środa, 17 lipca 2024
HotMoney

Ile w USA kosztuje iPhone 5, ceny telefonów Apple za granicą

Smartfon iPhone 5

iPhone to jeden z najpopularniejszych modeli telefonów wybieranych wśród użytkowników. Marka ma rzeszę wiernych fanów, którzy kupują nowe modele już w dniu ich premiery. Nie jest też żadną tajemnicą, że te telefony do najtańszych nie należą, szczególnie w Polsce. Ile jednak zapłaci się za nie za granicą? Ile kosztuje iPhone 5?

Jaka jest popularność iPhone w Polsce?

Według poszczególnych badań wynika, że popularność smartfonów iPhone w Polsce z roku na rok. Kolejno pojawiające się na rynku nowe modele, w dodatku zyskują coraz większą rzeszę fanów i udział w ogólnym rynku smartfonów jest coraz większy. Mimo to, w naszym kraju nadal góruje przede wszystkim marka Samsung, choć Apple goni w rankingach, starając się zmniejszać ten dystans. Mimo wszystko, choć iPhone’y są coraz częściej wybierane, to tym, co często jest im zarzucane to wysoka cena. Ile ten smartfon kosztuje w Polsce, a ile w innych krajach? Gdzie jest najtaniej?

zobacz także:  Kredyty dla młodych – jakie możliwości kredytowe mają młodzi ludzie?

Ile kosztuje iPhone 5 w Polsce?

iPhone 5 marki Apple to jeden z nieco starszych modeli, który zadebiutował na rynku w 2012 roku i w następnych latach był ulepszany. Choć minęło już kilka lat, nadal cieszy się on dużą popularnością i wciąż znajduje się w użytku. W Polsce, w dniu premiery, cena iPhone 5 wynosiła 2849 zł w wersji najbardziej podstawowej, gdy z kolei chciało się smartfon z większą pamięcią, trzeba było się liczyć z wydatkiem 3299 zł lub nawet 3749 zł. Obecnie za nowy iPhone 5s z kartą 16 GB trzeba zapłacić ok. 2299 zł, telefony używane rzecz jasna wychodzą taniej i zazwyczaj ich koszt nie przekracza 800 zł.

Ile kosztuje iPhone 5 w USA i innych krajach?

Trzeba przyznać, że cena smartfonów marki Apple w Polsce jest wręcz kosmiczna, jak jednak sytuacja wygląda w innych krajach, w tym w USA, z którego wywodzi się firma? Jak się okazuje, szukając miejsca, gdzie iPhone 5 i w ogóle telefony tej marki będą najtańsze, będą to właśnie Stany Zjednoczone! W porównaniu z innymi krajami, koszt 649 dolarów (ok. 2400 zł) za nowy sprzęt w wersji 64 GB w dniu premiery było naprawdę niską ceną w stosunku do wersji polskiej.

zobacz także:  Na czym polega restrukturyzacja?

W ogóle zarówno USA, jak i Kanada wypadają na tym tle, jako raj dla miłośników iPhone’ów. Dla porównania w Brazylii, cena iPhone 5 wynosiła ok. 1000 dolarów, co jednocześnie było także najwyższą proponowaną kwotą za telefon w zestawieniu krajów, do których trafił produkt.

Jak kształtują się ceny iPhone’ów obecnie?

Starsze modele zdecydowanie tanieją i można je kupić już za kilkaset złotych w wersji używanej, choć i te nowe, prosto ze sklepu są coraz tańsze, co widać na przykładzie wspomnianego iPhone’a 5, który mimo upływu siedmiu lat od daty premiery nadal utrzymuje się w czołówce popularności. Praktycznie co roku są jednak oferowane nowe modele telefonów Apple.

Najnowszy iPhone miał premierę w 2018 roku i był to model Xs, którego cena obecnie utrzymuję się w kwocie powyżej 6000 zł. To jeden z najdroższych modeli i to nie tylko u nas w Polsce, ale też i w USA. Nawet tam klienci, choć zamożniejsi niż u nas byli bardzo zdziwieni tak wysoką ceną za telefon (1440 dol za najdroższy model). Niestety z roku na rok rośnie wysokość marży ustawianej przez Apple i nie wygląda na to, by miało się to szybko zmienić.

zobacz także:  Kredyt hipoteczny, co to jest i czym się różni od kredytu mieszkaniowego?

Choć więc telefony Apple są coraz droższe, nie zniechęca to klientów, którzy mimo wszystko i tak po nie sięgają. Wielu z nich, nie mając tak dużej kwoty decydują się zwyczajnie na branie nawet pożyczek pozabankowych, co jest już pewną przesadą. Moda na iPhone’y jednak nie przemija i wiele osób gotowych jest zrobić praktycznie wszystko, by mieć ten telefon.

1 komentarz

  1. wolę Samsunga pisze:

    iPhone 5 w USA to teraz oznaka biedy 😀 tam wszyscy mają najnowsze modele. Dzień wcześniej zajmują miejsca w kolejce jak ma być premiera. Stąd też malejące ceny tego konkretnego modelu. Używane można kupić za grosze.

Dodaj Twój komentarz