryty nie sprawdzi się jako samochód rodzinny. Z kolei Toyota Aygo posiada dobre jakościowo wyposażenie wnętrza. Prowadzi się ją bardzo przyjemnie, z łatwością pokonuje zakręty i kręte, miejskie uliczki.

zobacz także:  Kiedy płacimy podatek od nieruchomości?

Samochody najtańsze w naprawie

Warto pamiętać, że cena samochodu to nie jedyny wydatek związany z zakupem auta. W końcu musimy pokryć także koszt ubezpieczenia komunikacyjnego oraz być przygotowanym na ewentualne awarie. Do marek samochodów uważanych za najtańsze w naprawie można zaliczyć Toyotę, Nissana, Hondę i wspomniana już Dacię. Oczywiście jest to dużo uogólnienie, dokładny koszt naprawy zależy od modelu auta i rodzaju awarii.

Z kolei za najmniej awaryjne samochody uznaje się Mercedesy i Audi, a do najczęściej psujących się aut można zaliczyć francuskie Renault.

Dodaj Twój komentarz