wtorek, 16 lipca 2024
HotMoney

Gdzie znaleźć tani kredyt dla firm? Jakie dokumenty są potrzebne do kredytu firmowego?

uścisk dłoni

Posiadając własną firmę, warto być na bieżąco z ofertami kredytów dla przedsiębiorców. Tego rodzaju wsparcie może sprawić, że uratujemy swoja działalność przed poważnymi kłopotami finansowymi lub będziemy mogli pozwolić sobie na inwestycje istotne dla rozwoju firmy. Gdzie więc szukać tanie kredytu dla firm?

Gdzie znaleźć tani kredyt dla firm?

Taniego kredytu dla swojej firmy najlepiej szukać poprzez porównywarki kredytów oraz analizę poszczególnych ofert dostępnych na rynku. Chcąc być na bieżąco z propozycjami różnych banków warto również śledzić rankingi kredytów dla firm. Aktualnie najkorzystniejsze oferty przedstawiają trzy banki: ING Bank Śląski, Nest Bank i Alior Bank.

Nest Bank – Kredyt dla firm

Nest Bank oferuje atrakcyjne warunki kredytowe dla firm, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. Nie trzeba przy tym dołączać do wniosku zaświadczeń z ZUS-u i US-u, wystarczy wyciąg z konta, PIT lub KPiR. Kredyt dla firm w tym banku można spłacić w dowolnym momencie, a opłata wynosi 5.50 zł dziennie za każdy pożyczony tysiąc złotych.

zobacz także:  Ranking kredytów dla firm marzec 2020

ING Bank Ślski – Pożyczka dla Przedsiębiorców

Chcąc zaciągnąć kredyt na firmę w ING Banku Śląskim musimy w pierwszej kolejności określić swoje potrzeby. Bank ten wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom, którzy chcą mieć stały dostęp do dodatkowych pieniędzy, potrzebują jednorazowego (dużego) zastrzyku gotówki, pieniędzy aby sfinansować zakup samochodu lub sprzętu specjalistycznego, czy też zainteresowani są innymi formami dofinansowania swoich firm. Maksymalna kwota kredytu w ING Banku wynosi 1 200 000 zł, a okres kredytowania waha się od 12 do 120 miesięcy.

Alior Bank – Kredyt firmowy

Chcąc starać się o kredyt w Alior Banku wystarczy prowadzić swój biznes przez 12 miesięcy. Spłata tego zobowiązania może trwać nawet 10 lat, a pieniędzy na koncie można spodziewać się już w ciągu 24 godzin od podpisania umowy. Alior Bank wymaga od potencjalnych kredytobiorców posiadających firmy zaświadczeń z ZUS i US oraz PIT-u.

Jakie dokumenty są potrzebne do kredytu firmowego?

Na to pytanie odwiedź została częściowo udzielona w poprzednich akapitach. Bardzo często banki wymagają od przedsiębiorców takich dokumentów jak: zaświadczenie o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, zaświadczenie o nadaniu Numeru Identyfikacji Podatkowej (NIP), numeru REGON oraz zaświadczenia z Krajowego Rejestru Sądowego (w przypadku spółek). Bardzo ważna jest także dokumentacja dotycząca przychodów i rozchodów przedsiębiorstwa.

zobacz także:  Ranking kredytów dla firm Czerwiec 2019

Aby znaleźć najlepiej dopasowany kredyt do potrzeb swojej firmy, warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych dla firm.

komentarze 3

  1. zielonakonewka pisze:

    Znajomy miał spory problem z przyznaniem kredytu, chodziłam z nim do urzędu po różne zaświadczenia – sporo to trwało zanim dostał.

  2. JakubZ pisze:

    Wystarczy skorzystać z oferty firmy kredytowej i formalności nie będą już problemem. Tam wszystko załatwia się przez internet, bez zbędnej papierologii. Dla mnie to o wiele wygodniejsze od ofert banków

  3. Afrodyta pisze:

    Generalnie nie jest firmom łatwo. Zwłaszcza, jak są początkujące. Nawet mają pod górkę, jak chcą debet otworzyć na koncie. Myślę jednak, że dobrze jest próbować. Zwłaszcza, że tyle banków ma to teraz w ofercie.

Dodaj Twój komentarz