poniedziałek, 27 maja 2024
HotMoney

Gdzie dostanę pożyczkę bez BIK? Pozabankowe pożyczki dla zadłużonych

Samolocik z pieniędzy

Pożyczki to jedna z bardziej popularnych produktów finansowych, które najczęściej oferowane są przez firmy pozabankowe. To łatwy i szybki sposób na zaczerpnięcie gotówki, niewymagający zbyt wielu formalności, także dla osób zadłużonych. Co warto wiedzieć o pożyczkach bez BIK? Gdzie mogą się ubiegać o pożyczkę osoby zadłużone?

Czym są pożyczki bez BIK?

Pożyczka to nic innego, jak operacja finansowa udzielana przez pożyczkodawcę, którym zazwyczaj jest osoba fizyczna lub instytucja finansowa. Udzielają one pożyczki w określonej kwocie i na określonych wcześniej warunkach. Takie zobowiązanie może być spłacone w jednej lub wielu ratach, a wysokość udzielonej pożyczki może zależeć od danej firmy i proponowanych warunków.

Rodzajów pożyczek jest jest kilka i zazwyczaj różnią się pomiędzy sobą warunkami przyznania. Pożyczka bez BIK, to inaczej oferta finansowa, przy której nie są sprawdzane dane dostępne w Biurze Informacji Kredytowej. Z tego też powodu w głównej mierze funkcjonuje ona jako produkt przeznaczony dla osób zadłużonych. Są to przede wszystkim oferty pożyczek pozabankowych, które rządzą się jednak nieco innymi zasadami.

zobacz także:  Ile kosztuje kamerzysta i fotograf na wesele?

Kto może się ubiegać o pożyczkę bez BIK?

W przypadku pożyczek bez BIK, ubiegać się może o nią każdy. Jej otrzymanie jest stosunkowo proste, ponieważ pożyczkodawca nie weryfikuje naszej historii kredytowej, co za tym idzie, nie obchodzi go czy mamy już jakieś zadłużenie, czy nie. Daje nam to szansę na otrzymanie pożyczki, na co nie można byłoby liczyć w przypadku banków, które bardzo dokładnie takie dane sprawdzają.

Jak ubiegać się o pożyczkę?

Niezależnie od rodzaju pożyczki, można się o nią ubiegać na kilka sposobów. Po pierwsze jest to osobiste udanie się do siedziby parabanku i załatwienie sprawy na miejscu. Po drugie, można o pożyczkę starać się przez internet, co obecnie możliwe jest właściwie w każdej firmie pożyczkowej. Jeszcze jedną opcją jest rozmowa telefoniczna. Dużym plusem tych ofert jest to, że pozytywną decyzję o przyznaniu pożyczki możemy uzyskać już w ciągu kilkunastu minut, nie mówiąc już o otrzymaniu pieniędzy na konto. Innym plusem jest minimum formalności i czasem wystarczy sam dowód, by móc załatwić sprawę.

zobacz także:  Pożyczka chwilówka, gdy na chwilę potrzebujesz więcej gotówki

Gdzie można dostać pożyczkę bez BIK dla zadłużonych?

Gdzie w takim razie można ubiegać się o najkorzystniejszą pożyczkę bez BIK dla zadłużonych? Firm oferujących taką możliwość jest wiele i pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, to porównanie dostępnych ofert. Przykładowo firma Ferratum Bank oferuje pożyczkę bez BIK, nie wymagając przy tym dochodu, przy czym w ten sposób można otrzymać od 100 złotych do max. 4 tys ze spłatą do 30 dni. Dodatkowo dla pierwszych klientów pożyczka kosztuje całe 0 złotych i udzielana jest wyłącznie online.

Szukając innych firm, warto też zajrzeć do oferty firmy exstraportfel.pl, gdzie można ubiegać się o kwotę od 100 do nawet 6 tys. złotych, z czasem spłaty nawet do 45 dni. Nie jest przy tym wymagany stały dochód, jak również klient nie jest sprawdzany w BIK, za to może nastąpić weryfikacja w KRD czy ERIF.

Korzystną ofertę posiada także firma pozabankowa freezl.pl. Kwota, którą można w niej pożyczyć wynosi maksymalnie 5 tys. złotych i udzielana jest na okres spłaty 35 dni. Zaświadczenie o dochodzie nie jest wymagane, tak samo jak klient nie jest sprawdzany w rejestrze BIK. Dodatkowo, firma prowadzi też program lojalnościowy – dla stałych klientów, co 5 pożyczka jest za darmo.

zobacz także:  Ile kosztuje notariusz przy kupnie mieszkania?

Jeżeli więc poszukujemy najlepszej oferty dla pożyczek bez BIK i jesteśmy zadłużeni, najlepiej porównać dostępne oferty. Można to zrobić dzięki zestawieniu znajdującemu się tutaj.

komentarze 2

  1. Lucjan pisze:

    No i dobrze. Inwestycje napędzają gospodarkę! Powinno ich być znacznie więcej, jednak wielu ludzi nie wie skad czerpać środki. Wpływy z UE nie są już tak duże jak kiedyś, ale i tak istnieje poza bankami sporo źródeł finansowania – choćby pożyczki pod zastaw.

  2. Adam pisze:

    finrada pl mają na stronie sekcje z przydatnymi artykułami na temat finansów i poradami dotyczącymi planowania finansowego, nie widziałem takiej sekcji w innych serwisach

Dodaj Twój komentarz