sobota, 20 lipca 2024
HotMoney

Ile zarabia się handlując na targu, ile sprzedając jedzenie na plaży, ile w supermarkecie? Zarobki i praca na wakacje

mewy i leżaki na plaży

Na wakacjach wiele osób chce sobie dodatkowo dorobić. Najczęściej pracy szuka się w handlu, gastronomii i na budowie. Na jakie zarobki można liczyć? Sprawdzamy, ile zarabia się handlując na targu, ile sprzedając jedzenie na plaży, ile w supermarkecie, a ile na budowie.

Ile zarabia się handlując na targu?

Targi to dla wielu z nas miejsca, które kojarzą się z handlem, jednak wielu z nas od dawna kupuje tylko w marketach. Sprawa jednak nie ma się skupić nad tym, czy taki biznes się opłaca, tylko ile można zarobić pracując w ten sposób. Oczywiście wśród wielu osób handlujących na targach są właściciele firm, ale są i osoby do tego zatrudniane. Ile mogą zarobić zatrudniając się na wakacje? Okazuje się, że wcale niewiele mniej niż w innych zawodach. Zarobki na stanowisku sprzedawca na targu oscylują w granicach 1300-2200 złotych netto miesięcznie. Są oczywiście i osoby, które zarabiają znacznie więcej, ale i mniej. Wiele zależy od tego, czym się handluje.

zobacz także:  Ile kosztuje wydruk katalogów, ulotek. Jak szukać drukarni?

Sprzedaż jedzenia na plaży – jakie zarobki?

Sprzedaż jedzenia na plaży to typowe wakacyjne zajęcie. Często wczasowicze denerwują się na przechadzających się między parawanami sprzedawców, jednak korzystają też z ich usług. Zatrudnienie jako sprzedawca jedzenia na plaży najczęściej znajdują młodzi ludzie. Dla nich to okazja do zarobku, ale też spędzenia wakacji nad morzem. Na jakie pieniądze mogą liczyć? Najczęściej dochód uzależniony jest od utargu – od 20-40 procent. Praca odbywa się w godzinach 10-17. Najczęściej zapewnione jest też zakwaterowanie. Dziennie zarobić można nawet 200 złotych, chociaż wiele zależy od pogody.

Zarobki pracownika supermarketu

Nie jest łatwo znaleźć pracę w supermarkecie na wakacje, chociaż warto próbować. Zdarzają się sklepy, w których pracownicy idą na urlop i ktoś musi ich zastąpić. Ile można zarobić pracując w markecie? Wiele zależy od tego, czym się tam dokładnie zajmuje. Najwięcej osób zatrudnienie ma jako kasjer. Na jakie zarobki mogą liczyć? Wiele zależy od sklepu. Są takie, które oferują na początku najniższą krajową, jednak z czasem można liczyć nawet na 2500 zł netto. Są i takie sklepy, w których można zarobić 2800 zł netto. W większości sklepów oprócz wynagrodzenia pracownicy mają i inne benefity.

zobacz także:  Rząd wycofuje się z pomysłu "500+" dla emerytów

Pomocnik na budowie bez doświadczenia – zarobki

Lato to czas remontów i budów. Prace odbywają się zarówno w mieszkaniach, w domach, jak i na ulicach miast. Właśnie dlatego to doskonały czas na to, by poszukać zatrudnienia w branży budowlanej. Oczywiście bez wykształcenia, doświadczenia i umiejętności nie jest łatwo, ale przy tego typu pracach zawsze przydają się dodatkowe ręce do pracy. W wielu firmach poszukiwani są więc nie tylko fachowcy, ale również pomocnicy.

Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że to zajęcie trudne. Często to po prostu dźwiganie i wykonywanie innych mniej przyjemny prac. Z drugiej strony osoby, które są młode, silne i energiczne, a także na przykład chcą się przyuczyć, by zdobyć doświadczenie i sprawdzić, czy to jest to, co chcieliby wykonywać, chętnie się tym parają.

Na jakie zarobki może liczyć pomocnik na budowie, który nie ma doświadczenia? Z pewnością wiele zależy od miasta, danej inwestycji i tego, jak prosperuje firma. Generalnie wychodzi średnio 7-12 złotych za godzinę pracy. Z czasem, jak się osoba sprawdzi, może liczyć na więcej.

zobacz także:  Zawody bez perspektyw. Które zawody zanikają najszybciej? Jakich zawodów już nie spotkamy?

1 komentarz

  1. Pianka pisze:

    Są to zawody i prace, które raczej nie należą do dobrze opłacanych, głównie dlatego, że nie wymagają wykwalifikowanych pracowników. Ja nie wyobrażam sobie takiej pracy. Mam znajomych, co na kasie pracowali i z całego serca odradzają tę pracę każdemu.

Dodaj Twój komentarz