piątek, 19 lipca 2024
HotMoney

Ile kosztuje wyjazd na narty w Beskidy? Sprawdzamy ceny w Szczyrku

ile kosztuje wyjazd na narty

Chociaż zimowa aura w mieście może pozostawiać wiele do życzenia, to w górach śniegu nie brakuje. Jeżeli wybierasz się na narciarki weekend lub ferie zimowe w Beskidy, musisz wiedzieć, ile pieniędzy przygotować na taki wyjazd, z jakimi wydatkami trzeba się liczyć. Ile kosztuje wyjazd na narty do Szczyrku?

Narty w Szczyrku – dlaczego warto?

Szczyrk to niekwestionowany lider wśród zimowych ośrodków, do ośnieżonej stolicy Beskidów ściągają miłośnicy białego szaleństwa z całej Polski. Liczne stoki narciarskie w Szczyrku i ich nowoczesna infrastruktura stwarzają możliwość uprawniania sportów zimowych na trasach o zróżnicowanym stopniu trudności. Szczyrk i jego okolice dają Ci możliwość zjazdu na 23 różnorodnych trasach, spośród których najdłuższa liczy 2 910 m.

To dla amatorów dwóch desek prawdziwy raj, w którym swoich sił mogą wypróbować zarówno dzieci, początkujący, jak i doświadczeni narciarze. Zimowa stolica Beskidów stwarza nie tylko możliwość szusowania wśród malowniczych krajobrazów, to również idealne miejsce na piesze wycieczki, przyjazne centrum miasta oferuje smaczną regionalną kuchnię.

zobacz także:  Donald Trump chce kupić Grenlandię, wzrosty na Wall Street... - przegląd 16 sierpnia 2019

Ile kosztują wyciągi w Szczyrku?

W Szczyrku możesz skorzystać z wielu doskonale zorganizowanych ośrodków narciarskich. Największe i najnowocześniejsze z nich to Beskid Sport Arena, Centralny Ośrodek Sportu Skrzyczne oraz Szczyrk Mountain Resort, gdzie na narciarzy i snowboardzistów czeka ponad 40 km doskonale przygotowanych tras. Dzięki inicjatywie wymienionych ośrodków możesz nabyć wspólny karnet, który obowiązuje na wszystkich ich trasach. Koszt takiego skipassu uzależniony jest od daty jego obowiązywania. Jeżeli chcesz dokładnie zapoznać się z ich ofertą wyciągi w Szczyrku, w tym ceny karnetów, sprawdzisz na beskidsportarena.pl. Znajdziesz tam również wiele przydatnych informacji, w tym aktualne komunikaty narciarskie, czy pogląd na żywo z kamer zamontowanych przy stokach.

Cena wspólnego karnetu na wszystkie szczyrkowskie trasy w tzw. sezonie wysokim (od 24.12.2019 do 22.02.2020) to dla osoby dorosłej wydatek 125 zł za jeden dzień jazdy. Jeśli planujesz tygodniowy pobyt na nartach w Szczyrku, wybierz bilet siedmiodniowy, który kosztuje 641 zł. Za dziecko w wieku od 12 do 17 lat zapłacisz 513 zł, młodsze dzieci od 6 do 11 lat to wydatek 449 zł.

zobacz także:  Ile kosztuje AC, od czego zależy cena ubezpieczenia AC auta?

Jakie ceny noclegów w Szczyrku?

Zakres cen za noclegi w Szczyrku uzależniony jest od lokalizacji i standardu, który oferuje konkretny ośrodek. Szczyrk dysponuje bogatą bazą noclegową, od luksusowych hoteli, przez tańsze pensjonaty oraz prywatne kwatery.

Za dwuosobowy pokój w hotelu w Szczyrku zapłacisz średnio od 200 zł do 300 zł. Wśród licznych pensjonatów o wysokim standardzie wyszukasz nocleg za około 100 zł, w katerach prywatnych doba pobytu kosztuje od 50 zł do 80 zł za osobę. Pamiętaj, że często warto korzystać ze specjalnych pakietów, gdzie w koszt pobytu, oprócz noclegu wliczono też ceny wyżywienia.

Wyjazd na narty w Beskidy – ile trzeba wydać?

Planując aktywny wypad na narty w Beskidy na tydzień musisz liczyć się z wydatkiem około kilku tysięcy złotych. Do kosztów zakwaterowania, wyżywienia i cen karnetów musisz doliczyć jeszcze koszt dojazdu w góry, paliwa lub ceny komunikacji publicznej. Jeżeli nie dysponujesz własnym sprzętem narciarskim możesz skorzystać z oferty licznych wypożyczalni, kompletny zestaw to wydatek około 50 zł za jeden dzień.

Dodaj Twój komentarz