poniedziałek, 24 czerwca 2024
HotMoney

Kredyt gotówkowy w jeden dzień? ..czyli szybka gotówka z banku

pieniądze na biurku

Pilnie potrzebujesz gotówki? Zastanawiasz się, skąd wziąć pieniądze w ekspresowym tempie? Nie masz co liczyć na rodzinę lub znajomych i jedyną opcją wydaje się zaciągnięcie kredytu w banku? Czy wówczas możesz liczyć na gotówkę w jeden dzień? Wyjaśniamy, jak szybko można otrzymać środki pieniężne z kredytu bankowego.

Kredyt gotówkowy – co to jest?

Kredyt gotówkowy to instrument finansowy, który oferują banki. Aby móc pożyczyć pieniądze od tego typu instytucji finansowych, należy złożyć wniosek. Analitycy bankowi sprawdzają wówczas zdolność i historię kredytową klienta, by upewnić się, że zdoła on spłacić zobowiązanie w określonym umową terminie. Oczywiście mowa nie tylko o samej pożyczonej kwocie, ale kredycie, który jest wyższy o odpowiednio ustalone oprocentowanie. Taka pożyczka gotówkowa, bo tak też bywa w niektórych bankach określany kredyt, jest przyznawana na dowolny cel. Oznacza to, że klient pozyskane w ten sposób środki może przeznaczyć na co tylko chce.

zobacz także:  Jak sprawdzić swoją historię kredytową w BIK?

Kredyt gotówkowy – jakie dokumenty przygotować?

Powszechnie panuje przekonanie, że aby móc wnioskować o przyznanie kredytu w banku, należy wcześniej zgromadzić wiele dokumentów. Owszem, tak jest w przypadku kredytu hipotecznego. Nie ma co się jednak dziwić – to zobowiązanie opiewające na olbrzymią kwotę i z długim okresem spłaty.

W przypadku kredytów gotówkowych nie ma takiej konieczności. Procedura jest znacznie prostsza i szybsza. Bardzo często można wręcz otrzymać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. Co to oznacza? Po prostu wystarczy zawnioskować o pożyczkę. Zdarza się, że konieczne jest złożenie oświadczenia, np. o wysokości dochodu. Najczęściej jednak wnioskuje się o kredyt gotówkowy w banku, w którym ma się już otwarte konto osobiste. W dodatku takie, na które co miesiąc wpływa wynagrodzenie i z którego opłacane są zobowiązania. Wówczas banki same są w stanie wyliczyć zdolność kredytową. Nie ma potrzeby dostarczania zaświadczeń od pracodawcy itp.

A ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy? To już zależy od tego, ile potrzebuje się pieniędzy. Najczęściej banki mają ustalone, jak wysoki kredyt mogą przydzielić w ramach danej oferty. Oczywiście wiele zależy od samej wysokości zarobków. Banki analizują wpływy i wypływy.

zobacz także:  Ile kosztuje kredyt hipoteczny? Odsetki, prowizje, co jeszcze wpływa na koszt kredytu?

Kredyt gotówkowy w jeden dzień?

A czy możliwe jest otrzymanie pieniędzy w ten sam dzień, w którym się o nie wnioskuje? Oczywiście, że tak! Zwłaszcza, jeśli załatwia się kredyt gotówkowy online. Często wystarczy zalogować się do swojej bankowości online. Nie trzeba nawet szukać strony z wnioskiem. Bywa tak, że kredyt gotówkowy przez internet możliwy jest dzięki jednemu kliknięciu. Banki same proponują pożyczki analizując wpływy i wypływy z rachunku. Prawda jest taka, że dzisiaj wnioskując o kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń ma się pewność, że bardzo szybko pieniądze będą na koncie. W trybie ekspresowym analizowana jest sytuacja i środki są od razu przelewane na konto.

Jak znaleźć tani kredyt gotówkowy?

Jeśli ważny jest czas, to najlepiej jest skorzystać z oferty, jaką proponuje bank, w którym ma się założone konto. Jednak zdarza się, że to wcale nie oznacza, że jest to tani kredyt gotówkowy. Środki są do dyspozycji ekspresowo, ale koszty takiego zobowiązania mogą przytłoczyć. Czasami lepiej jest nieco poczekać, ale być pewnym, że wybiera się najtańszy kredyt gotówkowy. Tylko skąd zdobyć wiedzę o najlepszej ofercie? Wystarczy skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych, która w przejrzysty sposób zestawia propozycje banków, ukazując te, które są najbardziej opłacalne.

zobacz także:  PolskiBus, FlixBus integrują się! Co wiemy o FlixBus? Jak rozwijał się PolskiBus w Polsce?

komentarze 2

  1. synegdocha pisze:

    Brałam kiedyś kredyt gotówkowy i udało się go wziąć właśnie w jeden dzień. Wniosku nie składałam online, tylko na wyspie banku w galerii handlowej, ale poszło wszystko ekspresowo. No tylko postawiłam na bank, w którym mam konto ROR na które wpływa wynagrodzenie.

  2. passion pisze:

    Trzeba przy tym pamiętać, że kredyty gotówkowe są nie tylko łatwo dostępne, ale też drogie. Zawsze należy dobrze przemyśleć taką decyzję.

Dodaj Twój komentarz