piątek, 14 czerwca 2024
HotMoney

Kredyty gotówkowe z korzystnym RRSO – gdzie ich szukać?

Pożyczka

Większość osób wybierając kredyt gotówkowy zwraca uwagę wyłącznie na wysokość oprocentowania, nie uwzględniając dodatkowych kosztów, takich jak prowizja banku czy ubezpieczenie. Jak dowiedzieć się, który kredyt gotówkowy w rzeczywistości jest najtańszy? I co to jest RRSO?

Co to jest RRSO?

RRSO to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, czyli faktyczny koszt kredytu. Co to oznacza? Oprocentowanie zobowiązania określa, w jakiej wysokości będziesz opłacić odsetki od pożyczonej kwoty. Ale do tego dochodzą różne opłaty manipulacyjne, prowizje i w niektórych przypadkach ubezpieczenie, którego opłacanie jest warunkiem koniecznym do uzyskania potrzebnych środków.

Natomiast RRSO uwzględnia wszystkie te czynniki pokazując, ile w rzeczywistości zapłacisz za pożyczkę. Uważaj natomiast na oprocentowanie, które może być mylące. Dlaczego? Przykładowo, w banku X oprocentowanie wynosi 6,36% przy RRSO w wysokości 9,18%, natomiast w banku Y oprocentowanie jest o wiele korzystniejsze, bo na poziomie 3,99%, ale RRSO wynosi 9,71%. W konsekwencji, kredyt w banku Y będzie droższy.

Gdzie szukać kredytów gotówkowych?

Jeśli chcesz znaleźć najkorzystniejszą dla siebie ofertę, korzystaj z list kredytów gotówkowych, w których zamieszczane są warunki proponowane przez różne banki. Jak wygląda taka lista? Wskazana jest nazwa banku, nazwa produktu finansowego oraz podstawowe warunki, na jakich jest on zawierany. Dzięki temu szybko sprawdzisz, ile wynosi RRSO oraz jakie są dodatkowe wymogi do uzyskania zobowiązania. To w znaczący sposób ułatwi Ci zadanie – nie będziesz musiał sprawdzać stron poszczególnych banków, nie przegapisz też najlepszych okazji.

zobacz także:  Ile kosztuje ubezpieczenie psa i kota? Kiedy warto wykupić polisę na zwierzęta domowe?

A żeby Ci pomóc, przygotowaliśmy zestawienie korzystnych ofert kredytów gotówkowych.

Kredyty gotówkowe – oferty banków

Nie wiesz, w jakim banku sprawdzać oferty? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

BGŻ BNP Paribas oferuje kredyt gotówkowy w wysokości od 1 tys. zł do 200 tys. zł, którego okres kredytowania może wynosić od 6 do nawet 120 miesięcy. RRSO jest na poziomie 9,70%, klient ma również do wyboru 4 pakiety ubezpieczenia.

W Alior Banku dostępna jest Pożyczka dla Duetów o RRSO wynoszącym 9,99%. Tak jak w przypadku BGŻ BNP Paribas, kwota pożyczki wynosi do 200 tys. zł, jednak maksymalny czas spłaty wynosi 5 lat.

Podobną ofertę posiada kredyt gotówkowy “z kieszonkową ratą” w T-Mobile Usługi Bankowe. Tutaj istotne jest, że kredytobiorca nie musi przedstawić zaświadczenia o dochodach, co ma jednak przełożenie na wysokość RRSO, która wynosi 16,93%. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że choć T-Mobile Usługi Bankowe nie potrzebuje zaświadczenia o dochodach, to sprawdza swoich klientów w bazie BIK.

Natomiast PKO Bank Polski posiada ciekawą propozycję dla nowych klientów oraz osób, które przenoszą swoje kredyty i pożyczki z innych banków – przyznaje pożyczkę gotówkową o RRSO wynoszącym 3,46%. Jest to możliwe dzięki temu, że zobowiązanie rozkładane jest na 9 rat.

zobacz także:  Największe firmy ubezpieczeniowe na świecie i w Polsce

Warto też sprawdzać promocje w Millenium – do końca sierpnia 2018 roku można zaciągnąć pożyczkę gotówkową z Gwarancją Najniższego Oprocentowania o RRSO w wysokości 7,68%. Promocja nazywa się „100 zł na raty” i jej szczegóły można znaleźć na wspominanej wyżej liście kredytów gotówkowych.

 

Skorzystaj z porównywarki kredytów gotówkowych i wybierz dopasowany kredyt.

Dodaj Twój komentarz