piątek, 21 czerwca 2024
HotMoney

Kuchnia na wymiar czy gotowa – jakie meble do kuchni?

jaki koszt mebli do kuchni

Kuchnia jest sercem każdego domu, a kuchenne meble powinny nie tylko podkreślać nasze wnętrzarskie upodobania, ale też wpisywać się w niepowtarzalny klimat tego wyjątkowego miejsca. Przed zakupem warto dobrze się zastanowić jakie meble do kuchni wybrać i czy zdecydować się na kuchnię gotową czy na wymiar.

Meble do kuchni – jakie wybrać?

Decydując się na rodzaj mebli kuchennych dobrze odstawić na bok obowiązujące trendy, panującą aktualnie modę i kierować się gustem oraz stylistyką, w której najlepiej się odnajdujemy. Miłośnicy ciepłych i przytulnych wnętrz źle będą się czuli w kuchni pełnej frontów na wysoki połysk, szkła i stali, natomiast zwolennicy nowoczesnych rozwiązań mogą uznać kuchnię w stylu retro za nudną i banalną.

Ogromną rolę odgrywa również wybór pomiędzy meblami konstruowanymi na wymiar, a wykonywanymi masowo. Trzeba wziąć pod uwagę kwestię przestrzeni, aspekt cenowy oraz terminy, w których możemy się spodziewać realizacji zamówienia.

zobacz także:  Kredyt hipoteczny dla obcokrajowca – warunki, koszty, dokumenty...

Jakie zalety mebli kuchennych na wymiar?

Zaletą mebli do kuchni wykonywanych na indywidualne potrzeby jest możliwość zastosowania nietypowych rozwiązań. Ile koncepcji tyle możliwości, meble robione na wymiar pozwalają dopasować efekt końcowy do konkretnych, czasem oryginalnych wymagań klienta. Dzięki takiej opcji zyskujemy szansę realizacji naszych marzeń i wizji urządzenia kuchennej przestrzeni.

Meble do kuchni na wymiar są najlepszym wyborem do pomieszczeń o niewielkich rozmiarach, gdzie istotny jest każdy wolny centymetr powierzchni. Są idealne kiedy urządzamy kuchnię we wnętrzach niestandardowych np. na poddaszu. Plusem takiej koncepcji jest również brak konieczności samodzielnego montażu, zamówiony zestaw zostaje zawsze ustawiony przez wykonawcę zgodnie z projektem.

Kiedy warto wybrać gotowe meble do kuchni?

Uniwersalne meble kuchenne są wykonywane masowo, dlatego dobrze komponują się z klasycznymi wnętrzami. Gotowe pakiety mebli wpisują się w tradycyjne metraże, zarówno niewielkich jak i całkiem sporych rozmiarów. Nadają się idealnie do większych pomieszczeń, gdzie przestrzeń nie wymaga całkowitej zabudowy.

Szeroka gama gotowych mebli kuchennych pozwala wybrać z oferty, która nawiązuje do obowiązujących trendów. To opcja zdecydowanie bardziej ekonomiczna niż meble robione na wymiar, czas oczekiwania na zamówienie jest również krótszy.

zobacz także:  Pożyczki w domu klienta – kto może się starać?

Ile kosztuje kuchnia na wymiar?

Cena kuchennych mebli na wymiar uzależniona jest nie tylko od ilości poszczególnych elementów, szafek, półek i blatów lecz podyktowana jest również rodzajem frontów oraz dodatkowych systemów. Różnice w cenie pomiędzy meblami do kuchni o podobnym metrażu mogą sięgać kilku tysięcy złotych. Wycena jest podawana dopiero po uwzględnieniu przez projektanta wszystkich szczegółów.

Koszt takiej inwestycji mieści się zazwyczaj w granicach od 8.000 zł do 20.000 zł, jednak górna granica ceny może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy więcej. Rzadko możemy pozwolić sobie na taki wydatek z zaoszczędzonych pieniędzy, zwolennicy luksusowych i nietypowych rozwiązań często zmuszeni są do finansowania nowej kuchni kredytem gotówkowym. Najdroższą wersją są meble kuchenne wykonane z drewna, w cenie jest dąb, buk oraz sosna, gdzie za metr bieżący trzeba czasem zapłacić od 3.000 zł do 4.000 zł.

Ile kosztują gotowe meble kuchenne?

Najmniej zapłacimy za gotowe meble kuchenne w ofercie marketów budowlanych, zestaw o długości 2,5 metra możemy nabyć już za około 1.500 zł. Droższe, większe i lepszej jakości meble są dostępne za kilka tysięcy złotych.

zobacz także:  Dobra, zła koniunktura, co to jest?

Dodaj Twój komentarz