środa, 24 kwietnia 2024
HotMoney

Ile kosztuje wykończenie domu jednorodzinnego?

koszt wykończenia domu jednorodzinnego

Wydatek związany z wykończeniem domu uzależniony jest od wielu czynników. Trzeba wziąć pod uwagę ogólny standard, zakres prowadzonych prac, powierzchnię pomieszczeń użytkowych, koszty wykorzystanych materiałów oraz wartość robocizny. Ile kosztuje wykończenie domu jednorodzinnego?

Ile kosztuje remont łazienki?

Koszt generalnego remontu łazienki lub jej wykończenia jest w dużej mierze determinowany wymianą lub podłączeniem instalacji hydraulicznej, wyborem płytek, zakupem armatury oraz mebli. Wartość urządzeń sanitarnych uzależniona jest od półki cenowej, wyposażenie może kosztować od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych, tyle samo możemy zapłacić za komplet łazienkowych mebli.

Wykonanie kompletnego przejścia wodno-kanalizacyjnego wraz z materiałami to koszt około 500 zł za jeden punkt. Za podłączenie wanny, brodzika zapłacimy około 150 zł, podłączenie umywalki kosztuje zazwyczaj od 50 zł do 100 zł. Instalacja wc podwieszanego ze stelażem to koszt 250 zł, za montaż bidetu musimy liczyć się w wydatkiem około 120 zł.

zobacz także:  Największe afery, oszustwa finansowe w Polsce

Koszt remontu łazienki przy wykorzystaniu najtańszych materiałów i stosunkowo niedrogiego wyposażenia to co najmniej 15 000 zł. Górna granica cenowa zależy jedynie od naszej wyobraźni i możliwości finansowych. Łazienka to inwestycja na lata dlatego wiele osób decyduje się na sfinansowanie wymarzonego projektu pożyczką gotówkową.

Ile kosztuje położenie płytek?

Płytki zazwyczaj kładziemy w łazience oraz w kuchni. Całkowity koszt takiej inwestycji uzależniony jest od metrażu pomieszczeń i jakości materiałów.

Cena najtańszej glazury to 15 zł/m2, płytki wyższej klasy to wydatek średnio 120 zł/m2. Do tego trzeba doliczyć koszty fugi (około 30 zł za 1 kg) i kleju do kafelek. Kiedy zlecamy położenie płytek fachowcom musimy liczyć się z kosztem robocizny, średnia cena za ułożenie 1 m2 glazury to 50 zł/m2.

Ile kosztuje malowanie pokoju?

Zlecając malowanie ścian i sufitów w pokojach warto wziąć pod uwagę, że zapłacimy nie tylko za pokrycie ich farbą, musimy jeszcze pokryć koszt przygotowania ścian.

Cennik prac jest uzależniony od regionu Polski, za umycie ścian i sufitów zapłacimy około 9zł/m2. Koszt gruntowania mieści się w przedziale od 3 zł do 5 zł/m2, za pomalowanie ścian farbą trzeba liczyć się z wydatkiem około 10 zł/m2. Ceny farb różnią się w uzależnieniu od rodzaju i marki, za 2,5 litra farby możemy zapłacić od 30 zł do 80 zł.

zobacz także:  Jak oszczędzać na emeryturę?

Ile kosztuje położenie paneli?

Układanie paneli nie jest skomplikowaną czynnością, jeżeli chcemy sobie poradzić z tym wyzwaniem samodzielnie odpadają nam koszty wykonania przez ekipę remontową. Cena 1m2 paneli warunkowana jest rodzajem tworzywa, jego grubością i klasą ścieralności i waha się pomiędzy 20 zł do 200 zł/m2. Zlecając ułożenie paneli fachowcom trzeba doliczyć dodatkowo około 25 zł za położenie 1m2.

Ile kosztuje ułożenie kostki brukowej?

Wartość prac związanych z ułożeniem kostki brukowej uzależniona jest od ceny materiału, powierzchni i kosztów robocizny. Za 1 m2 tańszej kostki betonowej zapłacimy około 30 zł, droższa wersja kostki wykonanej z granitu to wydatek około 80 zł/m2.

Ile kosztuje m2 kostki brukowej z robocizną?

Nasz portfel mniej ucierpi kiedy zlecimy fachowcom ułożenie kostki betonowej, wartość materiału i robocizny to około 150/m2, w przypadku kostki granitowej zapłacimy około 200 zł/m2. Na cenę robocizny wpływa również rozmiar kostki, im mniejsza tym większe koszty wykonawstwa. Trzeba również doliczyć przygotowanie gruntu pod kostkę oraz ułożenie krawężników, cena za 1 metr bieżący to około 30 zł.

zobacz także:  Podatek Belki dla inwestujących w kryptowaluty

Dodaj Twój komentarz