poniedziałek, 27 maja 2024
HotMoney

Polacy coraz chętniej spędzają Wielkanoc za granicą – gdzie najczęściej wyjeżdżają?

święta-wielkanocne-w-polsce

Czasy się zmieniają, niektóre tradycje odchodzą w zapomnienie, aby na ich miejscu mogły pojawić się nowe. Tak stało się w przypadku Wielkanocy. Coraz częściej zamiast tradycyjnych, domowych świąt Polacy wyjeżdżają, aby poopalać się i odpocząć od świątecznego szaleństwa. Jakie miejsca najchętniej odwiedzamy? I czy za granicą również możemy poczuć wielkanocny klimat?

Wielkanoc na Wyspach Kanaryjskich

Święta Wielkanocne wymagają od nas sporego zaangażowania, musimy robić zakupy, sprzątać i gotować jednocześnie, a na to wszystko potrzebne są pieniądze… Wiele osób w tym czasie decyduje się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, a przecież te same pieniądze mogliby wydać na tygodniowe wczasy, np. na Wyspach Kanaryjskich.

Coraz więcej osób wybiera ten kierunek podczas wiosennych świąt. Dlaczego? Powód jest prosty, w końcu ten kraj nazywany jest „Hawajami Europy”. Nie tylko ze względu na to, że temperatura na Wyspach Kanaryjskich w Wielkanoc wynosi przeważnie ponad 20 stopni Celsjusza, ale także ze względu na otaczające nas egzotyczne krajobrazy. W końcu Kanary to malownicze, wulkaniczne widoki, a także sprzyjające turystom roztańczone i pełne wesołych ludzi miasteczka.

zobacz także:  Ile kosztuje utrzymanie domu a ile mieszkania?

wielkanoc-za-granicą-plaża

Wielkanoc w Dubaju

Choć w Emiratach Arabskich znajdziemy jakiś procent chrześcijan, to większość tego kraju zamieszkują muzułmanie. Co zatem sprawia, że Polacy tak chętnie odwiedzają tę część świata podczas Świąt Wielkanocnych? Są trzy podstawowe powody: cena, komfort i pogoda. Tygodniowy urlop w Dubaju podczas Wielkanocy przeważnie kosztuje około 2500 złotych w ekskluzywnym hotelu z pełnym wyżywieniem. Do tego decydującym czynnikiem jest temperatura, która w tym czasie wynosi około 25 stopni Celsjusza.

Wyjątkowe święta w Rzymie

Ten, kto twierdzi, że za granicą nie można spędzić prawdziwych Świąt Wielkanocnych bardzo się myli… Rzym, to szczególne miejsce, gdzie Wielkanoc widać w każdej uliczce. Wszystko zaczyna się w Wielki Piątek, gdzie rzesze wiernych uczestniczą w Drodze Krzyżowej (w Koloseum) pod przewodnictwem Ojca Świętego. Wielka Sobota jest czasem skupienia i ciszy, natomiast w Niedzielę Wielkanocną najważniejszym wydarzeniem jest msza na Placu św. Piotra, przed bazyliką w Watykanie. W tym czasie do Rzymu przyjeżdża mnóstwo wiernych, dlatego takie święta należy rezerwować odpowiednio wcześnie.

rzym-watykan-wielkanoc

Wielkanocne wyprzedaże w Wielkiej Brytanii

Wiele osób, zwyczajnie nie lubi świątecznego klimatu. Dlatego coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w tym czasie staje się podróż do Wielkiej Brytanii. Poza zwiedzaniem miasta i jedzeniem czekoladowych jajek, do największych atrakcji należą tam wyprzedaże, przygotowane specjalnie na Wielkanocny Poniedziałek. Nic dziwnego, że święta w Wielkiej Brytanii przyciągają coraz więcej turystów, w końcu ich promocje, znacznie różnią się od naszych…

zobacz także:  Ile kosztują tabletki antykoncepcyjne, tabletka "po" a ile kosztuje test ciążowy?

Jak widać, nie dla wszystkich Wielkanoc to wspólne śniadanie i święcenie koszyczka. Coraz więcej Polaków, wybiera mniej tradycyjne rozwiązania. Bez względu na to, jaką formę świąt wybierzemy, ważne, aby spędzić je w gronie najbliższych…

komentarze 2

  1. Domatorka pisze:

    Ja najchętniej spędzam święta w domu, ale bardzo lubię wyjeżdżać np. na majówkę. Często korzystam z ofert tanich lotów, mam nadzieję, że będzie to możliwe jeszcze długi czas.

  2. Karina pisze:

    Wielkanoc to jeszcze, ale Bożego Narodzenia pod palmami sobie nie wyobrażam. Chyba że w takich miejscach jak Rzym czy Jerozolima.

Dodaj Twój komentarz