niedziela, 13 czerwca 2021
HotMoney

Manicure hybrydowy: ile kosztuje manicure z salonu a ile hybryda zrobiona samodzielnie?

manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy pojawił się całkiem niedawno, ale od razu osiągnął ogromny sukces. Wszystko dzięki naturalnemu efektowi i ogromnej trwałości. Na czym polega i co najważniejsze – ile kosztuje? Podpowiadamy!

Czym jest manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to metoda stylizacji paznokci, w której wykorzystuje się lakier hybrydowy. To odmiana polimerowa lakieru do paznokci. Dzięki temu nie tylko ma ogromną trwałość, ale i intensywne barwy, co zawdzięcza się mocnej pigmentacji produktu. Aby lakier utrwalić stosuje się lampy UV lub LED, które powodują, że konsystencja płynna zamienia się w stałą. Dobrze wykonany manicure hybrydowy utrzymuje się 3 tygodnie.

Właśnie dlatego jest tak doceniany przez kobiety. Jest znacznie mniej inwazyjny niż manicure żelowy, a utrzymuje się równie długo. Co więcej, nie trzeba się martwić, że odpryśnie. Dzięki temu ma się nieskazitelne dłonie przez prawie miesiąc.

Ile kosztuje manicure hybrydowy w salonie kosmetycznym?

Oczywiście na manicure hybrydowy można udać się do salonu kosmetycznego. Tam zrobi go kosmetyczka przeszkolona w tym zakresie. Co więcej, wybrać można nie tylko spośród wielu kolorów lakierów, ale i sposobów wykończenia, a także – zdobień.

Bardzo często cena za usługę jest uzależniona właśnie od tego, ile kolorów się wybiera, jak skomplikowane ma być wykończenie i czy będzie wykonywane jakieś zdobienie, zwłaszcza jeśli będzie robione ręcznie.

A ile to kosztuje? Zależy to od miejscowości, salonu, kosmetyczki, a także produktów, na których pracuje. Można oszacować, że manicure hybrydowy na jednym kolorze bez zdobień i z klasycznym sposobem wykończenia, a więc z połyskiem lub matem, kosztować będzie 60 złotych.

Z reguły jednak cena jest znacznie wyższa, bo przy okazji robienia tak trwałego manicure, chcemy wykorzystać to i zrobić sobie nieco bardziej wymyślny manicure. W sytuacji, gdy przychodzi się do kosmetyczki już z hybrydą na paznokciach, wówczas często należy dopłacić za jej usunięcie.

W cenie wykonania manicure hybrydowego jest oczywiście wycięcie skórek, skrócenie lub nadanie paznokciom kształtu.

Ile kosztuje hybryda zrobiona samodzielnie?

Wykonanie manicure hybrydowego nie jest skomplikowane, w związku z tym z powodzeniem można zrobić go samodzielnie. Co prawda, dla dobrego efektu należy być precyzyjnym. Początki mogą być trudne, ale z czasem wszystko powinno zacząć wychodzić.

Na początek trzeba się jednak liczyć z dość wysokimi kosztami, bowiem trzeba kupić wszystko, co jest potrzebne do wykonania manicure. A o co chodzi dokładnie? Niezbędna jest lampa LED lub UV, aby utrwalić lakier i to jest najwyższy wydatek. Nie ma co szukać oszczędności. Lampa musi mieć dużą moc, by szybko utrwalać lakier i musi pozwalać na wiele użyć. Najczęściej podawane jest to jako ilość godzin pracy.

Oprócz lampy należy kupić primer, czyli preparat do odtłuszczania płytki paznokcia. Później nakłada się bazę, lakier z kolorem – dwie lub trzy warstwy i top połyskujący lub matowy.

Oczywiście przyda się też wszystko, co potrzebne do przygotowania płytki paznokcia, a więc pilniki o różnych gradacjach, patyczek do odsuwania skórek, cążki. Aby usunąć hybrydę, należy nałożyć na nią specjalny remover z acetonem. Wiele pań pomaga sobie też frezarką.

A ile to kosztuje? To już zależy od tego, na jakie rzeczy się postawi. Są marki tańsze i droższe. Rzeczy można kupować pojedynczo lub w zestawach startowych. Wówczas trzeba liczyć się z kosztem powyżej 200 zł. Później oczywiście nie płaci się już nic. Chyba, że dokupić się chce nowe odcienie lakierów. Z pewnością kredytem gotówkowym nie trzeba się posiłkować, aby móc wyposażyć się we wszystkie niezbędne przedmioty.

komentarze 2

    Dodaj Twój komentarz