piątek, 14 czerwca 2024
HotMoney

Manicure hybrydowy: ile kosztuje manicure z salonu a ile hybryda zrobiona samodzielnie?

manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy pojawił się całkiem niedawno, ale od razu osiągnął ogromny sukces. Wszystko dzięki naturalnemu efektowi i ogromnej trwałości. Na czym polega i co najważniejsze – ile kosztuje? Podpowiadamy!

Czym jest manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to metoda stylizacji paznokci, w której wykorzystuje się lakier hybrydowy. To odmiana polimerowa lakieru do paznokci. Dzięki temu nie tylko ma ogromną trwałość, ale i intensywne barwy, co zawdzięcza się mocnej pigmentacji produktu. Aby lakier utrwalić stosuje się lampy UV lub LED, które powodują, że konsystencja płynna zamienia się w stałą. Dobrze wykonany manicure hybrydowy utrzymuje się 3 tygodnie.

Właśnie dlatego jest tak doceniany przez kobiety. Jest znacznie mniej inwazyjny niż manicure żelowy, a utrzymuje się równie długo. Co więcej, nie trzeba się martwić, że odpryśnie. Dzięki temu ma się nieskazitelne dłonie przez prawie miesiąc.

Ile kosztuje manicure hybrydowy w salonie kosmetycznym?

Oczywiście na manicure hybrydowy można udać się do salonu kosmetycznego. Tam zrobi go kosmetyczka przeszkolona w tym zakresie. Co więcej, wybrać można nie tylko spośród wielu kolorów lakierów, ale i sposobów wykończenia, a także – zdobień.

zobacz także:  Vobis – co wiemy o tej marce? Kiedyś gigant na rynku elektroniki, jak jest teraz?

Bardzo często cena za usługę jest uzależniona właśnie od tego, ile kolorów się wybiera, jak skomplikowane ma być wykończenie i czy będzie wykonywane jakieś zdobienie, zwłaszcza jeśli będzie robione ręcznie.

A ile to kosztuje? Zależy to od miejscowości, salonu, kosmetyczki, a także produktów, na których pracuje. Można oszacować, że manicure hybrydowy na jednym kolorze bez zdobień i z klasycznym sposobem wykończenia, a więc z połyskiem lub matem, kosztować będzie 60 złotych.

Z reguły jednak cena jest znacznie wyższa, bo przy okazji robienia tak trwałego manicure, chcemy wykorzystać to i zrobić sobie nieco bardziej wymyślny manicure. W sytuacji, gdy przychodzi się do kosmetyczki już z hybrydą na paznokciach, wówczas często należy dopłacić za jej usunięcie.

W cenie wykonania manicure hybrydowego jest oczywiście wycięcie skórek, skrócenie lub nadanie paznokciom kształtu.

Ile kosztuje hybryda zrobiona samodzielnie?

Wykonanie manicure hybrydowego nie jest skomplikowane, w związku z tym z powodzeniem można zrobić go samodzielnie. Co prawda, dla dobrego efektu należy być precyzyjnym. Początki mogą być trudne, ale z czasem wszystko powinno zacząć wychodzić.

zobacz także:  Jak sprawdzić swoją historię kredytową w BIK?

Na początek trzeba się jednak liczyć z dość wysokimi kosztami, bowiem trzeba kupić wszystko, co jest potrzebne do wykonania manicure. A o co chodzi dokładnie? Niezbędna jest lampa LED lub UV, aby utrwalić lakier i to jest najwyższy wydatek. Nie ma co szukać oszczędności. Lampa musi mieć dużą moc, by szybko utrwalać lakier i musi pozwalać na wiele użyć. Najczęściej podawane jest to jako ilość godzin pracy.

Oprócz lampy należy kupić primer, czyli preparat do odtłuszczania płytki paznokcia. Później nakłada się bazę, lakier z kolorem – dwie lub trzy warstwy i top połyskujący lub matowy.

Oczywiście przyda się też wszystko, co potrzebne do przygotowania płytki paznokcia, a więc pilniki o różnych gradacjach, patyczek do odsuwania skórek, cążki. Aby usunąć hybrydę, należy nałożyć na nią specjalny remover z acetonem. Wiele pań pomaga sobie też frezarką.

A ile to kosztuje? To już zależy od tego, na jakie rzeczy się postawi. Są marki tańsze i droższe. Rzeczy można kupować pojedynczo lub w zestawach startowych. Wówczas trzeba liczyć się z kosztem powyżej 200 zł. Później oczywiście nie płaci się już nic. Chyba, że dokupić się chce nowe odcienie lakierów. Z pewnością kredytem gotówkowym nie trzeba się posiłkować, aby móc wyposażyć się we wszystkie niezbędne przedmioty.

zobacz także:  Czy małoletnie dzieci mogą mieć długi? Jakie konsekwencje grożą dzieciom i rodzicom za długi dzieci?

komentarze 2

  1. lancet pisze:

    Ostatnio okazało się, że ten manicure wcale nie jest taki zdrowy. Głównie chodzi o lampy UV, które są wykorzystywane podczas utrwalania lakieru i mogą przyczynić się do rozwoju czerniaka na paznokciach.

  2. aceton pisze:

    Do wszystkiego trzeba podejść z głową. Jeśli ktoś nie zna umiaru, i co tydzień robi sobie nowe hybrydy, to na pewno nie wyjdzie mu to na zdrowie. W zwykłych lakierach do paznokci tez są szkodliwe substancje, także najzdrowiej byłoby po prostu nie malować paznokci. Myśle, ze zrobienie sobie manicure raz na jakis czas nikomu nie zaszkodzi.

Dodaj Twój komentarz