czwartek, 21 listopada 2024
HotMoney

Ile kosztuje trener personalny, ile karnet na siłownię? Sprawdzamy koszty dobrej formy

trening-silownia-ile-kosztuje-karnet-na-silownie

Dobra forma również kosztuje. Ceny karnetów na siłownię często się zmieniają. Zobacz, kiedy warto kupić karnet, aby nie przepłacić, a także ile kosztuje trener personalny. Podpowiadamy, jak zrobić dobrą formę tańszym kosztem.

Ile kosztuje karnet na siłownię?

Dieta i regularne treningi to popularne postanowienia noworoczne, dlatego z początkiem roku karnety na siłowniach zwykle drożeją. A jak kształtują się ceny w ciągu roku? Wszystko zależy od miasta, a także konkurencji. Teoretycznie w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Gdańsk czy Katowice karnety na siłownie są droższe niż w mniejszych miejscowościach. Jednak przy wciąż rosnącej konkurencji właściciele siłowni chcą za wszelką cenę przyciągnąć do siebie nowych klientów atrakcyjnymi cenami. Karnet na siłownię w dużych miastach może kosztować od 40 do nawet 200 złotych. Te najdroższe zazwyczaj obejmują wstęp do całych kompleksów sportowych, w których możemy skorzystać nie tylko z siłowni czy sali fitness, ale także sauny, basenu, a nawet kortu tenisowego.

zobacz także:  Jak wycofać przelew? Możliwości cofnięcia przelewu z konta

Tanie karnety na siłownię

W związku z panującą modą na życie fit, większe siłownie wprowadzają różne promocje dla swoich klientów. Niekiedy są to upominki za regularne treningi, innym razem zniżki na karnety. Z takich promocji często mogą skorzystać nowi klienci, których atrakcyjna cena ma zachęcić do regularnych treningów. A kiedy można kupić tańszy karnet na siłownię? Przeważnie w okresie wakacyjnym, kiedy noworoczne postanowienia legły w gruzach, a na wakacyjną formę jest już za późno. W tym czasie można zauważyć największe pustki w miejskich siłowniach, dlatego często zdarza się, że karnet na siłownie w czerwcu czy lipcu jest dużo tańszy niż zimą.

silownia-ile kosztuje-karnet-trener-personalny

Ile kosztuje trener personalny?

Na koszt współpracy z trenerem personalnym wpływa kilka czynników. Przede wszystkim jego doświadczenie i umiejętności, dlatego profesjonalny trener z wieloletnim doświadczeniem będzie dużo droższy niż student, który dopiero skończył AWF. Cena zależy także od rodzaju usługi, większość specjalistów poza treningiem personalnym oferuje również konsultacje dietetyczne, które generują dodatkowe koszty. Inne czynniki to miasto, miejsce treningu, ilość treningów, a także to, czy jesteśmy zainteresowani zajęciami indywidualnymi czy w parze. Cenniki trenerów personalnych w Polsce są bardzo różne, jednak można przyjąć, że średnia cena treningu personalnego to około 80 złotych. W większych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Trójmiasto, średnia cena będzie nieco wyższa, może wynosić około 100 złotych.

zobacz także:  Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu? Ile płacą młodzi kierowcy, seniorzy?

Ile kosztuje domowa siłownia?

Osoby, które chciałyby ćwiczyć, ale nie chcą wydawać na karnet ani trenera personalnego, mogą pomyśleć o domowej siłowni. Koszt takiej siłowni będzie zależał od sprzętu, jaki kupimy. Do podstawowych ćwiczeń dla pań wystarczy mata (około 40 złotych), 2 hantelki (około 50 złotych), piłka gimnastyczna (około 30 złotych) oraz guma do ćwiczeń (około 30 złotych). Zatem koszt domowej siłowni dla pań, wyposażonej w podstawowy sprzęt będzie wynosił 150-200 złotych, w zależności od jakości naszego sprzętu.

Domowa siłownia dla mężczyzn jest nieco większym wydatkiem, głównie ze względu na to, że będzie w niej potrzebny sprzęt do treningu siłowego. Niezbędne okażą się tutaj hantle (około 120 złotych), kettlebell (100 złotych) oraz ławeczka do ćwiczeń (minimum 250 złotych). Domowa siłownia do treningu siłowego wyposażona jedynie w podstawowy sprzęt to koszt 500-600 złotych.

Dodaj Twój komentarz