wtorek, 16 kwietnia 2024
HotMoney

Makijaż permanentny, czym jest, ile kosztuje, dla kogo polecany?

Kosmetyki do makijażu

Podkreślanie urody to wydobywanie naturalnego piękna. Codzienny poranny makijaż to, dla wielu kobiet, obok porannej kawy najważniejszy rytuał. Misterne zabiegi pielęgnacyjne i upiększające kradną nam często cenne godziny snu. Makijaż permanentny pozwala zaoszczędzić długie minuty spędzone przed lustrem. Czym jest makijaż permanentny? Ile kosztuje i dla kogo jest przeznaczony?

Na czym polega makijaż permanentny?

Umiejętnie zrobiony makijaż sprawia, że wyglądamy na zdrowsze, czujemy się bardziej pewne siebie, co pomaga w pozytywnym odbiorze przez innych. Makijaż permanentny to stosowana w gabinetach kosmetycznych, medycyny estetycznej metoda polegająca na umieszczeniu, za pomocą igły, odpowiedniego pigmentu pod powierzchnią naskórka. Umiejętnie wykonany pozwala na utrzymanie efektu perfekcyjnie zaznaczonych brwi czy konturu ust. Możemy dzięki niemu uzyskać idealną kreskę na górnej powiece, co sprawi, że nasze rzęsy będą optycznie sprawiały wrażenie bardziej gęstych.

Czas utrzymywania się pigmentu pod naskórkiem jest uzależniony od wielu czynników, to kwestia indywidualna. Trwałość makijażu jest związana z wiekiem kobiety, jej typu cery, sposobów pielęgnacji skóry, a także głębokości implantacji i profesjonalizmu kosmetyczki. Po zabiegu pierwotnym, po upływie około jednego miesiąca, wykonuje się utrwalenie makijażu. Uzyskany efekt może się utrzymywać od roku do nawet trzech lat.

zobacz także:  Karta dużej rodziny, Wcześniej Taniej, Bilet Seniora... jakie zniżki znajdziemy w PKP Intercity?

Komu jest polecany makijaż permanentny?

Z uwagi na jego trwałość jest to koncepcja makijażu polecana kobietom, które chcą zaoszczędzić czas podczas porannej pielęgnacji, nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na nakładanie makijażu każdego dnia. Sprawdzi się idealnie w przypadku kobiet aktywnie uprawiających sport, uczęszczających na basen, korzystających z sauny. Jest bardzo wygodnym rozwiązaniem w czasie wakacyjnych wyjazdów, wypoczywając w czasie urlopu nie musimy martwić się o rozmazane kosmetyki na twarzy.

Makijaż permanentny jest doskonałą opcją dla osób, które wskutek przewlekłych chorób utraciły swoje naturalne brwi. Kobiety po chemioterapii czy leczone z powodu zaburzeń hormonalnych często decydują się na ten rodzaj makijażu, ponieważ pomaga odzyskać im naturalny wygląd.

Z uwagi, że jest to inwazyjna metoda nakładania makijażu warto uprzednio, odpowiednio wcześnie, zdecydować się na pakiet ubezpieczenia na życie, co sprawi, że poddając się zabiegowi będziemy miały zabezpieczenie finansowe na wypadek niespodziewanych następstw z nim związanych. Przed podjęciem decyzji o nałożeniu makijażu permanentnego należy przypomnieć sobie choroby przechodzone w ostatnim czasie, przyjmowane leki, wykonywane zabiegi medyczne. Przeciwwskazaniami do wykonania tego makijażu są min. ciąża, karmienie piersią, cukrzyca, łuszczyca, infekcja wirusowa, choroby oczu czy też przyjmowanie niektórych leków.

zobacz także:  Gdzie Auchan zastąpił Real? Sklepy Auchan w Polsce

Jakie są koszty makijażu permanentnego?

Profesjonalnie wykonany makijaż może służyć przez długi czas dlatego pozwoli na spore oszczędności na kosmetykach do makijażu. Granice cenowe, w jakich możemy zmieścić się chcąc poddać się takiemu zabiegowi, są uzależnione od gabinetu medycyny estetycznej, salonu kosmetycznego. Myśląc o przeprowadzeniu takiego zabiegu trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem, dlatego wiele kobiet decyduje się w takiej sytuacji na pożyczki pozabankowe, które umożliwiają szybkie otrzymanie potrzebnej kwoty.

I tak, za makijaż brwi, wykonany przez profesjonalną linergistkę, zapłacimy od 800 zł za zarysowanie konturu do 1500 zł za wypełnienie i cieniowanie. Koszt podkreślenia oka kreską na górnej lub dolnej powiece to wydatek około 400 zł do 600 zł. Zarysowanie konturu warg to koszt około 600 zł, natomiast wypełnienie kolorem całych ust waha się w granicach 800 zł do 1500 zł.

komentarze 3

  1. Dominika pisze:

    Nie da się ukryć, ze makijaż permanentny to wygoda, ale te ceny mnie odstraszają. Jeszcze gdyby efekt utrzymywał się dłużej, ale słyszałam, ze niektórym dziewczynom pigment płowieje po kilku miesiącach…

  2. Marek pisze:

    Ceny cenami, ale jak ktoś nieumiejętnie zrobi taki makijaż to wygląda to koszmarnie… Robi się jakaś karykatura człowieka, często zresztą można podziwiać takie dziewczyny na ulicy.

  3. NEWLOOKs Agnieszka pisze:

    Dobrze wykonany makijaż permanentny u specjalisty kosztuje. Nie można dostać mercedesa w cenie malucha. A jeśli komuś się wydaje, że można to potem jest płacz. Kolejna rzecz to trwałość, makijaż permanentny to nie tatuaż, jest wykonany dużo płycej i nie jest na całe życie, jeśli chcemy aby zawsze dobrze wyglądał to należy go co roku dopigmentować / odświeżyć – właśnie to zalecam moim klientkom.

Dodaj Twój komentarz