czwartek, 18 kwietnia 2024
HotMoney

Jak zarobić na starym aucie?

Stary samochód

Posiadasz stary, rdzewiejący już samochód, który mógłby nie przejść przeglądu technicznego i nie wiesz, w jaki sposób się go pozbyć? Poznaj metody na to, jak zarobić na starym aucie.

Czy można sprzedać samochód na części?

W przypadku starych, zdezelowanych samochód często najbardziej opłacalnym rozwiązaniem wydaję się być jego samodzielna rozbiórka i sprzedaż na części. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jest to nielegalny proceder. Przede wszystkim, nie można dokonywać demontażu pojazdu na własną rękę. Jest jednak jeszcze jeden, istotny aspekt – żeby samochód wyrejestrować, trzeba najpierw go zbyć – sprzedać, legalnie zezłomować lub zgłosić jego kradzież. A rozbiórka na części wyklucza każde z tych rozwiązań. Co więcej, auto, którego nie wyrejestrujesz, musi posiadać opłacone ubezpieczenie OC.

Stacje Demontażu Pojazdów – czy na tym można zarobić?

Oddawanie samochodu do licencjonowanej Stacji Demontażu Pojazdów jest sposobem na jego legalne złomowanie. Jak to wygląda w praktyce i czy można na tym zarobić?

zobacz także:  Oczyszczalnia przydomowa a szambo – co bardziej się opłaca?

Gdy posiadasz auto, którego naprawa jest nieopłacalna i co więcej – samochód nie przedstawia żadnej wartości, możesz skorzystać z możliwości oddania go do kasacji. Aby to zrobić, pojazd nie musi być sprawny – wystarczy, że skontaktujesz się z pracownikami najbliższej Stacji Demontażu Pojazdów, którzy dysponują lawetami i mogą odebrać Twoje auto.

Aby legalnie zezłomować samochód, musisz dostarczyć dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, jeśli została wydana, tablicę rejestracyjną, auto musi posiadać też czytelny numer VIN. Po oddaniu pojazdu dostaniesz zaświadczenie umożliwiające jego wyrejestrowanie.

A czy da się na tym zarobić? Oczywiście, że tak! Za takie stare, niesprawne auto możesz dostać nawet 1000 zł! Wszystko zależy od masy własnej samochodu. Zarobienie nie starym pojeździe jest możliwe m.in. dzięki temu, że SDP często sprzedaję sprawne części.

Aukcje internetowe z samochodami do kasacji

Bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z aukcji internetowych, dzięki którym możliwe jest wystawienie uszkodzonego pojazdu do kasacji. Skupującymi w tym wypadku są wyłącznie Stacje Demontażu Pojazdów. A więc w jaki sposób różni się to od poprzedniej metody?

zobacz także:  Największe złoża ropy naftowe? Gdzie są, kto nimi zarządza?

Gdy zgłaszasz swoje auto do SDP, dostajesz wycenę na którą nie masz wpływu. A gdy wystawiasz swoją ofertę w takim serwisie aukcyjnym, możesz ustalić własną cenę minimalną. Ponadto swój pojazd sprzedajesz temu, który zaproponuje Ci najlepszą ofertę. A czy za ogłoszenie się płaci? Nie – dla Ciebie to „czysty” zysk.

Samodzielna sprzedaż starego auta

Masz jeszcze jedno rozwiązanie – możesz spróbować samodzielnie sprzedać stare auto. Często jednak może trwać to miesiącami, co w przypadku, gdy musisz przedłużyć ubezpieczenie, będzie nieopłacalne. Ponadto trzeba szukać takich serwisów ogłoszeniowych, które umożliwiają wystawienie bezpłatnej oferty, a takich nie ma zbyt wielu.

 

Jeśli chcesz się pozbyć starego samochodu i jeszcze na tym zarobić, wybierz jedyne, legalne rozwiązanie – oddaj je do Stacji Demontażu Pojazdów. Wszystko możesz zrobić przez internet, a pracownicy SDP samodzielnie odbiorą pojazd.

komentarze 3

  1. Mario pisze:

    Czasem najlepiej jest zezłomować stary samochód. Ja zwykle wyciągam części, które jeszcze działają i są w dobrym stanie i sprzedaje pojedynczo, a reszta idzie na złom. Najszybsze rozwiązanie.

  2. Garbus pisze:

    Zawsze można poczekać aż samochód stanie się zabytkowy 😉 wtedy można zgarnąć za niego konkretną sumę, wyższą niż w skupie złomu 😉

  3. Amelka pisze:

    Zanim auto stanie się zabytkiem musisz za nie cały czas płacić ubezpieczenie. Nie wiem, czy przy dzisiejszych cenach OC to faktycznie takie opłacalne…

Dodaj Twój komentarz