wtorek, 28 maja 2024
HotMoney

Jak wybrać oprogramowanie sklepu internetowego, na co zwrócić uwagę?

Laptop na kolorowym tle, na ekranie obrazy

Odpowiedni wybór platformy dla branży e-commerce jest niezwykle ważny, to fundament dobrze prosperującego sklepu internetowego. Wyróżniamy kilka rodzajów oprogramowań e-commerce, dziś je przedstawimy oraz podpowiemy, na które z nich warto zwrócić uwagę, czytajcie dalej.

Jakie oprogramowanie do e-commerce wybrać?

Na wstępie warto dodać, że wyróżniamy trzy główne rodzaje oprogramowania dla sklepów internetowych, to:

Różnią się one w zasadzie wszystkim, warto dokładnie je bliżej poznać, by wybrać rozwiązanie idealne dla swojego sklepu internetowego. Platformy dedykowane są, można powiedzieć – “szyte na miarę”, to programy stworzone na potrzeby konkretnego przedsiębiorcy. Z kolei oprogramowania Open Source to systemy sklepów, które udostępniają cały od programu, dzięki czemu umożliwiają integrację z różnego rodzaju rozszerzeniami. SaaS to platforma w dostępie abonamentowym, jest to dobre rozwiązaniem dla początkujących przedsiębiorców.

Popularne oprogramowania dla sklepów internetowych

Oprogramowań dla sklepów internetowych jest na rynku całkiem sporo, chcielibyśmy pokrótce opisać najpopularniejsze z nich, sprawdź je.

_Stores od cyberfolks.pl

_Stores to platforma sklepu internetowego od cyberfolks.pl, co ciekawe w cenie pakietu znajduje się hosting, certyfikat SSL, czy konto pocztowe. To idealna opcja dla osób, które chciałyby założyć własny biznes w internecie, ale nie wiedzą, od czego zacząć. Sklep internetowy z cyberfolks.pl można założyć już w 15 minut, a w konfiguracji i w zmianie ustawień pomogą specjaliści. _Stores posiada wiele ciekawych funkcji i narzędzi, a w pakietach cenowych znaleźć można:

  • darmowe szablony dla sklepów internetowych,
  • integracja systemu z firmami kurierskimi,
  • integracja z Allegro,
  • monitoring pozycji w Google.
zobacz także:  Palety z tworzyw sztucznych a palety drewniane - porównanie kosztów

I wiele innych opcji, warto też dodać, że cyberfolks.pl w cenie oprogramowania dla sklepu internetowego oferuje także 2 godziny konsultacji, co z pewnością będzie pomocne dla wielu osób.

Shopify

Shopify to platforma e-commerce, która jest wygodna i łatwa w użytkowaniu, obsługuje ona wiele funkcjonalnych wtyczek, dzięki czemu łatwo skonfigurować sklep do sprzedaży. Ciekawymi opcjami tego oprogramowania jest np. możliwość sprzedaży produktów przez social media.

Magento

Magento to platforma o otwartym kodzie źródłowym, która jest sprzedawana w systemie podwójnej licencji. Program można nabyć w wersji bezpłatnej, open source, ale można także zakupić wersję Enterprise, która zawiera więcej opcji, jak np. kanał RSS, możliwość integracji sieci społecznościowych, ale także ogrom narzędzi przydatnych w marketingu.

PrestaShop

PrestaShop to dobry program dla średnich firm, nie jest polecany początkującym przedsiębiorcom, którzy dopiero chcieliby założyć swój własny sklep internetowy. W PrestaShop znajdziemy takie funkcje, jak zarządzanie produktami i zapasami, narzędzie do zarządzania zwrotami czy możliwość otwarcia sklepu w wielu językach.

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu oprogramowania sklepu internetowego?

Przy wybieraniu oprogramowania dla sklepu internetowego, trzeba pamiętać o kilku najważniejszych kwestiach, jak chociażby funkcjonalność, skalowalność czy integrację z innymi systemami ERP, CRM itp. Jeśli to nasz pierwszy sklep internetowy, warto zastanowić się, czy nie lepiej wybrać platformę, która oferuje wsparcie techniczne. Poza tym nie zostało nic innego, jak testować, jeśli jest taka opcja, wypróbuj bezpłatne okresy próbne i sprawdź, która platforma odpowiada Ci najbardziej.

zobacz także:  Kredyty inwestycyjne dla firm – kto i kiedy może z nich skorzystać?

Wybierając platformę sprzedażową, podejmujesz decyzję, która wpłynie na przyszłość Twojego sklepu internetowego. Nie lekceważ tego wyboru! Zastanów się dokładnie, jakie rozwiązanie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Dodaj Twój komentarz