wtorek, 16 kwietnia 2024
HotMoney

Najmodniejsze kolory samochodów, jakie kolory samochodów lubią Polacy?

samochody

Wielu mężczyzn drwi z kobiet, że spytane o to, jaki mają samochód, odpowiadają: czerwony – lub każdy inny kolor. Prawda jest jednak taka, że nie tylko kobiety, ale i mężczyźni zwracają uwagę na to, jakiej barwy jest ich auto. Poznaj najmodniejsze kolory samochodów. Które z nich wybierają Polacy?

Najmodniejsze kolory samochodów

W zasadzie trudno powiedzieć o tym, jakie są najmodniejsze kolory aut, bo wiele zależy od tego, o jakiej grupie samochodów mówimy. Inne barwy wybierane są jako firmowe dla szarego pracownika, a inne – dla prezesa, jeszcze inne kolory wybierają osoby prywatne – tutaj zarówno kobiety, jak i mężczyźni rozmijają się w swoich typach. Tak więc nie ma w zasadzie modnych kolorów. Dlaczego? Ano dlatego, że w przypadku samochodów o wyborze koloru decydują inne względy. Poznajmy je.

Jaki kolor auta firmowego?

Dawniej białe samochody kojarzyły się z firmowymi. Były tańsze niż inne, najłatwiej się je oklejało reklamami. Jednak powoli się to zmienia. W firmach wybierane są już nie tylko samochody o białej karoserii, ale także srebrnej i szarej. Oczywiście jeśli mówimy o aucie dla przedstawiciela itp. Eksperci przewidują jednak, że to się powoli zmienia. Podobno wiele przedsiębiorstw stawia na niebieski. Być może z czasem wybierane będą pojazdy z całej palety barw.

zobacz także:  Czym jest PayPal? Jak płacić przez PayPal?

Oczywiście inaczej sprawa się ma w firmach z samochodami prezesów i osób zajmujących wysokie stanowiska. Ci najczęściej jeżdżą czarnymi autami. Dlaczego? Ten kojarzy się z prestiżem. Limuzyny najczęściej więc są czarne.

Jaki kolor jest najczęściej wybierany?

Okazuje się, że zarówno przez Polaków, jak i obywateli całego świata chętnie kupowane są białe samochody. W zasadzie niezupełnie białe. Lepiej pasuje określenie – perłowe. Ten kolor jest pożądany na każdym typie pojazdów. Wybierane są białe auta miejskie, klasy średniej, limuzyny, a nawet SUV-y. Co więcej, nawet sportowe samochody wypuszczane są w perłowym wykończeniu. Tak więc to, co do niedawna kojarzone było z firmowymi samochodami, dzisiaj kupowane jest przez użytkownika każdego typu pojazdu.

Jakie kolory samochodów lubią Polacy?

Czy wśród Polaków można wyróżnić fanów jakiegoś konkretnego koloru? Okazuje się, że nie. Polacy kupują białe, czarne i srebrne auta. Oczywiście pierwsze dwa nie ze względów praktycznych, a z uwagi na to, jak się samochody prezentują. Głosem rozsądku jest kolor srebrny – nie widać tak na nim brudu, zarysowań. Oczywiście pojawiają się też auta grafitowe, w neutralnych kolorach – brązach i beżach. Chętnie kupowane są samochody czerwone, niebieskie. Na drogach można też zobaczyć pojazdy zielone i w innych ciekawych barwach.

zobacz także:  Nowy cennik Poczty, Negocjacje z nauczycielami... - przegląd 1 kwiecień 2019

Jakie kolory aut wybierają mężczyźni, a jakie kobiety?

Czy różne są typy jeśli chodzi o płeć? Okazuje się, że w przypadku pierwszej trójki nie. Zarówno panowie, jak i panie stawiają na czarne, białe i srebrne pojazdy. Jeśli jednak chodzi o inne kolory, to kobiety wybierają samochody w neutralnych kolorach, zaś panowie – czerwone, pomarańczowe, żółte – te im się kojarzą ze sportowymi wozami.

komentarzy 5

 1. Anka pisze:

  Ja to uwielbiam czerwone, bo są szybsze 🙂

 2. krzysiek pisze:

  czarne to jednak klasyka, zawsze wybieram czarne auta!

 3. Henio pisze:

  Kto wybiera samochody po kolorze? To nie jest koszulka czy buty. Dla mnie najważniejsze są osiągi i koszt zakupu. W takim tivoli amber za 75 tys mam silnik benzynowy 1.6 i 128 KM. Cena do osiągów jak najbardziej adekwatna

 4. Hołek pisze:

  Kiedyś popularne były czerwone samochody, potem srebrne, a teraz najwięcej jest chyba białych aut. Taka moja obserwacja

 5. Waldemar pisze:

  Mi się podobają te nowe białe auta. W zasadzie są perłowe. Za to nie wiem, czy dobry kolor to czerwony. Zwłaszcza przy samochodach niskiej półki. To kolor dla wyścigówek.

Dodaj Twój komentarz