piątek, 24 maja 2024
HotMoney

Ile kosztuje zadaszenie tarasu? Dach tarasu z drewna, poliwęglanu czy aluminium?

dach nad tarasem

W polskich warunkach pogodowych dach nad tarasem wydaje się koniecznym rozwiązaniem. W upalne dni ochroni nas przed skwarem, w okresie kapryśnej aury będzie zabezpieczeniem przed deszczem i wilgocią. Jaki rodzaj pokrycia wybrać na zadaszenie tarasu i ile ono kosztuje?

Z jakiego materiału wykonać zadaszenie tarasu?

Dach nad tarasem daje spory komfort wypoczynku i relaksu, trzeba jednak się dobrze zastanowić nad wyborem pokrycia i technologii, w której zadaszenie zostanie wykonane. Ważne, aby dach spełnił nasze oczekiwania i wpisał się w stylistykę budynku.

Jeżeli mieszkamy w domu o tradycyjnej konstrukcji lub stylizowanym na wiejski, wykonanym z drewnianych bali dobrze postawić na drewniane zadaszenie tarasu. Nowoczesne domy o minimalistycznej i oszczędnej budowie dobrze się prezentują z dachem wykonanym z poliwęglanu lub aluminium.

Jakie zalety tarasu z drewna?

Drewniane zadaszenie tarasu jest ponadczasowym rozwiązaniem, niezależnie od panujących w modzie trendów zawsze będzie właściwym wyborem. Drewno to materiał, który wymaga konserwacji, jednak każdy z nas jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z pielęgnacją, która utrzyma je przez lata w dobrej kondycji. Dach nad tarasem wykonany z drewna dodaje ciepła i przytulności, jest odpowiedni do wielu koncepcji architektonicznych.

zobacz także:  Ile kosztuje inspekcja budowlana kiedy budowę finansujesz kredytem hipotecznym?

Kiedy zdecydować się na zadaszenie tarasu z poliwęglanu?

Poliwęglan jest bezbarwnym tworzywem sztucznym. Jego niewątpliwą zaletą jest waga, ponieważ jest około połowę lżejszy od szkła oraz wytrzymałość, jest zdecydowanie bardziej odporny na uszkodzenia. Dach nad tarasem wykonany z poliwęglanu nie ogranicza światła słonecznego. Przeźroczyste panele dają elegancki i oryginalny efekt wizualny. Polecany jest osobom, które nie chcą zacieniać tarasu oraz przylegającej do niego przestrzeni mieszkalnej.

Czy warto wykonać konstrukcję dachu nad tarasem z aluminium?

Zadaszenie tarasu wykonane z aluminium polecane jest do popularnych obecnie budynków o oszczędnej bryle. Zaletą aluminiowego dachu nad tarasem jest stosunkowo niewielka waga oraz wysoka wytrzymałość na działanie czynników zewnętrznych. Aluminium nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji i konserwacji. Kształt i wykonanie konstrukcji można dopasować do indywidualnych potrzeb.

Ile kosztuje zadaszenie tarasu?

Całkowita cena wykonania zadaszenia nad tarasem uzależniona jest od rodzaju pokrycia, metrażu, zastosowanej technologii. Warto pamiętać, że nietypowe projekty zawsze obarczone są większym wydatkiem, dlatego kiedy zależy nam na wysokiej jakości, oryginalnych rozwiązaniach musimy głębiej sięgnąć do kieszeni. Kiedy nie dysponujemy wystarczającymi oszczędnościami możemy rozważyć pożyczkę gotówkową, która pomoże zrealizować nasze konstrukcyjne plany.

zobacz także:  Tarasola - ile kosztuje, kiedy warto montować?

Proste zadaszenie przyścienne wykonane z drewna może kosztować od 2 000 zł do 7 000 zł. Jeżeli chcemy zdecydować się na dodatkowe świetliki, specjalną stolarkę możemy zapłacić od 10 000 zł do 15 000 zł.

Dach nad tarasem z poliwęglanu w wersji podstawowej to wydatek około 4 000 zł, cena droższych modeli dochodzi do 20 000 zł. Za aluminiowe zadaszenie zapłacimy około 5 000 zł.

Dodaj Twój komentarz