piątek, 19 lipca 2024
HotMoney

Ile kosztuje Woodstock? Bilety na Przystanek Woodstock

Ludzie na koncercie

Przystanek Woodstock to jeden z najpopularniejszych festiwali muzycznych w Polsce, organizowany co roku już od ponad 20 lat. Przyciąga mnóstwo ludzi, którzy przy dźwiękach muzyki chcą się dobrze bawić. Ile jednak będzie kosztować udział w festiwalu? Jak wyglądają ceny biletów?

Jak powstał Przystanek Woodstoock?

Przystanek Woodstock to popularna nazwa dla Pol’and’Rock Festival, który po raz pierwszy odbył się w 1995 roku w Czymanowie, choć pomysł pojawił się nieco wcześniej. Został on zorganizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i rok rocznie odbywają się kolejne odsłony tej imprezy muzycznej.

Początkowo festiwal był nazywany „Przystankiem Woodstock”, co nawiązywało do legendarnego festiwalu, który po raz pierwszy odbył się w USA w 1969 roku. Jednak nazwa ta została zmieniona na Pol’and’Rock Festival ze względów prawnych w 2004 roku.

Gdzie odbywa się Przystanek Woodstock?

Na samym początku nie było stałego miejsca odbywania się festiwalu. Pierwszy miał miejsce w Czymanowie, rok później w Szczecinie, następne trzy lata w Żarach, Lęborku i znów w Żarach. Od 2004 roku, aż to teraz Przystanek Woodstock organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą w województwie lubuskim na granicy z Niemcami. Termin festiwalu jest ruchomy, zawsze jednak jest to okres wakacyjny na przełomie lipca/sierpnia.

zobacz także:  Ile kosztuje kot perski? Ile kosztuje kot, a ile jego utrzymanie?

Ile kosztują bilety na Przystanek Woodstock?

Nic nie kosztują. Pol’and’Rock Festival to impreza muzyczna niebiletowa, to znaczy, że aby wziąć w nim udział, nie jest konieczne wcześniejsze wykupienie wejściówki. Jedyny koszt jaki się poniesie, to ten związany z dojazdem i czasem też zakwaterowaniem, choć większość uczestników nocuje na polu namiotowym, z przywiezionym przez siebie całym sprzętem potrzebnym do biwakowania. W okolicy są też sklepy i pasaże handlowe, więc można także zakupić potrzebne rzeczy czy jedzenie już na miejscu. Wypad na festiwal nie kosztuje więc wiele, choć będzie to zależało wyłącznie od tego, ile sami wydamy w jego trakcie. Darmowe wejście daje jedną istotną możliwość – pozwala aby każdy mógł wziąć udział w tym wydarzeniu muzycznym.

Ile kosztuje pociąg do Woodstock?

Sam festiwal jest dostępny dla każdego, bez obowiązkowych wejściówek. Mimo to często pojawia się zapytanie o to, ile kosztuje Woodstock. Wiąże się to jednak nie z samym festiwalem, a z dojazdem do niego. Już od kilku lat PKP organizuje odliczanie do kolejnych edycji imprezy, przez specjalną ofertę „pociąg do Woodstock”. Polega to na tym, że wypuszczane są pociągu „musicREGIO”, które wyruszają z różnych punktów w Polsce właśnie z kursem do Kostrzyna nad Odrą. Najczęściej też ceny tych biletów są bardzo atrakcyjne, w wersji promocyjnej. Doliczyć do tego można też rzecz jasna standardowo obowiązujące zniżki dla studentów czy uczniów. Zakup biletów na pociąg do Woodstock zazwyczaj rusza już na kilka tygodni przed planowaną datą imprezy.

zobacz także:  Ranking kredytów hipotecznych Maj 2019

Jak przygotować się do Przystanku Woodstock?

Z pewnością do tak dużej imprezy trzeba się dobrze przygotować, szczególnie gdy wybiera się na nią po raz pierwszy. Znacząco ułatwia tę kwestię sama strona festiwalu, na której można znaleźć dokładną listę potrzebnych i przydatnych rzeczy, która powstała na bazie doświadczeń tych, którzy na Pol’and’Rock Festival jeżdżą od lat. Oprócz tego, co powinno się znaleźć w naszym plecaku, wymieniono także rzeczy, których nie należy ze sobą brać. Mapa z dokładnie nakreślonym terenem festiwalu także może znacząco ułatwić odnalezienie się na miejscu.

1 komentarz

  1. Michael pisze:

    Myślałem, że to dość oczywiste, że Woodstock jest imprezą darmową, nie wyobrażam sobie, ze mogłoby być inaczej. Wystarczy, że inne festiwale muzyczne są obłędnie drogie.

Dodaj Twój komentarz