wtorek, 16 lipca 2024
HotMoney

Ile kosztuje awaryjne otwieranie samochodu?

awaryjne otwieranie samochodu

Pozornie banalne sytuacje, w których nie jesteśmy w stanie dostać się do własnego auta doprowadzają nas często do furii. Zgubiony komplet kluczy czy zatrzaśnięcie ich w pośpiesznym pakowaniu zakupów wprawiają w chwilowe poczucie bezradności. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia, trzeba tylko znaleźć fachowca, który pomoże otworzyć samochód. Ile kosztuje awaryjne otwieranie pojazdów?

W jakich sytuacjach najczęściej potrzebujemy „kluczowego pogotowia”?

Złośliwość rzeczy martwych to cecha przedmiotów, które są nam potrzebne tu i teraz. Czasem rzeczywistość sprawia piskusy, wystawiając naszą cierpliwość i zdrowy rozsądek na ciężką próbę. Miotamy się w pośpiechu przeszukując kieszenie, torebki, szuflady, staramy się szybko odtworzyć kolejne czynności i…nic. Zapadło się pod ziemię. Klucze do auta mieszczą się w kategorii przedmiotów wyjątkowo przekornych i często zdarza się, że znikają tymczasowo ze swojego miejsca i pojawiają się w zupełnie innym.

Wychodząc w pośpiechu z auta zatrzaskujemy je w stacyjce, czasem to awaria pojazdu nie pozwala dostać się do jego wnętrza, szarpiemy wtedy z uporem za klamkę, próbujemy rozpaczliwie otworzyć bagażnik. W przypadku samochodów nowej generacji padamy ofiarą techniki, błędy w funkcjonowaniu systemów elektronicznych zdarzają się bardzo często.

zobacz także:  Fiskus ściąga podatki od nowożeńców

Nowoczesne systemy hands free często stawiają nas w opozycji do technologicznych nowinek, karty odmawiają współpracy i marzymy o powrocie do tradycyjnych rozwiązań. Dużym wyzwaniem dla kierowców jest zima, w czasie której zamki centralne odmawiają posłuszeństwa.

Czego nie warto robić kiedy zatrzaśniemy klucze wewnątrz samochodu?

Chcąc dostać się do auta musimy pamiętać, że nie jesteśmy magikami, a nasze próby samodzielnego poradzenia sobie z sytuacją okażą się bardzo kosztowne. Prym w tej dziedzinie wiodą mężczyźni, dla których spektakularne sztuczki z udziałem śrubokręta czy scyzoryka są wyznacznikiem samodzielności i sprytu włamywacza rodem z filmu akcji.

Nowe modele aut są wyposażone w antywłamaniowe zabezpieczenia, próbując otworzyć w ten sposób zamek doprowadzimy do jego uszkodzenia, a samochodu i tak nie otworzymy. Kolejnym aktem desperacji jest wybijanie szyb w pojeździe, trzeba jednak pamiętać o kosztach wprawienia nowej, ryzyku zarysowania karoserii i tapicerki. Dobrze też jeśli sami wyjdziemy bez szwanku, obejdzie się bez konieczności interwencji chirurgicznej. W takich sytuacjach warto postawić na fachowców, którzy bez zbędnej zwłoki przybędą z pomocą i uwolnią nas od problemu.

Jakie są koszty profesjonalnego otwierania samochodu?

Wykwalifikowani pracownicy firm, pełniących usługi w tym zakresie, mają specjalne licencje zabezpieczenia technicznego wydawane przez Komendy Wojewódzkie Policji. Nie musimy obawiać się, że na nasze wezwanie przyjedzie przedstawiciel półświatka, który nabył doświadczenie podczas włamań do samochodów. Osoby pełniące takie usługi są poddane odpowiedniej weryfikacji, również w aspekcie prawnym.

zobacz także:  Jak sporządzić testament, aby był ważny?

Koszty, z którymi musimy liczyć się podczas takiej interwencji są uzależnione od tego jak bardzo będzie to skomplikowana usługa, jaki mamy model samochodu.

I tak, kiedy trzeba będzie otworzyć samochód, bez wersji podwójnego ryglowania drzwi będziemy musieli zapłacić w granicach od 150 zł do 300 zł. Awaryjne otwieranie auta z ryglowanym wnętrzem to wydatek od 200 zł do 500 zł, cena jest uzależniona od tego czy mamy do czynienia ze starszym czy nowszym modelem auta.

Uruchomienie samochodu z uszkodzoną stacyjką kosztuje 100 zł, tyle samo zapłacimy za wyjęcie złamanego klucza ze stacyjki. Otwieranie pojazdów całkiem nowych lub klasy premium waha się w granicach 400 zł do 600 zł. Jeśli nie potrafimy otworzyć bagażnika, który jest wyposażony w ścianę grodziową, musimy zapłacić od 400 zł do 500 zł.

Dodaj Twój komentarz