środa, 24 kwietnia 2024
HotMoney

Ile kosztuje wydruk katalogów, ulotek. Jak szukać drukarni?

Maszyna drukująca w drukarni

Ulotki to najpowszechniejszy i najtańszy sposób na reklamę, który pozwala dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Ulotki mogą mieć bardziej rozbudowaną formę pozwalającą na przedstawienie oferty w znacznie ciekawszym stylu. Materiały reklamowe mogą przybierać wiele różnych form. Poza ulotkami można wybrać opcję katalogów, które mogą mieć dowolny format oraz ilość stron. Ile kosztuje taka usługa i jak wybrać dobrą drukarnię? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Ile kosztuje wydruk ulotek i katalogów?

Wycena wydrukowania ulotek zależy od wielu czynników. To, co wpływa na nią najbardziej to rodzaj papieru, na jakim mają zostać wydrukowane oraz nakład, jaki obejmuje zamówienie. Istotny jest również fakt, czy ulotki będą jednostronne, czy dwustronne oraz w jaki sposób zostanie uszlachetniony papier do druku. Wydruk katalogów to często indywidualna wycena jak w drukarni tolek.com.pl, która zajmuje się wysokonakładowym drukiem ulotek i innych materiałów reklamowych. Niewątpliwie najważniejszy w tym zakresie jest rodzaj zastosowanego papieru. Najpopularniejszą jego grubością jest gramatura 130 g, będąca odrobinę grubsza od standardowej grubości kartki papieru. Charakteryzuje ją wysoka wytrzymałość oraz estetyczny wygląd. Sprawdza się jednak tylko w przypadku ulotek prostych. Do ulotek składanych czy też bardziej ekskluzywnych, sprawdzi się grubość kartki od 170 g do nawet 300 g.

zobacz także:  Co kupić chłopakowi na walentynki?

Niewątpliwie na wycenę duży wpływ ma nakład drukowanych ulotek. Im więcej ulotek, tym cena za jedną będzie niższa.

Czynniki wpływające na cenę wydruku katalogów, są bardzo podobne. W tym zakresie również duże znaczenie ma rodzaj papieru. Katalogi drukowane są na papierze gładkim, błyszczącym lub matowym, który rozprasza światło. Gramatura nie pozostaje w tym zakresie bez znaczenia, gdyż im jest większa, tym papier będzie grubszy i sztywniejszy. Wpływ na cenę ma także ilość stron przypadająca na jeden katalog oraz nakład.

Jak szukać drukarni?

Znalezienie naprawdę dobrej i godnej polecenia drukarni jest niezwykle trudnym zadaniem. W grę wchodzi nie tylko ładny wygląd zamówionych ulotek, ale przede wszystkim wysoka jakość druku, terminowość oraz niewygórowana cena. Czy istnieje taka drukarnia? Jeśli tak, to, jak ją znaleźć? Najprostszą metodą jest skorzystanie z możliwości, jakie daje nam Internet. Pozwoli to na zawężenie poszukiwań w najbliższej okolicy i porównanie oferowanych przez nich usług, cen czy czasu realizacji zamówienia. Również w Internecie można sprawdzić jakie opinie krążą na temat danej drukarni i która według użytkowników, jest godna polecenia. To bardzo dobry i sprawdzony sposób na uchronienie się przez nieuczciwymi drukarniami.

zobacz także:  Co daje rozdzielność majątkowa? Czy warto podpisać intercyzę?

Aby sprawdzić, czy dana drukarnia to właśnie ta, której szukamy, można zlecić wykonanie danej usługi na próbę. Wystarczy zamówić dowolny plakat, wizytówkę czy kalendarz, aby ocenić, czy gwarantowana wysoka jakość usługi, zgadza się ze stanem faktycznym.

Jak w każdej dziedzinie, warto szukać drukarni z tradycjami, zwłaszcza jeśli miałaby być to długoterminowa współpraca. O wiele lepiej pracuje się z drukarniami o wieloletnim doświadczeniu i wysoce wykwalifikowanych w swoim fachu.

Dodaj Twój komentarz