wtorek, 28 maja 2024
HotMoney
pożyczka dla zadłużonych

Kiedy pilnie potrzebujemy dodatkowej gotówki, ale nie mamy szans na kredyt lub pożyczkę w banku możemy poszukać innych źródeł finansowania. Jednym z nich są pożyczki dla zadłużonych. Jakie są zalety pożyczek pozabankowych bez BIK i KRD i gdzie możemy ich poszukać?

Pożyczka bez BIK i KRD – dla kogo?

Zdarza się, że ciążą na nas nieuregulowane zobowiązania finansowe, które uniemożliwiają zaciągnięcie kolejnego. W takiej sytuacji nie możemy liczyć na kredyt lub pożyczkę w banku, ponieważ obowiązujące tam przepisy narzucają konieczność weryfikacji naszej zdolności i historii kredytowej. W dostępnej bazie Biura Informacji Kredytowej bank zawsze sprawdza ile długów zaciągnęliśmy dotychczas, czy spłaciliśmy je w ustalonym terminie. Instytucja finansowa czerpie informacje na temat naszej wiarygodności kredytowej również poprzez sprawdzenie w bazie Krajowego Rejestru Długów, w którym figurują dane osobowe nierzetelnych dłużników.

W sytuacji, w której wiemy, że posiadamy negatywną historię kredytową w BIK i nasze dane figurują w bazie KRD możemy sięgnąć po pożyczkę pozabankową, rynek branży finansowej obfituje w firmy, które udzielą szybkiej pożyczki bez BIK lub chwilówki bez BIK. Pożyczka bez baz to czasem jedyne wyjście z patowej sytuacji, jest idealnym rozwiązaniem na tymczasowe kłopoty finansowe.

zobacz także:  Ceny znaczków na listy. Sprawdzamy, ile kosztują znaczki poczty polskiej

Zalety i wady pożyczek bez baz

Wśród zalet pożyczki dla zadłużonych należy wymienić szybką, doraźną pomoc w podreperowaniu domowego budżetu. To czasem jedyny sposób na to, aby uniknąć windykacji, postępowania przed sądem i w konsekwencji egzekucji komorniczej.

Decydując się na pożyczkę bez BIK mamy szansę uzyskać stosunkowo niskie kwoty, w ten sposób minimalizujemy ryzyko zaciągnięcia długu, który przerastałby nasze możliwości. Pożyczka ratalna pozwala dopasować zasady spłaty zobowiązania do naszej aktualnej sytuacji finansowej. Zaletą jest również krótki czas oczekiwania na wnioskowane środki oraz minimum formalności, które należy spełnić podczas procedury ubiegania się o pieniądze. Wadą tzw. pożyczki na dowód jest krótki czas spłaty zaciągniętego długu. Firmy świadczące usługi pożyczki pozabankowej czasem oferują stosunkowo wysokie oprocentowanie i wysokie koszty finansowania, dlatego dobrze uważnie przyjrzeć się poszczególnym ofertom.

Oferta pożyczek pozabankowych bez BIK i KRD

Poniżej lista firm, które dysponują usługą pożyczki dla zadłużonych:

 • Aasa Polska – pożyczka gotówkowa udzielana na okres do 24 miesięcy, z oprocentowaniem w wysokości 10%,
 • Lendonraty.pl – zakres pożyczki od 1000 zł do 10 000 zł, oferta niskiej raty już w kwocie od 81 zł,
 • TakTo – okres spłaty wynosi nawet do 36 miesięcy, wypłata środków następuje do 1 godziny,
 • Provema Credit – pożyczka online, do 15 000 zł,
 • RapidaMoney – okres spłaty zadłużenia do 60 miesięcy, prosty wniosek i minimum formalności,
 • SuperRata – pożyczka ratalna do 6 000 zł,
 • Credissimo – mikropożyczka do 5 000 zł, z terminem spłaty do 30 dni,
 • Rankomat.pl – pożyczka gotówkowa dla osób indywidualnych w wysokości od 1 100 zł do 1 500 zł.
zobacz także:  Kiedy potrzebna wycena nieruchomości, kto może wycenić nieruchomość?

1 komentarz

 1. Henryk pisze:

  sprawdzają wszystkie bazy, ale ja miałem wpis do BIK i jednak dostałem pożyczkę. Więc chyba nie do końca sprawdzają lub mają jakiś limit

Dodaj Twój komentarz